17:04
Rosol po boji končí v kvalifikaci Australian Open

Dvě hodiny a osmatřicet minut. Přesně tak dlouho trvala třísetová bitva, kterou proti sobě v rámci kvalifikace Australian Open svedli Lukáš Rosol (196.) a Francouz Maxime Janvier (210.). Nakonec z ní mohl odejít spokojeněji čtyřiadvacetiletý tenista, jenž svého soka porazil po sadách 6:7(8), 7:5 a 6:1. Rosol začal velmi dobře. Za stavu 6:5 si vytvořil na podání soupeře hned dva setboly, jenže ty se mu nepodařilo proměnit. První sada tak musela dospět do tiebreaku, ve kterém český tenista prohrával už 2:5, od té doby ale tahal za delší konec, otočil průběh a po svých čtyřech neproměněných setbolech byl už úspěšný. Druhé dějství bylo dramatičtější, než tomu napovídal jeho úvod. Janvier se dostal do vedení 5:2, nicméně poté Rosol zabral a srovnal. Bohužel psychickou výhodu Čech nevyužil a sadu ztratil v poměru 5:7. Rozhodující set už byl jednostranný, Francouz soupeře k ničemu nepustil a za půl hodiny ho ovládl výsledkem 6:1.

13:39
Kolář si hlavní soutěž Australian Open nezahraje

Zdeněk Kolář (224.) nestačil v katarském Dauhá na Gregoira Barrereho (110.) z Francie a skončil už třetím rokem po sobě hned v úvodním kole kvalifikace Australian Open. S nejvýše nasazeným mužem kvalifikace prohrál 6:7(5) a 3:6.

11:39
Krejčíková v Abú Zabí dohrála

Barbora Krejčíková si deblové semifinále na podniku WTA 500 v Abú Zabí nezahraje. Češka a Su-wej Sie z Tchajwanu v pondělí podlehly ve dvou sadách 4:6 a 1:6 Japonkám Šuko Aojamaové a Eně Šibaharaové. O osudu prvního setu rozhodl až závěrečný desátý gem, v němž turnajové jedničky poprvé v utkání ztratily servis. Ve druhém setu nabraly Krejčíková s Asiatkou manko 0:5, které v závěru dějství už jen korigovaly.

11:24
Martincová ztratila na úvod grandslamové kvalifikace jen tři gemy

Tereza Martincová (120.) vstoupila do kvalifikace o úvodní grandslam sezóny vítězně. V Dubaji splnila nasazená jedenáctka roli velké papírové favoritky a porazila Terezu Mrdežaovou (231.) z Chorvatska za necelou hodinu 6:1 a 6:2. Martincová, která v utkání jen minimálně chybovala, načala zápas třemi získanými gemy v řadě a svůj náskok postupně navyšovala. Menší komplikace přišly zkraje druhé sady, kdy šestadvacetiletá Češka neproměnila na podání vedení 40:15 a o chvíli později ztratila poprvé (a naposledy) servis. Manko 0:2 ale pražskou rodačku nemuselo trápit příliš dlouho. Martincová se následně nadechla k sérii šesti získaných her v řadě, čímž duel dovedla do zdárného konce. Ve druhém kole kvalifikace Australian Open se Martincová utká s Belgičankou Marynou Zanevskou, s níž dosud oba vzájemné zápasy z let 2014 a 2016 prohrála.