17:56
Kopřiva další výhru nepřidal, končí ve čtvrtfinále

Turnaj v Marbelle skončil v pátek pro Víta Kopřivu (323.), který třetí výhru nad favorizovaným soupeřem nepřidal. Po velmi cenných skalpech z minulých kol se tentokrát českému tenistovi nepovedlo vyzrát na domácí turnajovou šestku Jaume Munara (108.), se kterým prohrál 1:6, 5:7. První set měl zcela jasný průběh a Munar v něm dominoval, druhé dějství však mělo odlišný průběh. Munar byl sice stále lepším hráčem a při každém servisu soupeře si vypracoval brejkbol, ale tentokrát své šance tolik neproměňoval. V klíčové fázi setu se sice utrhl do brejku a dostal se do vedení 5:3, ale Kopřivovi se následně povedlo odvrátit mečbol a dokonce srovnat na 5:5. Obrat ve druhé sadě ovšem nedotáhl, v 11. hře znovu čelil brejkbolům, ztratil podání a Munar už tentokrát vedení nepustil a doservíroval.

15:42
Zarycká v Lousadě končí

Čtvrtfinále v portugalské Lousadě nevyšlo turnajové osmičce Anastasii Zarycké (415.). V duelu s nasazenou dvojkou Susan Bandecchiovou (293.) prohrála 4:6, 6:7(5). Českou tenistku může mrzet, že ve druhém setu nedokázala dvakrát doservírovat a ztratila za stavu 4:3 a následně 6:5 výhodu brejku.

15:39
Kilnarová v Irakliu zvládla třísetový zápas

Monika Kilnarová (504.) na turnaji v řeckém Irakliu postoupila do čtvrtfinále! V utkání s domácí Marthou Matoulaovou (-) zvládla náročný třísetový duel a zvítězila 6:2, 6:7(3), 6:3.

12:54
Pulchartová uhrála jen dva gemy

Debaklem skončilo čtvrtfinálové střetnutí, které odehrála Laetitia Pulchartová (917.) v tuniském Monastiru (15k). Devatenáctiletá Češka, která se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace, prohrála s o čtyři roky starší Eliessou Vanlangendonckovou (816.) z Belgie za pouhých 55 minut 2:6, 0:6.

12:44
Staněk na turnajovou jedničku nestačil

Robin Staněk (630.) skončil na turnaji v Irakliu (15 000 USD) ve čtvrtfinále. Český kvalifikant vstoupil do souboje s Uladzimirem Ignatikem (331.) dobře, když vedl v úvodním setu 5:3, nakonec ale prohrál s nasazenou jedničkou 5:7 a 4:6.

10:48
Poljak si zahraje o finále

David Poljak (482.) postoupil na "patnáctce" v egyptském Šarm aš-Šajchu mezi čtyři nejlepší singlisty. Po dvou třísetových vítězstvích strávil tenista z Ostravy v pátečním čtvrtfinále na kurtu podstatně méně času. Italského kvalifikanta Francesca Vilarda (755.) porazil čtyřiadvacetiletý Čech za hodinu a 25 minut poměrem 7:5 a 6:4. Poljak za celý zápas neztratil ani jednou servis.

10:34
Sisková je v Egyptě v semifinále

Anna Sisková (679.) postoupila na patnáctitisícovém turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu do semifinále. Devatenáctiletá Češka vedla v pátek nad Joannou Garlandovou (596.) z Tchaj-peje 6:4 a 2:1, když se asijská soupeřka rozhodla duel skrečovat.