Češi v akci: Kvitová ve skvělé formě! Porazila Makarovou a je v semifinále

Petra Kvitová zatím na turnaji v New Havenu potvrzuje dobrou formu a na turnaji v New Havenu vybojovala postup do semifinále, když v zápase o postup mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje přehrála Rusku Makarovovou ve dvou setech. V souboji o finále vyzve vítězku zápasu mezi Radwaňskou a Flipkensovou.

Petra Kvitová si ve čtvrtfinále turnaje zopakovala jen čtrnáct dní starý souboj s ruskou tenistkou, kdy na olympijském turnaji vydřela vítězství ve třech setech. Něco podobného se ale ve čtvrtek večer v New Havenu nekonalo, aktuální česká dvojka totiž své soupeřce povolila jen čtyři gemy a po výhře 6:3 a 6:1 znovu po roce slaví postup do semifinále.

Úvod čtvrtého vzájemného zápasu v letošní sezoně se nesl ve vyrovnaném duchu. Kvitová ve třetí hře odvrátila brejkbol soupeřky a to byl na dlouhou dobu jediný krizový okamžik, kterou českou tenistku v zápase potkal. Aktuální česká dvojka rozhodla o osudu setu v šestém gemu, kdy natřikrát prolomila servis Makaraovové a získaný náskok pak udržela až do konce sady.

Začátek druhého setu naznačoval, že by se Ruska mohla o výsledek ještě poprat, v prvním gemu totiž povolila Kvitové jediný fiftýn. Že se ale žádná drama konat nebude, to Češka hned vzápětí jasně naznačila, když uhrála dest míčů v řadě a získala důležité vedení 3:1. Když rodačka z Bílovce v páté hře Makarovovou znovu brejkla čistou hrou, o její výhře snad nepochyboval už vůbec nikdo. Ruska sice ještě vzápětí bojovala o snížení, Kvitová však hrozbu brejku odvrátila a sama při podání soupeřky v sedmé hře utkání ukončila.

Roman Jebavý si třetí finále na challengeru v řadě nezahraje. Ve čtvrtfinále turnaje v italském Manerbiu společně s Alexandrem Burym nestačil na argentinský pár Mayer, Galarza ve dvou setech 6:7 (4) a 3:6.

Connecticut Open, Cincinnati (ženy, tvrdý povrch, 761 000 USD, čtvrtfinále)

PETRA KVITOVÁ (15.) (6) - Jekatěrina Makarovová (RUS, 36.)  6:3, 6:1