19:07
Vrbenský v Itálii potrápil Carusa

Michael Vrbenský (308.) prohrál v osmifinále antukového challengeru ve Forli s domácím Salvatorem Carusem (84.) za hodinu a 53 minut dvakrát 5:7. Ačkoliv je italský tenista v žebříčku o více než 200 pozic výše, český mladík s ním odehrál vyrovnanou partii. V první sadě dokonce podával za stavu 5:4 na její ukončení. Vrbenský při svém servisu odvrátil hned 13 ze 17 brejkbolů, sám využil obě příležitosti.

16:48
Rosol své utkání v Paříži nedohrál

Lukáš Rosol (175.) ve druhém kvalifikačním kole na Roland Garros prohrával s Michaelem Mmohem (177.) 6:7(3) a 1:3, když se kvůli zranění levého kotníku rozhodl utkání skrečovat. Český tenista, který si loni v Paříži jako šťastný poražený zahrál první kolo hlavní soutěže, se v minulých týdnech navíc potýkal s bolestmi zad.

15:57
Siniaková ve Štrasburku postupuje do čtvrtfinále

Kateřina Siniaková (61.) zvládla na antukovém turnaji ve Štrasburku i své druhé utkání, když porazila sedmou nasazenou Jekatěrinu Alexandrovovou (31.) za hodinu a 20 minut 6:2 a 6:4. Po jednodušším prvním setu se o druhé dějství strhla tuhá bitva. Česká tenistka za stavu 4:4 odvrátila brejkbol a v následujícím gemu sama udeřila, když využila třetí mečbol. Úspěch si zajistila především menším počtem nevynucených chyb (12 vs. 31). Siniaková si ve čtvrtfinále zahraje s vítězkou zápasu Aryna Sabalenková (12.) vs. Anna Blinkovová (59.).

15:20
Macháč je ve finále kvalifikace Roland Garros

Debutant na seniorském grandslamu Tomáš Macháč (252.) si ve druhém kole kvalifikace Roland Garros poradil s Goem Soedou (121.) za hodinu a 14 minut po setech dvakrát 6:3. Po vyrovnaném úvodu (3:3) převzal český mladík otěže zápasu a vypracoval si vedení 6:3 a 2:0. Macháč předvedl dominantní výkon na svém servisu, když soupeře nepustil ani k jednomu brejkbolu. Sám využil tři ze šesti příležitostí. O místo v hlavní soutěži si zahraje proti Fredericu Ferreirovi Silvovi (193.).