21:45
Kvitovou vyzve Sakkariová

Petra Kvitová (6.) se ve druhém kole Cincinnati utká s Marií Sakkariovou (32.). Řecká hráčka v prvním kole smetla Camilu Giorgiovou (52.) 6:3, 6:0, v úvodních pěti gemech zápasu si ani jedna z tenistek neudržela podání, Sakkariová další brejk získala v poslední hře první sady. Druhý set vyzněl jednoznačně pro favoritku klání.

20:27
Ve čtyřhře postoupila také Hradecká

Český tenis měl v pondělí úspěšný den ve čtyřhrách. Po výhře sester Plíškových se do osmifinále Cincinnati podívala také Lucie Hradecká, která s deblovou parťačkou Andrejou Klepačovou porazila dvojici Görgesová, Kerberová 7:5, 6:3. Osmé nasazené v první sadě získaly jediný brejk, ve druhé vedly 4:2. Soupeřky okamžitě dokázaly snížit, favoritky přesto Němky rebrejkly, což bylo rozhodující.

18:58
Cibulková se nezúčastní US Open

Dominika Cibulková (66.) poprvé od roku 2009 vynechá US Open, čímž tak zmešká druhý grandslamový turnaj v řadě. Slovenka ve Flushing Meadows nebude startovat kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům s chodidlem. Cibulková se posledního zápasu zúčastnila na French Open, v prvním kole dvouhry prohrála s Arynou Sabalenkovou (9.) 5:7, 1:6.

18:38
Plíškovy v Cincinnati zahájily výhrou

Karolína a Kristýna Plíškovy postoupily do druhého kola čtyřhry Cincinnati. Česká dvojčata v prvním společném zápase od loňského srpna porazily dvojici N. Kičenoková, Spearsová 7:5, 6:3. Byly to Češky, které jako první ztratily servis, po nevydařené páté hře však srovnaly na 5:5 a nakonec otočily na 7:5. Ve druhém setu musely znovu otáčet, od čtvrté hry však nezvládly jediný gem, zásluhou čehož si zahrají další zápas. V osmifinále by mohly vyzvat sedmý nasazený pár Květa Peschkeová, Nicole Melicharová.

14:59
Šátral na challengeru překvapil

Jan Šátral (464.) má za sebou úspěšný debut v roli manžela. Zkušený hráč se v prvním zápase po svatbě rozhodl vydat na challenger do německé Meerbuschi, kde v úvodním kole porazil Ivana Nedelka (360.) 7:6(8), 7:6(5). Hráči si drželi podání do deváté hry, ve které Šátral uspěl na returnu, set však nedopodával. Následně mu nevyšly dvě brejkbolové šance, sada tak dospěla do tiebreaku. Ve zkrácené hře měl od začátku mírně navrch, celkově využil pátý setbol. Ve druhé sadě byl Čech dvakrát o brejk pozadu, za stavu 4:5 dokonce čelil konci setu. Hrozbu však zažehnal a po nevydařeném vstupu do tiebreaku, ve kterém prohrával 1:3, zvládl dotáhnout střetnutí do vítězného konce.

14:07
Šafránek roli favorita nepotvrdil

Václav Šafránek (427.) na challengeru v Meerbuschi prohrál v úvodním kole dvouhry. Český hráč v něm nestačil na Lucase Gercha (477.) 4:6, 2:6. Šafránek za stavu 2:2 ztratil servis, návrat do sady se mu vydařil v osmé hře. Ačkoliv následně zažehnal tři brejkboly v řadě, na čtvrtou hrozbu soupeře nestačil. Čech v další sadě dvakrát ztratil podání, po necelé hodině a čtvrt padl 0:2 na sety.

08:09
Nadal a Andreescuová vynechají Cincinnati

Vítězové dvouher z Rogers Cupu se nebudou ucházet o titul z další prestižní akce v Cincinnati. Jak Rafael Nadal (2.), tak Bianca Andreescuová (14.) se turnaje odhlásili krátce po svých triumfech v Torontu. Nadala mezi nejlepšími nahradí Michail Kukuškin (46.), Andreescuovou poté Monica Puigová (43.).