17:52
Vrbenský první kolo zvládl

Michael Vrbenský zvládl duel prvního kola challengeru v italském Forlì, když porazil Nizozemce Van Rijthovena (340.) po setech 6:3, 5:7 a 6:3. Český tenista byl v první sadě lepším hráčem na podání a zaslouženě ji získal pro sebe. Ve druhém setu prohrával, ale vrátil se do hry. V koncovce však přišel čistou hrou o servis a o vítězi musela rozhodnout třetí sada. V ní pro změnu kralovali na dvorci hráči na returnu. Vrbenský však v závěru zlepšil hru na servisu a vybojoval si postup.

17:04
Martincová vstoupila do kvalifikace French Open vítězně

Tereza Martincová (121.) porazila v prvním kole kvalifikace na French Open Valerii Savinychovou (219.) ve dvou setech (6:3, 7:5) a raduje se z postupu.
V první sadě si obě hráčky počínaly výborně na podání a rozhodl jediný proměněný brejkbol. Druhá sada měla napínavější průběh, ruské ranařce se podařilo prolomit Martincové podání a vedla 4:2. Od té doby však pražská rodačka zmobilizovala síly, vzala si servis zpět čistou hrou a brejk zopakovala i za stavu 5:5, načež dalším čistým gemem dopodávala.
V dalším kole čeká Češku duel s Nizozemkou Lesley Pattinamovou Kerkhovou (177.).

13:53
Hanfmann v Hamburku vyřadil Monfilse

Domácí tenista Yannick Hanfmann (103.) v prvním kole antukového turnaje kategorie ATP Tour 500 v Hamburku porazil Gaëla Monfilse (9.) 6:4 a 6:3. Osmadvacetiletý Němec tak navázal na své kvalitní výkony z Kitzbühelu, kde došel z kvalifikace až do finále. Naopak Monfils neuspěl ani ve svém druhém utkání po obnovení sezóny (v Římě prohrál s Dominikem Köpferem). V Hamburku končí i někdejší světová čtyřka Kei Nišikori (35.), který podlehl Cristianu Garínovi (22.) 0:6 a 3:6.

11:27
Do Ostravy přijedou i Muguruzaová a Bertensová

Po Karolíně Plíškové (4.) a Karolíně Muchové (26.) zná nadcházející turnaj WTA Premier v Ostravě další účastnice. Jsou jimi dvojnásobná grandslamová vítězka Garbine Muguruzaová (15.) a členka elitní desítky Kiki Bertensová (8.). Turnaj se uskuteční od 17. do 25. října v Ostravar Aréně na tvrdém povrchu, vítězka získá 470 bodů do žebříčku. Jedná se o zatím jediný naplánovaný podnik WTA pro měsíc říjen.