Roland Garros: Plíšková i Vondroušová jsou ve třetím kole! Šafářová odehrála poslední zápas kariéry

Český tenis má ve třetím kole Roland Garros již dvě zástupkyně! Karolína Plíšková porazila ve středečním zápase Slovenku Kristínu Kučovou dvakrát 6:2 a stejně dobře si vedla i Markéta Vondroušová, které uštědřila Rusce Potapovové kanára a po výsledku 6:4, 6:0 je poprvé v kariéře na pařížském grandslamu ve třetím kole. Poslední zápas bohaté kariéry má za sebou Lucie Šafářová, která se loučí v prvním kole čtyřhry. Pro postup si naopak došla Barbora Strýcová, ta s Tchajwankou Sie ztratila jediný gem.

Vondroušová je ve třetím kole (6:4, 6:0)
Druhou českou tenistkou, která si zajistila na letošním French Open postup do třetího kola, je Markéta Vondroušová (38.). Teprve devatenáctiletá tenistka potvrzuje na pařížském grandslamu výbornou formu, když se poprvé v kariéře dostala na tomto turnaji přes druhé kolo. Vondroušová si ve středečním odpoledním zápase poradila s Ruskou Anastasijí Potapovovou (81.), kterou vyřadila za 73 minut hry po setech 6:4 a 6:0.

Markétě Vondroušové přitom nevyšel vstup do zápasu, když s osmnáctiletou Ruskou prohrála 1:4. Česká tenistka od tohoto stavu zlepšila výkon, předvedla úchvatnou sérii jedenácti gemů v řadě a zajistila si postup do třetího kola. Potapovové navíc uštědřila nepopulárního kanára. V boji o osmifinále čeká Vondroušovou antuková specialistka Španělka Suarezová-Navarrová.

Plíšková proletěla do třetího kola (6:2, 6:2)
Karolína Plíšková (2.) i nadále potvrzuje výbornou formu. Nejlepší Češka současnosti vyhrála sedmý zápas v řadě, když ve druhém kole French Open smetla Kristínu Kučovou (203.) dvakrát 6:2. Plíškové se během celého zápasu dařilo na podání, jen jednou musela čelit brejkbolu. Sedmadvacetiletá tenistka tak potřetí v kariéře postoupila do třetího kola Roland Garros, o své druhé osmifinále na zdejším turnaji se potká s vítězkou zápasu Petra Marticová (31.) – Kristina Mladenovicová (53.).

„Hrála jsem dobře už od začátku. Měla jsem pod kontrolou skoro všechny gemy při svém podání. Jsem se sebou spokojená,“ sdělila po jednoznačné výhře Plíšková.

Šafářová odehrála poslední zápas kariéry (4:6, 0:6)
Lucie Šafářová má za sebou poslední zápas bohaté tenisové kariéry. Bývalá světová deblová jednička odehrála na French Open poslední zápas kariéry po boku Slovenky Dominiky Cibulkové. Česko-slovenská dvojice neuspěla ve středečním zápase prvního kola proti páru Keninová, Petkovicová, když prohrála za 66 minut po setech 4:6 a 0:6.

Šafářová s Cibulkovou měly v první sadě hned dvakrát výhodu brejku, avšak v obou případech náskok ztratily. Keninová s Petkovicovou získaly třetí brejk v zápase za stavu 5:4 a ujaly se vedení v zápase v poměru 6:4. Ve druhé sadě už měla americko-německá dvojice jasně navrch a Lucii Šafářové udělila ve vůbec posledním zápase kariéry nepopulárního kanára. Vítězky tohoto duelu narazí na pár Hradecká, Klepacová.

Strýcová ve čtyřhře ztratila jediný gem (6:0, 6:1)
Barbora Strýcová úspěšně vykročila za obhajobou semifinále čtyřhry French Open. Česká tenistka a její deblová parťačka Su-wej Sie na úvod turnaje smetly dvojici Maria Sanchézová, Asia Muhammadová 6:0, 6:1. Třetí nasazené duo během devětačtyřicet minut úřadovalo především na podání, když americkému páru nenabídlo jediný brejkbol a po servisu ztratilo sem fiftýnů.

Muchová v deblu nevyužila setboly a končí (6:7, 5:7)
Karolína Muchová již nebude pokračovat ve čtyřhře French Open. Dvaadvacetiletá Češka na druhém grandslamu sezóny spojila síly s Viktorií Golubicovou, v prvním zápase však nenasazená dvojice nestačila na debl Raquel Atawová, Katarina Srebotniková 6:7(8), 5:7. Muchová s Golubicovou měly šance v prvním setu, za stavu 6:5 však nedokázaly dopodávat na výhru v setu a v tiebreaku poté nevyužily dva setboly.

Hradecká nestačila na nasazené jedničky
Lucie Hradecká se loučí s turnajem smíšené čtyřhry na Roland Garros v prvním kole. Česká tenistka si vybrala za parťáka Inda Rohana Bopannu, avšak česko-indická dvojice úvodní zápas nezvládla. Nad síly Hradecké s Bopannou byl americko-brazilský pár Melicharová, Soares, který zvítězil za 54 minut hry po setech 7:5 a 6:1. Nasazené jedničky tak zvládly úspěšně vstup do grandslamového turnaje a postupují do osmifinále.

Kurt Philippa Chatriera (11:00)
Sloane Stephensová (USA)[7] – Sara Sorribesová Tormová (ESP) 6:1, 7:6(3)

Grigor Dimitrov (BUL) – Marin Čilič (CRO)[11] 6:7(3), 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3
Belinda Bencicová (SUI)[15] – Laura Siegemundová (GER) 4:6, 6:4, 4:4 – přerušeno kvůli tmě

Kurt č. 1 (11:00)
Benchetrit, Blancaneaux (oba FRA) – Bourgue, Eysseric (oba FRA) 4:6, 6:4, 6:3
Juan Ignacio Londero (ARG) – Richard Gasquet (FRA) 6:2, 3:6, 6:3, 6:4
Stan Wawrinka (SUI)[24] – Cristian Garin (CHI) 6:1, 6:4, 6:0
Johanna Kontaová (GBR)[26] – Lauren Davisová (USA) 6:3, 1:6, 6:3

Kurt č. 4 (11:00)
Krawczyková, Pegulaová (obě USA) – Hozumiová, Ninomijaová (obě JPN) 4:6, 6:2, 7:5
HRADECKÁ, Klepačová (SLO) – Hibinová (JPN), VORÁČOVÁ 6:4, 6:2
Keninová (USA), Petkovicová (GER) – Cibulková (SVK), ŠAFÁŘOVÁ 6:4, 6:0
Aojamaová (JPN), Marozavová (BLR) – J. Tuan, S. Čeng (obě CHN) 4:6, 7:6(2), 5:7

Kurt č. 5 (11:00)
Mituová (ROU), Putincevová (KAZ) – Kasatkinová (RUS), Kontaveitová (EST) 4:6, 1:6
Belgraverová, Halemaiová (obě FRA) – Collinsová, Santamariaová (obě USA) 2:6, 3:6
Anisimovová (USA), Knollová (SUI) – Christianová (USA), Olmosová (MEX) 7:5, 4:6, 6:3
Hozumiová, McLachlan (oba JPN) – Martínezová Sanchézová (ESP), N. Skupski (GBR) 1:6, 6:3, 6:10
Melicharová (USA), Soares (BRA) – HRADECKÁ, Bopanna (IND) 7:5, 6:1

Kurt č. 6 (11:00)
Šuaj Čang (CHN) – Kaia Kanepiová (EST) 7:6(4), 0:6, 5:7
Roberto Carballes Baena (ESP) – Filip Krajinovič (SRB) 4:6, 4:6, 7:6(1), 6:3, 6:8
Rebecca Petersonová (SWE) – Donna Vekičová (CRO)[23] 6:1, 1:6, 2:6
Leonardo Mayer (ARG) – Diego Schwartzman (ARG)[17] 4:6, 6:3, 6:4, 3:3 – přerušeno kvůli tmě

P. Cuevas (URU), F. López (ESP) – Mektič, Škugor (oba CRO) 6:4, 4:6, 6:3
Kruničová (SRB), Tomljanovicová (AUS) – Azarenková (BLR), Bartyová (AUS) 1:6, 1:6
Cabal, Farah (oba COL) – Ebden, Smith (oba AUS) 6:4, 6:4
Voskobojevová (KAZ), Venus (NZL) – Rosolská (POL), Mektič (CRO) 4:6, 6:3, 4:10

Kurt č. 10 (11:00)
Berankis (LTU), Nišioka (JPN) – McDonald, Opelka (oba USA) 3:0 skreč McDonald, Opelka
Beguová, Buzarnescuová (obě ROU) – L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) 7:6(6), 3:6, 4:6
Millman, Thompson (oba AUS) – Couacaud, Lamasine (oba FRA) 1:6, 4:6
S. Čang (CHN), Peers (AUS) – Yerolymosová, Barrere (oba FRA) 6:2, 7:5
Buzarnescuová (ROU), Inglot (GBR) – Juraková (CRO), Krajicek (USA) 6:1, 5:7, 12:14

Kurt č. 11 (11:00)
S. González (MEX), Kúreší (PAK) – Lajovič, Tipsarevič (oba SRB) 4:6, 6:2, 6:7(1)
Muhammadová, M. Sanchézová (obě USA) – Sie (TPE), STRÝCOVÁ 0:6, 1:6
Johnson, Kudla (oba USA) – Evans, Norrie (oba GBR) 6:4, 4:6, 3:6
Sharmová, Stefaniová (AUS/BRA) – Puigová (PUR), Rogersová (USA) 4:6, 7:6(3), 6:7(5)

Kurt č. 12 (11:00)
Jennifer Bradyová (USA) – Polona Hercogová (SLO) 3:6, 7:6(8), 4:6
Alexei Popyrin (AUS) – Laslo Djere (SRB)[31] 4:6, 6:7(4), 4:6
M. Granollers, M. López (oba ESP) – Shapovalov (CAN), Verdasco (ESP) 6:7(5), 0:2
Grönefeldová (GER), Schuursová (NED) – Katová (JPN), Sandersová (AUS) 4:6, 6:4, 7:6(6)
Bencheikhová (FRA), Gauffová (USA) – X. Han, J. Wang (obě CHN) 2:6, 3:6

Kurt č. 13 (11:00)
Veronika Kudermětovová (RUS) – Zarina Dijasová (KAZ) 7:5, 6:1
Shelby Rogersová (USA) – Carla Suarezová Navarrová (ESP)[28] 1:6, 7:6(4), 3:6
Humbert, Mannarino (oba FRA) – Bonzi, Hoang (oba FRA) 6:7(4), 3:6
Muhammadová (USA), Bambridge (GBR) – Parmentierová, F. Martin (oba FRA) 6:7(5), 6:3, 10:5

Kurt č. 14 (11:00)
Elise Mertensová (BEL)[20] – Diane Parryová (FRA) 6:1, 6:3
David Goffin (BEL)[27] – Miomir Kecmanovič (SRB) 6:2, 6:4, 6:3
Nicolas Mahut (FRA) – Philipp Kohlschreiber (GER) 6:3, 6:3, 6:3