18:07
Kar. Plíšková otočila zápas s Gauffovou

Karolína Plíšková (9.) si na prestižním turnaji v Madridu připsala třetí letošní výhru na antuce. V prvním kole španělského turnaje totiž šestá nasazená tenistka přehrála sedmnáctiletý talent světového tenisu Coco Gauffovou (35.) 5:7, 6:3, 6:2.

16:26
Paulson s Riklem překvapili třetí nasazený debl

Andrew Paulson s Patrikem Riklem postoupili do sobotního finále čtyřhry na challengeru v Ostravě. Mladá česká dvojice v semifinálovém duelu našla recept na třetí nejvýše nasazený pár turnaje King, Reese, který přehrála dvakrát 6:4. Čechům v úvodním setu stačil jediný brejk v devátém gemu. Ve druhém vedli 3:1 a vypadalo to na bezproblémový postup. I když za stavu 3:3 poprvé v zápase přišli o servis, tak zásluhou úspěšného rebrejku znovu byli o krok napřed. V desáté hře ještě odvrátili jeden brejkbol, po druhém využitém mečbolu se tak můžou těšit na debl King, Reese.

16:16
Rosol s Kolářem v semifinále ztratili vedení

Lukáš Rosol se Zdeňkem Kolářem na challengeru v Ostravě vypadli v semifinále čtyřhry. Domácí dvojice v zápase o finále prohrála s deblem Polmans, Stachovskij 6:3, 2:6, 7:10. Češi po vítězné první sadě v šesté hře druhé sady poprvé přišli o servis, což se opakovalo o dvě hry později. Ačkoliv v super tiebreaku stáhli manko dvou minibrejků a následně také další, tak ztracený míček za stavu 6:7 už byl klíčový.

12:36
Muchová prosvištěla do dalšího kola

Karolína Muchová (20.) začala při své premiéře v Madridu suverénně. Česká trojka porazila za hodinu a 9 minut 6:1 a 6:3 Čchiang Wang (47.) z Číny, kterou v duelu připravila hned pětkrát o servis. Olomoucká rodačka se z výhry v soutěžním utkání raduje poprvé od únorového semifinále na Australian Open. Ve druhém kole narazí Muchová na světovou dvojku Naomi Ósakaovou.