Denní menu, 8.5.2019: Kvitová zdolala další Francouzku, Veselý úvodní vystoupení nezvládl

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Petra Kvitová ani ve svém třetím utkání na turnaji v Madridu neztratila set. V souboji s Francouzkou Caroline Garcíaovou dokonce neztratila ani podání a postoupila do čtvrtfinále. Jiří Veselý nesplnil na challengeru v Aix en Provence roli nasazené dvojky a končí hned při svém úvodním vystoupení. V Římě postoupil do osmifinále po obratu Adam Pavlásek, třísetovou bitvu naopak nezvládl Václav Šafránek.

12:00

VESELÝ PROTI HALYSOVI ROLI FAVORITA NEPOTVRDIL: Jiří Veselý (100.) nezvládl na challengeru ve francouzském Aix en Provence hned své úvodní vystoupení, když v duelu 2. kola podlehl domácímu Halysovi (176.) 4:6 a 6:7(1). Divoký začátek zápasu nabídl v prvních šesti gemech po dvou brejcích na obou stranách. Další se pak zrodil až v desáté hře, když podával Veselý na udržení se v setu.

Druhá sada naopak nepřinesla jediné ztracené podání. Nejblíže měl k brejku Veselý v pátém gemu, náskok 40:0 však na příjmu nezužitkoval. Rozhodnout tak musela nakonec zkrácená hra, v níž uhrál český tenista jen jediný míč a s dvouhrou se tak rozloučil. – Quentin Halys (FRA, 176.) x Jiří Veselý (100.) 6:4, 7:6(1)

20:00

KVITOVÁ ZDOLALA DALŠÍ FRANCOUZKU: Petra Kvitová (2.) pokračuje ve svých výtečných výkonech na madridské antuce. Na turnaji ve Španělsku postoupila už do čtvrtfinále, když Francouzku Caroline Garcíaovou (22.) porazila hladce ve dvou setech 6:3, 6:3. O postup do semifinále si zahraje s Nizozemkou Kiki Bertensovou (7.).– Caroline Garcíaová (FRA, 22.) x Petra Kvitová (2.) 3:6, 3:6

15:30

NEJEDLÝ NA DALŠÍHO FAVORITA NEVYZRÁL: Pouhé tři gemy uhrál Pavel Nejedlý (532.) ve druhém kole turnaje v portugalské Braze. Český tenista podlehl favorizovanému Argentinci Facundo Bagnisovi (159.) po setech 1:6, 2:6 a na překvapivé vítězství nad Španělem Davidem Perezem Sanzem nenavázal. – Pavel Nejedlý (532.) x Facundo Bagnis (ARG, 159.) 1:6, 2:6

Světové jedničky proti Rumunkám nezaváhaly
Do čtvrtfinále turnaje v Madridu postoupili nasazené jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. České tenistky porazily ve 2. kole rumunskou dvojici Irinu Beguovou a Simonu Halepovou ve dvou setech 6:3, 6:3.

Peschkeová v Madridu končí
Druhý nejvýše nasazený pár turnaje v Madridu končí hned při svém úvodním vystoupení. Květa Peschkeová a Nicole Melicharová prohrály v osmifinále s rusko-kazašskou dvojicí Kudermětovová, Voskobojevová 2:6, 4:6, když si v utkání ztratily hned čtyřikrát servis.

Pavlásek otočil duel s Brkičem
Adam Pavlásek (210.) si na challengeru v Římě zahraje osmifinále. Stane se tak poté, co turnajová čtrnáctka ve středu otočila zápas druhého kola s Bosňanem Tomislavem Brkičem (298.). Starší z obou hráčů bral díky brejku z osmého gemu úvodní set poměrem 6:3 a povedeně vstoupil také do druhého dějství, když uzmul hned první Pavláskův servis, poté ale začal na kurtu dominovat Čech, který již další podání nepustil, zatímco sám loupil hned ve čtyřech případech. Po vítězství 3:6, 6:3 a 6:2 si tak Pavlásek zahraje v italské metropoli o čtvrtfinále. Soupeřem mu bude domácí Bonadio (403.).

Šafránek podlehl ve třech setech Horanskému
Václav Šafránek (329.) na challengeru v Římě druhé vítězství v řadě nepřidal. Český hráč podlehl ve třech sadách Slováku Filipovi Horanskému (166.), jenž se minulý týden blýskl skalpem Francouze Tsongy. V první setu držel Šafránek s favoritem krok jen šest her, od stavu 3:3 si pak dvakrát prohrál servis, čímž ztratil dějství poměrem 3:6. Ve druhém setu prohrával Čech už 2:4, poté ale čtyřmi gemy v řadě sadu otočil a vynutil si rozhodující part. O jeho osudu rozhodl čtvrtý gem, v němž se zrodil jediný brejk. Ten putoval na konto Horanského, a ačkoliv měl Šafránek v sadě celkem čtyři brejkboly, žádný nevyužil a prohrál 3:6, 6:4 a 3:6.

Martincová končí v osmifinále
Jen pět her uhrála Tereza Martincová (156.) v osmifinálovém utkání na turnaji v Cagnes-Sur-Mer, kde byla její soupeřkou Američanka Christina McHaleová (130.). Do zápasu vstoupila Češka pěti prohranými gemy v řadě, a tak v závěru sady odvrátila alespoň kanára. Druhý set už byl vyrovnanější. Na brejk z páté hry dovedla Martincová ihned zareagovat, na ten následující už však ani navzdory třem brejkbolům nikoliv. Martincová tak s favoritkou prohrála 1:6 a 4:6.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 021 128 EUR, antuka)
Caroline Garcíaová (FRA, 22.) – PETRA KVITOVÁ (2.) 3:6, 3:6

Osmifinále čtyřhry
Kudermětovová (RUS), Voskobojevová (KAZ) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 6:2, 6:4
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Beguová, Halepová (obě ROU) 6:3, 6:3

Open du Pays d´Aix, Aix en Provence (muži, FRA, 137 560 EUR, antuka)
Quentin Halys (FRA, 176.) – JIŘÍ VESELÝ (100.) 6:4, 7:6(1)

JEBAVÝ, VESELÝ – Arevalo (SAL), Reyes-Varela (MEX) 3:6, 5:7

Braga Open (muži, POR, 46 600 EUR, antuka)
PAVEL NEJEDLÝ (532.) – Facundo Bagnis (ARG, 159.) 1:6, 2:6

Roma Garden Open (muži, ITA, 46 000 EUR, antuka)
Tomislav Brkič (BIH, 298.) – ADAM PAVLÁSEK (210.) 6:3, 3:6, 2:6
Filip Horanský (SVK, 166.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (329.) 6:3, 4:6, 6:3

Open de Cagnes-sur-Mer Alpes-Maritime (ženy, FRA, 80 000 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (156.) – Christina McHaleová (USA, 130.) 1:6, 4:6

Parryová, Yerolymosová (obě FRA) – Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 4:6, 4:6

Trofeo Reale Mutua, Řím (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Jelena Rybakinová (KAZ, 139.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (605.) 6:4, 4:6, 6:3
GABRIELA PANTŮČKOVÁ (809.) – Camilla Scalaová (ITA, 678.) 0:6, 6:4, 5:7

XVII Torneo Internacional "Conchita Martínez", Monzon (ženy, ESP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (117.) – Aleksandrina Najdenovová (BUL, 425.) 6:3, 6:3

14th Lyttos Beach ITF World Tour, Heraklion (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK JALOVIEC (-) – Michail Pervolarakis (GRE, -) 2:6, 4:6

TeniSta Open, Piešťany (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)
Matvej Chomentovskij (RUS, -) – TOMÁŠ JIROUŠEK (-) 6:1, 6:1
MICHAL KONEČNÝ (-) – Vitalij Ščerba (UKR, -) 6:3, 3:6, 6:3
Tomáš Vaňko (SVK, -) – DAVID POLJAK (555.) 3:6, 0:6
TADEÁŠ PAROULEK (646.) – Andrej Krajčík (SVK, -) 6:0, 6:1
MAREK GENGEL (-) – Martin Fekiač (SVK, -) 6:2, 7:6(3)
FILIP DUDA (-) – EVŽEN HOLIŠ (-) 6:1, 6:2

Bluesun Tučepi Open (ženy, CRO, 15 000 USD, antuka)

KAREISOVÁ, Šipeková (CRO) – VLČKOVÁ, VLKOVSKÁ 7:5, 6:7(4), 3:10

14th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
MARTINA PŘÁDOVÁ (-) – Darja Astachovová (RUS, -) 2:6, 4:6

Biranová, Nadelová (obě ISR) – Celiková (SWE), PŘÁDOVÁ bez boje

Pixbo World Tennis Tour, Göteborg (ženy, SWE, 15 000 USD, antuka)
KLÁRA HÁJKOVÁ (-) – Ingrid Vojčináková (SVK, -) 6:3, 1:6, 2:6

HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ – Gustafssonová (FRA), Malmová (SWE) 6:1, 6:2

Magic Tours, Tabarka (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)
Heydi Doldanová (PAR, -) – KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) 4:6, 3:6

Chehoudiová, Mujanová (obě NED) – HORÁČKOVÁ, Rinaldová Perssonová (SWE) 3:6, 1:6