22:29 - 13.01.2021

Korda premiérový titul nezískal

Dvacetiletý Američan s českými kořeny Sebastian Korda (119.) prohrál ve finále turnaje ATP v Delray Beach s Hubertem Hurkaczem (35.) dvakrát 3:6. Třiadvacetiletý polský tenista potřeboval na výhru pouze hodinu a 12 minut. Do utkání vstoupil lépe Korda, který vedl v první sadě 3:1. Hurkacz však po horším úvodu zabral a celkově zaznamenal hned čtyři proměněné brejky. Jedná se o jeho druhou trofej po Winston-Salemu 2019, naopak mladý Američan si na svůj premiérový vavřín z akce ATP musí ještě počkat. Oba tenisté si výrazně polepší v novém vydání žebříčku – šampion Hurkacz by se měl posunout na 29. místo, finalista Korda bude mít na dosah elitní stovku.

15:44 - 13.01.2021

Do Melbourne se kvalifikoval i Karacev

Sedmadvacetiletý Aslan Karacev (112.) je jedním z úspěšných kvalifikantů pro letošní Australian Open. Ruský reprezentant porazil ve finále tříkolové kvalifikace v Dauhá Alexandreho Müllera (208.) za pouhou hodinu hry 6:2 a 6:1. Karacev, jenž loni vyhrál challengery na pražských Spojích a v Ostravě, si tak v Melbourne odbude svou premiéru v hlavní soutěži grandslamu.

15:26 - 13.01.2021

L. Fruhvirtová porazila hráčku z třetí stovky

Patnáctiletá Linda Fruhvirtová (749.) vstoupila do halového turnaje ITF v Hamburku skvěle, když porazila nasazenou dvojku Sofii Lansereovou (257.) za hodinu a 16 minut 6:2 a 6:3. Talentovaná Češka vzala dvacetileté Rusce hned čtyřikrát podání, sama při svém servisu zaváhala pouze jednou. Fruhvirtová ve druhém kole narazí na třiadvacetiletou Američanku Elizabeth Halbauerovou (311.).

11:56 - 13.01.2021

V Abú Zabí triumfovala Sabalenková

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková (10.) navázala v Abú Zabí na skvělou formu z konce loňské sezóny a došla si ve Spojených arabských emirátech pro devátý titul z okruhu WTA. Dvaadvacetiletá ranařka nedala ve finále šanci Veronice Kuděrmetovové (46.) z Ruska a triumfem dvakrát 6:2 natáhla svou šňůru výher na patnáct zápasů.

11:52 - 13.01.2021

Sedmiminutové finále pro De Minaura

Finálový zápas turnaje ATP 250 v turecké Antalyi trval pouhých sedm minut. Alexander Bublik (49.) z Kazachstánu duel po dvou prohraných gemech pro zranění kotníku vzdal, a tak se z titulu radoval Alex de Minaur (23.). Pro jednadvacetiletého Australana, který byl na akci čtvrtým nejvýše nasazeným účastníkem, jde o čtvrtý vyhraný turnaj ATP v kariéře.

11:20 - 13.01.2021

Macháč se kvalifikoval do hlavní soutěže Australian Open!

Tomáš Macháč (197.) zaznamenal v katarském Dauhá třetí suverénní vítězství a po výhře 6:2 a 6:1 nad Mikaelem Torpegaardem (192.) z Dánska si poprvé v kariéře zahraje hlavní soutěž seniorského Australian Open! Dvacetiletý Čech získal od stavu 2:2 v prvním setu sedm her v řadě a nakonec povolil vítězovi tří challengerů jen tři uhrané gemy. Berounský rodák v utkání nečelil jedinému brejkbolu a prošel celou grandslamovou kvalifikací bez ztráty vlastního servisu.

14:45 - 12.01.2021

Martincová padla se Zanevskou i potřetí

Tereza Martincová (120.) nedokázala ani ve třetím vzájemném utkání najít recept na Marynu Zanevskou (252.) a po prohře 2:6, 3:6 končí ve druhém kole kvalifikace Australian Open. Zatímco v úvodním kole kvalifikačních bojů byla Tereza dominantní, tentokrát se jí na servisu tolik nedařilo. Navíc ve druhém setu nevyužila v klíčových okamžicích hned sedm brejkbolů.

10:27 - 12.01.2021

Macháč zvládl i druhého soupeře

Český tenista Tomáš Macháč (197.) úspěšně pokračuje ve své pouti v kvalifikaci Australian Open. V katarském Dauhá zvládl i utkání druhého kola, ve kterém ve dvou setech 6:1, 7:6(4) porazil Brazilce Felipe Meligeniho Rodriguese Alvese (230.).

17:04 - 11.01.2021

Rosol po boji končí v kvalifikaci Australian Open

Dvě hodiny a osmatřicet minut. Přesně tak dlouho trvala třísetová bitva, kterou proti sobě v rámci kvalifikace Australian Open svedli Lukáš Rosol (196.) a Francouz Maxime Janvier (210.). Nakonec z ní mohl odejít spokojeněji čtyřiadvacetiletý tenista, jenž svého soka porazil po sadách 6:7(8), 7:5 a 6:1. Rosol začal velmi dobře. Za stavu 6:5 si vytvořil na podání soupeře hned dva setboly, jenže ty se mu nepodařilo proměnit. První sada tak musela dospět do tiebreaku, ve kterém český tenista prohrával už 2:5, od té doby ale tahal za delší konec, otočil průběh a po svých čtyřech neproměněných setbolech byl už úspěšný. Druhé dějství bylo dramatičtější, než tomu napovídal jeho úvod. Janvier se dostal do vedení 5:2, nicméně poté Rosol zabral a srovnal. Bohužel psychickou výhodu Čech nevyužil a sadu ztratil v poměru 5:7. Rozhodující set už byl jednostranný, Francouz soupeře k ničemu nepustil a za půl hodiny ho ovládl výsledkem 6:1.

13:39 - 11.01.2021

Kolář si hlavní soutěž Australian Open nezahraje

Zdeněk Kolář (224.) nestačil v katarském Dauhá na Gregoira Barrereho (110.) z Francie a skončil už třetím rokem po sobě hned v úvodním kole kvalifikace Australian Open. S nejvýše nasazeným mužem kvalifikace prohrál 6:7(5) a 3:6.

11:39 - 11.01.2021

Krejčíková v Abú Zabí dohrála

Barbora Krejčíková si deblové semifinále na podniku WTA 500 v Abú Zabí nezahraje. Češka a Su-wej Sie z Tchajwanu v pondělí podlehly ve dvou sadách 4:6 a 1:6 Japonkám Šuko Aojamaové a Eně Šibaharaové. O osudu prvního setu rozhodl až závěrečný desátý gem, v němž turnajové jedničky poprvé v utkání ztratily servis. Ve druhém setu nabraly Krejčíková s Asiatkou manko 0:5, které v závěru dějství už jen korigovaly.

11:24 - 11.01.2021

Martincová ztratila na úvod grandslamové kvalifikace jen tři gemy

Tereza Martincová (120.) vstoupila do kvalifikace o úvodní grandslam sezóny vítězně. V Dubaji splnila nasazená jedenáctka roli velké papírové favoritky a porazila Terezu Mrdežaovou (231.) z Chorvatska za necelou hodinu 6:1 a 6:2. Martincová, která v utkání jen minimálně chybovala, načala zápas třemi získanými gemy v řadě a svůj náskok postupně navyšovala. Menší komplikace přišly zkraje druhé sady, kdy šestadvacetiletá Češka neproměnila na podání vedení 40:15 a o chvíli později ztratila poprvé (a naposledy) servis. Manko 0:2 ale pražskou rodačku nemuselo trápit příliš dlouho. Martincová se následně nadechla k sérii šesti získaných her v řadě, čímž duel dovedla do zdárného konce. Ve druhém kole kvalifikace Australian Open se Martincová utká s Belgičankou Marynou Zanevskou, s níž dosud oba vzájemné zápasy z let 2014 a 2016 prohrála.

14:15 - 10.01.2021

Macháč hladce postupuje kvalifikací

Tomáš Macháč (197.) splnil v souboji s Joãem Dominguesem (179.) roli velkého papírového favorita a postoupil v katarském Dauhá do druhého kola kvalifikace Australian Open! Úvod utkání byl vyrovnaný, od stavu 2:3 ale vyhrál berounský rodák pět gemů v řadě a tím i první sadu. V té druhé pak povolil dvacetiletý Čech o sedm let staršímu protivníkovi už jen jeden uhraný gem a hladce si zajistil postup do další fáze. Macháč za celé střetnutí nečelil při podání jedinému brejkbolu.
Ve druhém kole kvalifikace narazí Tomáš Macháč na Brazilce Rodriguese Alvese, který v Dauhá zaskočil Martina Kližana. 230. tenista žebříčku ATP přehrál slovenského favorita 6:1 a 6:4.

20:29 - 09.01.2021

Šafránek si semifinále nezahraje

Nasazená dvojka Václav Šafránek (344.) prohrál ve čtvrtfinále turnaje ITF v Manacoru s domácí divokou kartou Danielem Rinconem (-) po více než dvou hodinách boje 6:3, 1:6 a 2:6. Španělský mladík si rozhodující vedení vypracoval už zkraje třetího setu.

18:51 - 09.01.2021

Edmund se na Australian Open nepředstaví

Britský tenista Kyle Edmund (48.) se kvůli přetrvávajícím problémům s kolenem odhlásil z Australian Open. Někdejší 14. hráč žebříčku se naposledy představil loni na říjnovém turnaji ve Vídni, kde vypadl v prvním kole kvalifikace. Edmund je semifinalistou Australian Open z roku 2018, tehdy porazil mimo jiné Kevina Andersona a Grigora Dimitrova.