Denní menu, 17.2.2019: Hradecká statečně vzdorovala bývalé světové sedmičce, Siniaková postupuje s novou parťačkou

Cesta Lucie Hradecké turnajem v Dubaji bohužel končí v prvním kole. Třiatřicetiletá úspěšná kvalifikantka promarnila v duelu proti Švýcarce Belindě Bencicové setbol a prohrála po vyrovnaném průběhu ve dvou setech. Na stejném místě hrála i Kateřina Siniaková, která zvládla vítězně společnou premiéru s Lotyškou Ostapenkovou. V Budapešti se dařilo Terezám Martincové a Smitkové, které si zajistily postup do finále kvalifikace. V pondělním duelu změří síly ve vzájemném souboji. Denisa Allertová ani Vít Kopřiva v soubojích o titul bohužel neuspěli.

11:10

ALLERTOVÁ VE FINÁLE V TRNAVĚ NEUSPĚLA: Denisa Allertová bohužel na titul ve slovenské Trnavě nedosáhla. Čtyřiadvacetiletá tenistka podlehla v nedělním finále Bulharce Šinikovové za necelou hodinu po setech 1:6 a 3:6. Allertová tak nenavázala na krajanku Lucii Hradeckou, která v Trnavě triumfovala minulý týden. Českou vítězku tak máme alespoň v deblu, titul získala po boku Rumunky Andreiové Anastasia Zarycká.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

14:00

HRADECKÁ PROMARNILA SETBOL A V DUBAJI KONČÍ: Cesta Lucie Hradecké turnajem v Dubaji končí bohužel v prvním kole. Úspěšná kvalifikantka nestačila v nedělním duelu na bývalou světovou sedmičku Belindu Bencicovou, které podlehla po bezmála dvou hodinách po setech 4:6, 6:7(6). Hradecká dokázala vývoj druhého setu ještě zdramatizovat, když si v tiebreaku vypracovala dokonce setbol. Za stavu 6:5 podávala, ale závěr zápasu nezvládla, když dala dvojchybu a udělala nevynucenou chybu. Bencicová si tak zajistila postup do druhého kola.

Hradecká se i tak nemusí za nic stydět, neboť si zahrála hlavní soutěž turnaje WTA poprvé od října roku 2017. Zároveň také končí také vítězná série třiatřicetileté české tenistky, která trvala celkem devět duelů. – Belinda Bencicová (SUI, 45.) x Lucie Hradecká (456.) 6:4, 7:6(6)

13:35

SINIAKOVÁ PŘI PREMIÉŘE S OSTAPENKOVOU VYHRÁLA: Kateřina Siniaková má za sebou úspěšný vstup do turnaje v Dubaji. Světová jednička ve čtyřhře nastoupila poprvé po boku Jeleny Ostapenkové a premiéra to byla vítězná. Česko-lotyšská dvojice si v prvním kole poradila za hodinu hry s rusko-americkým párem Fominová, Elbabová po setech 6:2, 6:3. Nasazené šestky si tak zajistily místo v osmifinále, ve kterém narazí na lepší z duelu Bouchardová, Keninová/Spearsová, Jang. Elbabová, Fominová (USA/RUS) x Ostapenková (LAT), Siniaková 2:6, 3:6

Smitková krok od hlavní soutěže
Tereza Smitková (138.) zvládla úspěšně vstup do kvalifikace halového turnaje v maďarské Budapešti. Česká tenistka si v nedělním dopoledním duelu poradila s Dankou Koviničovou (173.), kterou porazila za 102 minut po setech 6:3 a 7:6(3). Čtyřiadvacetiletá tak dala zapomenout na tři dny starý debakl z turnaje v Shrewsbury, kde uhrála ve čtvrtfinále jediný gem a v Maďarsku je krok od hlavní soutěže.

Martincová vyzve Smitkovou
Tereza Martincová (153.) se probojovala do finále kvalifikace turnaje v maďarské Budapešti. Čtyřiadvacetiletá tenistka dokázala otočit nedělní souboj se Slovenkou Rebeccou Šrámkovou (188.), kterou porazila po dvou hodinách po setech 4:6, 6:2 a 6:2. Martincová si tak zajistila místo ve finále kvalifikace, o postup do hlavní soutěže si to v pondělí rozdá s krajankou Terezou Smitkovou.

Rosol v Marseille dohrál
Lukáš Rosol (142.) se loučí s turnajem v Marseille hned v prvním kvalifikačním kole. Třetí nejlepší český tenista nestačil v nedělním odpoledním duelu na Běloruse Jegora Gerasimova (161.), kterému podlehl po bezmála dvou hodinách po setech 4:6, 6:4 a 6:3. Rosol tak ani na třetí pokus nepřešel v této sezoně na turnaji ATP přes první kvalifikační kolo. Podobně dopadl i v Dauhá a Sydney.

Kopřiva titul nevybojoval
Vít Kopřiva si bude muset na v pořadí čtvrtý titul v kariéře ještě počkat. Jednadvacetiletý tenista nezvládl sobotní finálový duel v egyptském Šarm aš-Šajchu, ve kterém podlehl nasazené jedničce Tung-Lin Wu (365) za 70 minut po setech dvakrát 3:6. Pro dvacetiletého tenistu z Tchaj-peje je to vůbec první titul na okruhu ITF.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 828 000 USD, tvrdý povrch)
Belinda Bencicová (SUI, 45.) – LUCIE HRADECKÁ (456.) [Q] 6:4, 7:6(6)

Elbabová, Fominová (USA/RUS) [WC] – Ostapenková (LAT), SINIAKOVÁ [6]  2:6, 3:6

Hungarian Ladies Open, Budapešť (ženy, HUN, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)
TEREZA SMITKOVÁ (138.) [4] – Danka Koviničová (MNE, 173.) 6:3, 7:6(3)
Rebecca Šrámková (SVK, 188.) – TEREZA MARTINCOVÁ (153.) [10]  6:4, 2:6, 2:6