18:35 - 09.06.2021

Nadal zakončil čtvrtfinále kanárem

Rafael Nadal (3.) ve čtvrtfinále Roland Garros zvládl další zápas v cestě za titulem a vyřadil Argentince Diega Schwartzmana (10.). Svého soupeře porazil 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 a vůbec poprvé od finále 2019 ztratil na pařížském grandslamu set.

16:34 - 09.06.2021

Bouzkové přechod na trávu nevyšel

Marii Bouzkové (52.) nepomohl k ukončení série porážek ani přechod z antuky na trávu. Při letošní premiéře na nejrychlejším povrchu podlehla dvaadvacetiletá Češka v Nottinghamu domácí divoké kartě Katie Boulterové (262.) 4:6, 3:6 a dvouhra pro ni na turnaji kategorie WTA 250 skončila už ve druhém kole. V tom prvním měla Bouzková jakožto nasazená šestka volný los. Za stavu 1:2 zvládla pražská rodačka na ztracený servis ihned reagovat, posléze ale přišla o podání ještě třikrát, zatímco soupeřka už ani jednou. Bouzková tak zaznamenala celkově už pátou prohru v řadě.

15:07 - 09.06.2021

Šwiateková titul neobhájí

Polská tenistka Iga Šwiateková na Roland Garros svůj loňský titul neobhájí. Nad její síly byla Řekyně Maria Sakkariová, která zvítězila ve dvou setech 6:4, 6:4 a ve 25 letech si zahraje premiérové grandslamové semifinále.

13:38 - 09.06.2021

Lehečka slaví premiérový skalp soupeře z TOP 100

Cenné vítězství zaznamenal na antukovém challengeru v Bratislavě Jiří Lehečka (278.). Devatenáctiletý Čech porazil v osmifinále ve dvou zkrácených hrách 7:6(5) a 7:6(6) turnajovou dvojku Federica Coriu (94.) z Argentiny a poprvé v kariéře zdolal tenistu z elitní světové stovky. V obou sadách přitom prohrával Lehečka shodně 3:5.

13:01 - 09.06.2021

Krejčíková vyzrála i na Gauffovou a je v semifinále Roland Garros!

Barbora Krejčíková (33.) porazila v premiérovém singlovém grandslamovém čtvrtfinále kariéry 7:6(6) a 6:3 Američanku Cori Gauffovou (25.) a postoupila na Roland Garros už do semifinále! Celkově desáté vítězství v řadě se na pařížské antuce tentokrát nerodilo snadno. Pětadvacetiletá Češka prohrávala v koncovce úvodní sady 3:5 a ve zkrácené hře 4:6, všech pět setbolů soupeřky ale postupně odvrátila a po obratu dějství svým prvním setbolem uzavřela. Ve druhém setu odskočila Krejčíková bleskově do úniku 5:0, a byť na první pokus zápas nedoservírovala, o dva gemy později reparát zdárně složila. O finále si Krejčíková zahraje s vítězkou druhého středečního čtvrtfinále mezi obhájkyní titulu Polkou Igou Šwiatekovou (9.) a Marií Sakkariovou (18.) z Řecka.

12:18 - 09.06.2021

Nosková je v Paříži bez ztráty setu ve čtvrtfinále

Suverénně zatím prochází soutěží juniorské grandslamové dvouhry v Paříži Linda Nosková (655.). Teprve šestnáctiletá Češka neztratila set ani ve svém třetím vystoupení. Tentokrát zničila vítězka dvou letošních halových podniků ITF v Bratislavě o rok starší Ane Mintegiovou Del Olmovou (701.), španělskou protivnici porazila za 58 minut 6:0 a 6:2.

12:06 - 09.06.2021

Viďmanová uhrála v osmifinále Roland Garros tři gemy

Nepovedený zápas má za sebou v osmifinále juniorského Roland Garros Darja Viďmanová (786.). Osmnáctiletá Češka uhrála v souboji s o rok mladší Dianou Šnajdrovou (-) z Ruska jen tři gemy a podlehla turnajové čtyřce za pouhých 53 minut 2:6 a 1:6.

23:31 - 08.06.2021

Tsitsipas si poradil s Medveděvem

Stefanos Tsitsipas (5.) potvrzuje svou parádní antukovou formu i na Roland Garros. Šampion z Monte Carla a Lyonu přehrál ve čtvrtfinále pařížského grandslamu Daniila Medveděva (2.) za dvě hodiny a 19 minut 6:3, 7:6(3) a 7:5. Řecký tenista zabojuje o postup do svého prvního grandslamového finále proti Alexanderu Zverevovi (6.).

19:50 - 08.06.2021

Zverev rychle vyřídil Davidoviche Fokinu

Alexander Zverev (6.) potvrdil ve čtvrtfinále Roland Garros roli favorita, když bez potíží přehrál španělského tenistu Alejandra Davidoviche Fokinu (46.) 6:4, 6:1 a 6:1. Na výhru mu stačila pouze hodina a 36 minut. Zverev se v prvním setu trápil na podání, o které přišel hned třikrát. Nicméně do vedení o set se dostal díky brejku z desáté hry. Ve zbylých dvou sadách už byl při vlastním podání suverénní. Německý tenista postoupil do grandslamového semifinále potřetí v kariéře (Australian Open 2020, US Open 2020).

18:00 - 08.06.2021

Martincová zvládla přechod na travnatý povrch

Tereza Martincová (94.) uspěla ve svém prvním letošním utkání na trávě, když na akci WTA v Nottinghamu porazila Američanku Caroline Dolehideovou (164.) za pouhých 63 minut 6:2 a 6:3. Česká tenistka, která si na Roland Garros zahrála druhé kolo, své soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol.

17:40 - 08.06.2021

Pavljučenkovová vydřela první semifinále na grandslamu

Devětadvacetiletá Anastasija Pavljučenkovová (32.) si zahraje poprvé v kariéře singlové semifinále na grandslamovém turnaji! Zkušená Ruska udolala ve čtvrtfinále Roland Garros svou deblovou parťačku Jelenu Rybakinovou (22.) po dvou hodinách a 33 minutách 6:7(2), 6:2 a 9:7. Rybakinová zahrála na první mečbol Pavljučenkovové dvojchybu. Ruská tenistka v semifinále nastoupí proti Slovince Tamaře Zidanšekové (85.).

17:24 - 08.06.2021

Rosol zahájil travnatou sezónu výhrou

Lukáš Rosol (186.) přehrál v úvodním kole velkého travnatého challengeru v Nottinghamu Američana Maxima Cressyho (153.) za dvě hodiny a jednu minutu 6:4, 6:7(5) a 6:3. Američan v utkání nasázel hned 23 es, zároveň ale vyrobil 16 dvojchyb (Rosolova bilance činila 2:5). Zkušený český tenista rozhodl o své výhře brejkem ve druhé hře závěrečného dějství.

17:18 - 08.06.2021

Kopřiva v Bratislavě prohrál s Kovalíkem

Kvalifikant Vít Kopřiva (261.) podlehl v prvním kole antukového challengeru v Bratislavě domácímu tenistovi Jozefovi Kovalíkovi (127.) 4:6 a 2:6. Slovenský favorit, jenž je na turnaji nasazen jako číslo 4, potřeboval na výhru hodinu a 27 minut.

15:48 - 08.06.2021

Zidanšeková ve čtvrtfinále udolala Badosaovou

Tamara Zidanšeková (85.) přehrála ve čtvrtfinále Roland Garros Španělku Paulu Badosaovou (35.) za dvě hodiny a 26 minut 7:5, 4:6 a 8:6. Slovinská tenistka v rozhodujícím setu nejprve rychle dohnala manko brejku. Za stavu 6:6 odvrátila při svém podání tři brejkboly, aby v následující hře utkání na returnu ukončila.

13:58 - 08.06.2021

Krejčíková se Siniakovou přehrály sestry Plíškovy

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si při páté společné účasti ve čtyřhře French Open zahrají čtvrté semifinále. Druhé nejvýše nasazené tenistky turnaje v úterním odpoledním čtvrtfinále porazily krajanky Karolínu a Kristýnu Plíškovy dvakrát 6:4. Favoritkám se vydařil nástup do utkání, hned v první hře se ujaly brejku, o který o tři gemy později přišly. Za stavu 3:3 však udeřily podruhé, v závěrečné hře sady navíc odvrátily dvě hrozby soupeřek. Druhý set přinesl suverénnější výkony deblistek na podání. Jelikož Krejčíková se Siniakovou za stavu 2:2 zažehnaly šanci soupeřek a v deváté hře předvedly skvělou hru na returnu, tak mohly slavit postup mezi čtyři nejlepší páry turnaje.