Jablonec Indoor Open 2018: Češky s favoritkami prohrály. První nasazená byla bezchybná

- Radek Štohl, Marek Bartošík

Osmifinále dvouhry a první kolo čtyřhry. To ve čtvrtek nabídl poslední letošní turnaj ITF v České republice. V Jablonci nad Nisou se do akce v singlu dostala nasazená jednička Magdaléna Pantůčková, která porazila Denisu Pospíšilovou. Další Češka Aneta Laboutka čelila druhé nasazené Laře Saldenové, uhrála však jen dvě hry. Těžký los měla také Daniela Kubáňová, sedmnáctiletá hráčka čtvrtou nasazenou Danielu Vismaneovou nepřekvapila.

Beránková smetla Krejsovou
Karolína Beránková postoupila do čtvrtfinále singu. Bývalá čtyřiatřicátá juniorka světa v osmifinále vyřadila Petru Krejsovou po setech 6:3, 6:2. Beránková sice v zápase dvakrát ztratila servis, na returnu však byla úspěšná pětkrát. Mírné komplikace pro mladou Češku nastaly jen na začátku zápasu, ve čtvrté hře si vzala ztracené podání zpátky.

Magdaléna Pantůčková byla suverénní
Magdaléna Pantůčková při cestě do čtvrtfinále dvouhry neztratila jediný set. První nasazená tenistka v osmifinále jasně porazila Denisu Pospíšilovou 6:3, 6:2, za devětašedesát minut hry ztratila jen jednou podání. Po úvodním servisu získala 81 % fiftýnů.

Kubáňové se obrat proti nasazené čtyřce nevydařil
Karolína Kubáňová se s turnajem v Jablonci nad Nisou loučí v osmifinále dvouhry. Kubáňová ve druhém zápase dvouhry v hlavní soutěži narazila na čtvrtou nasazenou Danielu Vismaneovou, se kterou prohrála 1:6, 6:2, 1:6. Česká tenistka po úspěšném druhém setu v závěrečné sadě rychle prohrávala 0:3 a ztracený servis z druhé hry již nedokázala stáhnout, naopak o servis přišla ještě jednou.

Miklová jde dále po skreči tenistky z kvalifikace
Barbora Miklová se popáté v sezóně ukáže ve čtvrtfinále dvouhry. Dvacetiletá Češka v osmifinále přešla přes tenistku z kvalifikace Natalii Orlovovou, která vzdala za stavu 6:1 pro Miklovou. Jediný gem duelu si Ruska připsala na returnu v šesté hře.

Vaňková proti páté nasazené nenastoupila
O jeden osmifinálový duel singlu méně se uskutečnil ve čtvrtek. Kateřina Vaňková kvůli zánětu v achilovce nenastoupila k zápasu proti páté nejvýše postavené tenistce podniku Joanně Zawadské, která ve čtvrtfinále vyzve Magdalénu Pantůčkovou.

Laboutková schytala debakl
Aneta Laboutková vypadla v osmifinále dvouhry. Osmnáctiletá tenistka za pouhých čtyřiašedesát minut hry prohrála s druhou nasazenou Larou Saldenovou 0:6, 2:6. Laboutková první gem uhrála v deváté hře a i když srovnala na 2:2, od té doby prohrála čtyři gemy v řadě.