23:46
Kr. Plíšková skolila druhou nasazenou kvalifikace

Kristýna Plíšková (85.) si zahraje finále kvalifikace Cincinnati. Češka v prvním kole překvapila druhou nejvýše postavenou hráčku Šuaj Čang (35.) 6:4, 7:6(5). Plíšková po úvodním brejku sice o výhodu rychle přišla, za stavu 4:4 však podruhé v utkání vzala soupeřce servis. Ve druhé sadě si sedmadvacetiletá hráčka zajistila vedení 6:5 a šla podávat. Utkání sice ještě nedotáhla do vítězného konce, po tiebreakovém obratu z 2:4 přesto nebude chybět v závěrečném kole.

23:18
Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále

Barbora Krejčíková si s Kateřinou Siniakovou zahrají o titul z Toronta. Český pár v semifinále porazil dvojici Azarenková, Bartyová 3:6, 6:3, 10:4, bělorusko-australský debl se mu podařilo přehrát vůbec poprvé ze tří vzájemných střetnutí.

21:23
Andreescuová je ve finále Toronta

Bianca Andreescuová (27.) pokračuje ve fantastické jízdě Torontem. Domácí hráčka v semifinále porazila Sofii Keninovou (29.) 6:4, 7:6(5) a ve finále se utká s vítězkou zápasu Marie Bouzková (91.) – Serena Williamsová (10.).

19:56
Strýcová první zápas od Wimbledonu zvládla

Úspěšný začátek kvalifikace v Cincinnati má za sebou Barbora Strýcová (31.). Češka v prvním zápase od úspěšného Wimbledonu porazila Kaiu Kanepiovou (72.) 7:6(3), 3:6, 6:3, zásluhou čehož prošla do finále nástražných bojů. V úvodním setu nebyl k vidění jediný brejkbol, v tiebreaku Strýcová prohrávala 1:3, od té chvíle však získala zbývajících šest míčků. Ve druhé sadě rozhodl jediný brejk v šesté hře, Kanepiová si tak vynutila třetí sadu. Do ní vstoupila lépe Strýcová, která vedla 2:0, o vedení ale přišla. Za stavu 3:2 však v dlouhém gemu proměnila druhý brejkbol hry, při vlastním podání již nezaváhala. Ve finále kvalifikace se utká s Rebeccou Petersonovou (71.).

18:55
Forejtek s Mertlem získali titul

Jonáš Forejtek s Janem Mertlem při druhé společné finálové účasti vybojovali titul ze čtyřhry. Nenasazený pár na turnaji v rakouském Vogau porazil třetí nejvýše nasazené Víta Kopřivu s Jaroslavem Pospíšilem 6:4, 7:5. Forejtek s Mertlem ve druhém setu prohrávali 3:5, čtyřmi vítěznými gemy v řadě si došli pro trofej.

18:24
Tsitsipas s Kyrgiosem si zahrají v Cincinnati

Stefanos Tsitsipas a Nick Kyrgios se po turnaji v Montrealu představí také ve čtyřhře v Cincinnati. Tsitsipas s Kyrgiosem na Rogers Cupu sice vypadli po úvodním zápase, jejich soupeři však byli vítězové Wimbledonu Juan-Sebastian Cabal a Robert Farah. V Cincinnati by se ve čtyřhře měli ukázat také Novak Djokovič s Janko Tipsarevičem nebo Feliciano López s Andy Murrayem.

16:28
Čeští junioři vybojovali bronz

Zlatá medaile dívek, bronzová u chlapců. S takovou bilancí končí letošní Mistrovství světa družstev do čtrnácti let. Čeští chlapci v zápase o třetí místo porazili výběr Chorvatska 2:1, o medaili rozhodla až závěrečná čtyřhra, v níž Jakub Menšík s Vojtěchem Petrem přehráli dvojici Patrik Jurina, Dino Prizmič dvakrát 7:5. O bronz se zasloužil také Lukáš Velík.

16:09
Češky vyhrály MS družstev juniorek

Český tenis znovu ochutnal úspěch. Dívkám do čtrnácti let se podařilo vyhrát Mistrovství světa družstev v Prostějově, ve finále porazily výběr Spojených států amerických již po dvouhrách. O zlatou medaili se postaralo trio Brenda Fruhvirtová, Linda Fruhvirtová a Nikola Bartůňková.

15:47
Poljak je ve druhém finále sezóny

David Poljak (598.) bude hrát o druhou trofej v letošní sezóně. Třiadvacetiletý Čech v semifinále Koszalinu přehrál domácího Michala Dembeka (782.) 6:3, 6:4, během zápasu si jednou ztratil podání. O vítězi prvního setu rozhodl jediný brejk, ve druhé sadě Poljak prohrával 0:2, ztracené podání si ale rychle vzal zpátky a v deváté hře potřetí v utkání získal brejk. Poljaka ve finále čeká Martins Podzus (467.).

14:52
Forejtek přes Kopřivu prošel do finále

Jonáš Forejtek (737.) si v rakouském Vogau zahraje třetí finále dvouhry v kariéře. Osmnáctiletý hráč v semifinále porazil Víta Kopřivu (395.) 6:4, 6:2. Forejtek se v úvodní sadě jako první dočkal brejku, Kopřiva ho sice rebrejkl na 3:3, mladší tenista však vzápětí podruhé dokázal uspěl na returnu. Ve druhém setu byly k vidění dva brejky, oba na straně Forejtka.

13:38
Hájková s Laboutkovou dobyly Olomouc

Klára Hájková s Anetou Laboutkovou získaly druhý společný titul ze čtyřhry. Po loňském úspěchu ve španělském Telde vyhrály olomoucký ITS Cup, ve finále přehrály dvojici Lovričová, Satová 6:4, 2:6, 10:4. Češky po úvodní vítězné sadě sice vstoupily do druhého setu úspěšně, vedly 2:0, následně však ve zbytku sady nezískaly ani gem. V závěrečném super tiebreaku ale nedaly soupeřkám šanci.

13:33
Paroulek semifinále neotočil

Tadeáš Paroulek (610.) na turnaji v Novim Sadu prohrál v semifinále dvouhry. Mladý Čech v něm padl s domácím Marko Miladinovičem (529.) 4:6, 6:3, 4:6. Paroulek přitom na začátku třetího setu vedl 2:0, od té doby ale nezvládl čtyři gemy v řadě, což bylo rozhodující pro zbytek zápasu.

12:31
Los Cincinnati: Dvouhry se zúčastní tři Češky

Karolína Plíšková (3.) se brzy může dočkat odvety. Ve svém úvodním zápase Cincinnati vyzve lepší z dvojice Lesja Curenková (34.) – Bianca Andreescuová (27.), druhá jmenovaná ji porazila v pátečním čtvrtfinále Toronta, čímž ji připravila o potenciální post světové jedničky. V Cincinnati bude hrát také Petra Kvitová, která se ve druhém kole utká proti vítězce zápasu Maria Sakkariová (32.) – Camila Giorgiová (52.). Již do prvního kola zasáhne Kateřina Siniaková (41.), ta se postaví Donně Vekičové (24.).

11:31
Kudelová v semifinále nadělila kanára

Martina Kudelová (-) se po premiérovém semifinále rovnou dostala do finále dvouhry. Na olomouckém ITS Cupu porazila Janu Bojovičovou (-) 6:4, 6:0, zásluhou čehož bude v neděli hrát o titul. Kudelová měla od začátku navrch, po vedení 3:1 ale soupeřka srovnala krok. Česká hráčka přesto v závěrečné hře získala třetí brejk. Ve druhém setu se Kudelová dočkala třech úspěchů na returnu, využila všechny tři brejkboly, zatímco Bojovičová nezužitkovala ani jednu ze tří šancí. Finálovou soupeřkou Kudelové bude Ange Oby Kajuruová (851.).

06:16
S. Williamsová přehrála Ósakaovou

Serena Williamsová (10.) na třetí pokus vyzrála na Naomi Ósakaovou (2.). Američanka ve čtvrtfinále Toronta porazila Ósakaovou 6:3, 6:4 a oplatila ji tak porážku z finále loňského US Open.

05:54
Bouzková je po skreči Halepové v semifinále

Životní turnaj Marie Bouzkové (91.) bude pokračovat také o víkendu. Jednadvacetiletá tenistka postoupila do semifinále dvouhry poté, co Simona Halepová (4.) kvůli problémům s levým kotníkem musela za stavu 6:4 pro Bouzkovou zápas skrečovat. Češka se o finále utká se Serenou Williamsovou (10.).