10. 7. 2019
Grandslam

Rozhněvaná Kontaová: Neútočte na mě tímto způsobem! durdila se Britka. Strýcové dala uznání

Minuty v napjaté atmosféře. Tak by se daly popsat chvíle během tiskové konference Johanny Kontaové poté, co nezvládla čtvrtfinále Wimbledonu proti Barboře Strýcové. Britskou tenistku rozlítil jeden z novinářů, který se především snažil hledat negativní věci na hře Kontaové. Osmadvacetiletá hráčka během povinné části však mluvila také pozitivně, vychválila totiž hru Strýcové.

6:7(5), 1:6. Takový byl výsledek střetnutí mezi Johannou Kontaovou a Barborou Strýcovou, která se dočkala prvního grandslamového semifinále dvouhry. Zatímco na české straně panovala spokojenost, na té britské bylo dusno.

Zapříčinila se o to situace ze začátku pozápasové tiskové konference. Jeden z novinářů se tázal na výkon domácí hráčky, konkrétně ho zajímalo, proč se dle jeho slov hůře vyrovnala s míčky, které rozhodovaly o zápase. 

„Je to váš profesionální názor?" nenechala se Kontaová zatáhnout do kouta. Zmíněný novinář odvětil, že se jedná o mínění britského publika, rovněž poukázal na oficiální statistiky. 

„Dobře. Nemyslím si však, že na mě musíte být tak tvrdý. Jsem k vám vždy otevřená, říkám, co si myslím. Stále věřím ve svoji hru, způsob, jakým hraji. K této otázce již nemám co více říci," hodlala Britka ukončit nepříjemnou debatu.

Ta však ještě neskončila. „Ptám se vás jako osoby, která pravděpodobně chce jednou vyhrát grandslam. Není to nic..." nedořekl větu a již se dočkal odpovědi.

„Prosím, neútočte na mě tímto způsobem," bránila se semifinalistka Wimbledonu 2017. „Způsobem, jakým se ptáte, jste docela bez respektu. Také na mě útočíte. Jsem profesionální sportovec, který se snažil, jak nejvíce mohl," vyjádřila se Kontaová.

Tisková konference však neměla jen negativní záležitosti. Johanna Kontaová během jedenácti minut ocenila Barboru Strýcovou. 

„Hrála velice dobře. Nenašla jsem úroveň k tomu, abych jí to dokázala ztížit. Na tomto povrchu se proti ní hraje velmi těžko. Celkově je však kvalitní hráčkou. Je schopna zvládat zrádné míče, stejně jako míče s dolní rotací. Soupeřkám nedává příležitosti, aby byly moc v pohodě," dodala s trpkým úsměvem. 

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Federer učinil rozhodnutí o olympiádě. Projde mu velký háček?

Švýcarský tenista Roger Federer se krátce po skončení turnaje Masters v Šanghaji rozhodl, jestli bude startovat na svých pátých olympijských hrách. A svým fanouškům vyslal…

ITS Cup: V Olomouci odstartoval třetí letošní turnaj, postupují čtyři Češi

V Olomouci odstartoval třetí letošní ITS Cup, tentokrát v mužském vydání. Úvodního kola kvalifikace podniku s dotací 15 tisíc amerických dolarů se v pondělí zúčastnilo celkem 13…

Titul v deblu, premiérové finále v singlu. Snad to bude pokračovat, doufá osmnáctiletá Sisková

Ve svých 18 letech je Anna Sisková (na snímku vlevo) na prahu svého tenisového života mezi profesionálkami. Minulý týden prožila v gruzínské Telavi zatím nejvydařenější turnaj…

Andrea Petkovicová: Ženský tenis je lepší než mužský

Německá tenistka Andrea Petkovicová přišla v rozhovoru pro Der Standard se zajímavou myšlenkou. Ženský tenis je mnohem lepší než ten mužský. Byť to neodpovídá zájmu diváků, její…

Češi na žebříčcích ATP/WTA: Plíšková i Kvitová drží místo v elitní desítce, vpřed se dere Vrbenský

V novém vydání žebříčků ATP a WTA se toho z pohledu elitní desítky příliš nezměnilo. Karolína Plíšková drží pozici světové dvojky, Petra Kvitová je aktuálně sedmou nejlepší…

Denní menu, 14.10.2019: Muchová vyřadila v Moskvě domácí hvězdu, Allertová se rvala tři hodiny

České tenisové fanoušky čekal v pondělí bohatý tenisový program. Jedním z jeho vrcholů bylo vystoupení Karolíny Muchové na turnaji v Moskvě, kde smetla domácí hvězdu Světlanu…

Další články