18:35
Nadal zakončil čtvrtfinále kanárem

Rafael Nadal (3.) ve čtvrtfinále Roland Garros zvládl další zápas v cestě za titulem a vyřadil Argentince Diega Schwartzmana (10.). Svého soupeře porazil 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 a vůbec poprvé od finále 2019 ztratil na pařížském grandslamu set.

16:34
Bouzkové přechod na trávu nevyšel

Marii Bouzkové (52.) nepomohl k ukončení série porážek ani přechod z antuky na trávu. Při letošní premiéře na nejrychlejším povrchu podlehla dvaadvacetiletá Češka v Nottinghamu domácí divoké kartě Katie Boulterové (262.) 4:6, 3:6 a dvouhra pro ni na turnaji kategorie WTA 250 skončila už ve druhém kole. V tom prvním měla Bouzková jakožto nasazená šestka volný los. Za stavu 1:2 zvládla pražská rodačka na ztracený servis ihned reagovat, posléze ale přišla o podání ještě třikrát, zatímco soupeřka už ani jednou. Bouzková tak zaznamenala celkově už pátou prohru v řadě.

15:07
Šwiateková titul neobhájí

Polská tenistka Iga Šwiateková na Roland Garros svůj loňský titul neobhájí. Nad její síly byla Řekyně Maria Sakkariová, která zvítězila ve dvou setech 6:4, 6:4 a ve 25 letech si zahraje premiérové grandslamové semifinále.

13:38
Lehečka slaví premiérový skalp soupeře z TOP 100

Cenné vítězství zaznamenal na antukovém challengeru v Bratislavě Jiří Lehečka (278.). Devatenáctiletý Čech porazil v osmifinále ve dvou zkrácených hrách 7:6(5) a 7:6(6) turnajovou dvojku Federica Coriu (94.) z Argentiny a poprvé v kariéře zdolal tenistu z elitní světové stovky. V obou sadách přitom prohrával Lehečka shodně 3:5.

13:01
Krejčíková vyzrála i na Gauffovou a je v semifinále Roland Garros!

Barbora Krejčíková (33.) porazila v premiérovém singlovém grandslamovém čtvrtfinále kariéry 7:6(6) a 6:3 Američanku Cori Gauffovou (25.) a postoupila na Roland Garros už do semifinále! Celkově desáté vítězství v řadě se na pařížské antuce tentokrát nerodilo snadno. Pětadvacetiletá Češka prohrávala v koncovce úvodní sady 3:5 a ve zkrácené hře 4:6, všech pět setbolů soupeřky ale postupně odvrátila a po obratu dějství svým prvním setbolem uzavřela. Ve druhém setu odskočila Krejčíková bleskově do úniku 5:0, a byť na první pokus zápas nedoservírovala, o dva gemy později reparát zdárně složila. O finále si Krejčíková zahraje s vítězkou druhého středečního čtvrtfinále mezi obhájkyní titulu Polkou Igou Šwiatekovou (9.) a Marií Sakkariovou (18.) z Řecka.

12:18
Nosková je v Paříži bez ztráty setu ve čtvrtfinále

Suverénně zatím prochází soutěží juniorské grandslamové dvouhry v Paříži Linda Nosková (655.). Teprve šestnáctiletá Češka neztratila set ani ve svém třetím vystoupení. Tentokrát zničila vítězka dvou letošních halových podniků ITF v Bratislavě o rok starší Ane Mintegiovou Del Olmovou (701.), španělskou protivnici porazila za 58 minut 6:0 a 6:2.

12:06
Viďmanová uhrála v osmifinále Roland Garros tři gemy

Nepovedený zápas má za sebou v osmifinále juniorského Roland Garros Darja Viďmanová (786.). Osmnáctiletá Češka uhrála v souboji s o rok mladší Dianou Šnajdrovou (-) z Ruska jen tři gemy a podlehla turnajové čtyřce za pouhých 53 minut 2:6 a 1:6.