20:09
Také duel žen do 23 let srovnán

Duel mezi Českem a Slovenskem v kategorii do 23 let je po prvním dni rovněž vyrovnaný 1:1. O vyrovnávací bod se postarala Viktoria Morvayová (568.), jež porazila českou tenistku Darju Viďmanovou (-) po setech 7:5, 7:6(1).

18:10
Martincová ve vyrovnané bitvě padla

Na vítězství Markéty Vondroušové se nakonec nepovedlo navázat Tereze Martincové (133.). Ta ve vyrovnaném duelu s Viktorií Kužmovou (82.) prohrála 6:7(6), 6:4, 3:6. V prvním setu česká hráčka odvrátila hned tři setboly, sama si ale příležitost k zakončení sady nevypracovala a koncovku nakonec lépe zvládla Kužmová. Druhou sadu rozhodl brejk Martincové hned z první hry, který byl zároveň vůbec prvním brejkem celého duelu. Obě hráčky si posléze dlouho držely podání, a to až do osmé hry rozhodujícího dějství, kdy se poprvé na returnu prosadila Kužmová, jež zápas následně doservírovala.

17:22
L. Fruhvirtová na úvod nezaváhala

Kategorie žen do 23 let začala pro české tenistky výborně. Jako první se totiž na kurt vydala Linda Fruhvirtová (809.), která si poradila s Romanou Čisovskou (1260.) ve dvou setech 6:4, 7:6(2). V obou sadách se ovšem česká hráčka musela vypořádat s menšími nepříjemnostmi. Utekly jí totiž začátky. Jak se stavem 0:3 v prvním setu, tak se skóre 1:3 v sadě druhé si ovšem poradila.

Vondroušová deklasovala soupeřku

Pouhých 63 minut trval první zápas mezi fedcupovými týmy Česka a Slovenska. V Bratislavě se Markéta Vondroušová (18.) prezentovala ve výtečné formě a Annu Karolínu Schmiedlovou (179.) deklasovala 6:1, 6:2. Kromě toho, že soupeřku pětkrát obrala o servis, tak sama na podání zůstala bezchybná a odvrátila všechny tři brejkboly.

15:18
Macháč srovnal souboj mužů do 23 let

Po porážce Jiřího Lehečky se povedlo Tomáši Macháčovi (255.) ve druhém utkání kategorie mužů do 23 let vybojovat vyrovnávací bod. V utkání s Tomášem Liškou (1169.) vyhrál hladce 6:4, 6:2. V prvním setu se velmi rychle vypořádal s nepříznivým vývojem skóre a za stavu 1:2 získal zpět ztracený servis, přičemž ve druhé sadě byl po většinu dějství už o krok napřed před svým soupeřem.

14:57
Gombos srovnal duel daviscupových týmů

Po prvním hracím dni je duel mezi českým a slovenským daviscupovým týmem vyrovnaný 1:1. O slovenské vyrovnání se postaral Norbert Gombos (109.), který hladce porazil Lukáše Rosola (179.) 6:3, 6:2. Utkání, jež trvalo jen 61 minut, ovládl slovenský reprezentant bez ztráty podání.

13:21
Veselý získal první bod

Daviscupový výběr Jaroslava Navrátila vstoupil do federálního derby se Slovenskem vítězstvím. Nebyla to ovšem výhra nijak jednoduchá. Jiří Veselý (65.) se v duelu s Lukášem Kleinem (309.) na první bod pořádně natrápil, když svého soka udolal až po setech 7:5, 3:6, 7:5. V rozhodujícím dějství přitom vedl 4:0 a posléze 5:2, ale doservírovat se mu nepovedlo. Klein se ještě dokázal zvednout a koncovku utkání zdramatizovat, ale klíčový servis ve 12. gemu neudržel.

13:15
Lehečka padl v bitvě s Molčanem

Souboj mezi Českem a Slovenskem v kategorii mužů do 23 let odstartoval Jiří Lehečka (612.) zápasem s Alexem Molčanem (291.), který se nakonec radoval ze zisku prvního bodu pro Slováky. Talentovaný Lehečka sice bitvu pořádně zdramatizoval a vyhrál prostřední set, ale nakonec se zkušenějším soupeřem prohrál po téměř dvou a půl hodinách 4:6, 6:1, 4:6.