18:24
Havlíčková favoritku nepřekvapila

Na kurt se v areálu pražské Sparty vydala také patnáctiletá Lucie Havlíčková, která v utkání s favorizovanou Aljaksandrou Sasnovičovou (119.) neprodala svou kůži lacino, ale nakonec prohrála 2:6, 3:6. V první sadě měla česká tenistka i trochu smůly, když nevyužila ve čtvrtém gemu tři brejkboly a naopak v následné maratonské hře přes pět shod poprvé prohrála vlastní servis. Druhou sadu zahájila mladičká Češka výborně a dostala se do vedení 2:0 a posléze i 3:1. Dalších pět her však opanovala favorizovaná Běloruska.

18:06
Černý tým srovnal ve čtyřhře

O vyrovnání skóre z pohledu Černého týmu se v závěrečné čtyřhře postarali Václav Šafránek a Karolína Muchová. Těm se povedlo porazit Jiřího Lehečku s Andreou Petkovicovou 6:3, 6:4 a vyrovnat na 3:3. Závěrečná zastávka Tipsport Elite Trophy se bude na Štvanici rozhodovat v neděli a vstup bude zdarma.

17:56
Malečková po téměř třech hodinách slaví postup

Jesika Malečková (324.) v úvodním kvalifikačním kole vyfasovala hodně náročný los, se kterým si ale dokázala poradit znamenitě. V souboji se Španělkou Larou Arruabarrenovou (154.) zvítězila po téměř třech hodinách 6:4, 2:6, 6:4. V prvním setu přitom ztratila vedení 3:0 s výhodou dvou brejků, ale dokázala v klíčovém okamžiku zabrat. I ve třetí sadě si vypracovala náskok dvou brejků. Arruabarrenová však dokázala snížit ztrátu pouze o jeden servis a Malečková duel úspěšně dopodávala.

16:52
Plíšková padla v souboji se Swiatekovou

Růžový tým se dostal do vedení 3:2 v utkání mezi Igou Swiatekovou (49.) a Karolínou Plíškovou (3.). Česká tenistka v barvách Černého týmu překvapivě prohrála s polským talentem 1:6, 7:6(9), 4:10. Swiateková po skvěle zvládnutém prvním setu nedokázala ve druhém dějství přetavit ve vítězství vedení 4:3, ani čtyři mečboly v tiebreaku. V rozhodujícím supertiebreaku už ale byla opět lepší hráčkou a duel dotáhla do vítězného konce.

14:22
Lehečka zařídil vyrovnání pro Růžový tým

Sobotní program Tipsport Elite Trophy odstartovala mužská dvouhra mezi Jiřím Lehečkou (612.) a Václavem Šafránkem (321.). Talentovaný Lehečka v téměř dvouhodinové bitvě nakonec vybojoval bod za výhru 6:7(8), 7:6(5), 10:7 a vyrovnal skóre zápasu mezi Růžovým týmem a Černým týmem na 2:2.

14:15
Nosková na zkušenou soupeřku nevyzrála

Patnáctiletá Linda Nosková (1094.) se v pražské kvalifikaci neprosadila, když nestačila na mnohem zkušenější dvaatřicetiletou Rumunku Lauru-Ioanu Paarovou (203.) a prohrála 2:6, 0:6. Proti ní ztratila poprvé servis ve třetím gemu a poté od stavu 2:3 už nedokázala rozjetou soupeřku zastavit.

12:51
Martincová si poradila s talentovanou Bartůňkovou

Potvrdit roli favoritky se povedlo Tereze Martincové (133.), která vstoupila do pražské kvalifikace rychlým vítězstvím 6:2, 6:2 nad Nikolou Bartůňkovou. Zápas, který trval 66 minut, sice Martincová nezačala ideálně a ve třetí hře přišla o servis, ale následně získala sedm gemů v řadě a ujala se vedení 6:2, 2:0. Bartůňková sice posléze srovnala na 2:2, ale zbytek zápasu si už podmanila favoritka střetnutí.

11:26
Palicová zaskočila favoritku

Šestnáctiletá Barbora Palicová, jež nefiguruje na žebříčku WTA, zaskočila v úvodním utkání kvalifikace favorizovanou Australanku Ellen Perezovou (244.), kterou porazila ve dvou setech 6:3, 6:4. V prvním setu se obě hráčky přetahovaly o servisy soupeřek a k vidění bylo hned pět brejků. Ve druhém setu se Palicová dostala do problémů a prohrávala 1:4, šňůrou pěti gemů v řadě však svou sokyni zaskočila, odvrátila navíc v klíčových chvílích pět brejkbolů a dokráčela si pro největší skalp kariéry.

08:38
Krejčíková se odhlásila z US Open

Česká tenistka Barbora Krejčíková se na newyorském grandslamu ve Flushing Meadows nepředstaví. Zařadila se mezi hráčky, jež se z turnaje odhlásily. Kromě Krejčíkové poslaly do Spojených států v pátek omluvenku také Elina Svitolinová a Kiki Bertensová.