Futures Slovenská Ľupča: Šafránek, Nejedlý i Michnev pronikli do čtvrtfinále

Středeční program ve Slovenské Ľupča narušil déšť, a tak se odehrálo jenom pár zápasů. Jaroslav Pospíšil si stihl zajistit postup, nicméně v dnešních zápasech má český tenis velmi hojné zastoupení. O účast ve druhém kole bude bojovat hned sedm Čechů! I ve Slovenské Ľupče máme svého redaktora, a tak vám přineseme pozápasové dojmy našich tenistů.

Dominik Kellovský dnes v dopoledních hodinách dohrával své utkání se Slovákem Semjanem a k dohrávce za nepříjemného stavu 2:3 ve třetím setu, příčemž soupeř šel na podání. Kellovský dokázal svého soka brejknout až za stavu 4:5, což se ukázalo zřejmě jako rozhodující prvek tohoto duelu. Český tenista následně dovedl třetí sadu do tiebreaku, kterou ovládl poměrem 7:3 a může se radovat z vydrženého postupu do druhého kola!

V něm se střetnul s Pavlem Nejedlým, který dopoledne v prvním kole přehrál hladce Itala Laga a následně si vyšlápl i na šestého nasazeného. Kellovský prakticky od úvodu musel jen dotahovat manko. V prvním setu prohrával 0:3, ve druhém 0:2. Zatímco ale v prvním setu se mu podařilo dějství dotáhnout do tiebreaku, ač čelil i servisu soupeře na vítězství v sadě a zkrácenou hru nakonec prohrál 3:7, tak ve druhém setu už nedokázal Nejedlého zastavit a po dvou rebrejcích nakonec prohrál 4:6.

Postup do druhého kola si zajistil i Václav Šafránek, nasazená jednička slovenského turnaje, která v prvním kole přemohla domácího Petera Vajdu. Šafránek ve druhém setu dostal nepopulárního kanára, ze kterého se však dokázal oklepat, v rozhodující sadě měl navrch a zvítězil 6:2.

Jen po pár hodinách od postupu šel Šafránek na kurt znovu, tentokrát proti Ukrajinci Sačkovi a i s ním si poradil hladce a na jedničku! Porazil ho ve dvou setech 6:3, 6:1.

Urputnou bitvu viděli fanoušci na kurtu číslo dvě, kde se střetl Ondřej Krstev s Petrem Hájkem. První sada trvala neceleou hodinu a půl a z vítězství se nakonec radoval Krstev v poměru 12:10! Ve druhé sadě už měl prvně jmenovaný navrch a dokázal dovést zápas do vítězného konce.

Postupy do čtvrtfinále v odpoledním programu vybojovali také Petr Michnev a Jaroslav Pospíšil. Michnev narazil na krajana Davida Poljaka, kterému ale nedal moc šancí a porazil ho hladce 6:1, 6:1. Trochu více práce měl Pospíšil s Rodionovem z Rakouska, který se do turnaje dostal jako šťastný poražený, ale český veterán ho porazil 6:3, 6:2.

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (1) - Peter Vajda (SVK) - 6:4, 0:6, 6:2
ONDŘEJ KRSTEV (Q) - PETR HÁJEK (Q) - 7:6 (10), 6:2
PAVEL NEJEDLÝ - Tomasso Lago (ITA) (Q) 6:1, 6:2
DOMINIK KELLOVSKÝ - Marek Semjan (SVK) - 4:6, 6:4, 7:6 (3)
Ivan Kosec (SVK) (Q) - Peter Kobelt (USA) (2) 6:4, 6:4
Valentin Vacherot (FRA) (Q) - Julian Onken (GER) 7:6 (8), 6:3
Isa Mammetguljev (TKM) (LL) - PETR MICHNEV (5) 1:6, 0:6
Nik Razborsek (SLO) - Jurij Rodionov (AUT) (LL) 3:6, 6:7 (5)
Alberto Cammarata (ITA) - MAREK GENGEL (Q) 6:2, 1:6, 6:7 (4)

Beran (CAN), Puodziunas (AUS) (1) - KOPŘIVA, POSPÍŠIL odloženo
Jacq (FRA), Razborsek (SLO) (3) - HORNÝ, NÉMA (oba SVK)
Matuszewski (POL), POLJAK - HÁJEK, VEJVARA (4) 4:6, 6:3, 10:5

10.8. Futures Slovenská Ľupča: Pospíšil postoupil, zbytek programu odložen kvůli dešti

9.8. Futures Slovenská Ľupča: Gengel, Krstev i Hájek postupují do hlavní soutěže, v ní se dařilo Poljakovi s Kopřivou

8.8. Futures Slovenská Ľupča: Do finále kvalifikace postoupili Krstev, Krček, Gengel a Hájek

7.8. Futures Slovenská Ľupča: Z dvanácti Čechů postoupilo do druhého kola sedm, Ignatik asi nepřijede