Vítězství je nejlepší dárek, říká oslavenec Geofrrey Blancaneaux

- Daniel Kubelka

Kvalifikační boje trnavského challengeru v pondělí skončily a z postupu se může radovat i Geoffrey Blancaneaux, který ve finále bojů o postup do hlavní soutěže přehrál Carlose Tabernera ve třech setech, čímž tak oslavil své osmnácté narozeniny. Pokud je vám jméno tohoto mladíka neznámé, tak věřte, že redaktoři Tenisového světa vyzpovídali vítěze letošní juniorky Roland Garros!

Jak se cítíte po zápase?

Cítím se trochu unavený. Bylo to opravdu těžké utkání.

Ve druhém setu jste vedl 5:2, dvakrát jste podával na vítězství. Proč to nevyšlo?

Cítil jsem tíhu okamžiku a byl jsem už i unavený. Soupeř navíc začal hrát velice dobře, takřka nechyboval. Ve třetím setu vedl 3:0, ale naštěstí se mi to podařilo otočit.

Za stavu 4:5 ve třetím setu jste podával a najednou jste spadl na zem. Co se stalo? Zranil jste se?

Při podání jsem uklouzl a vyhodil jsem si koleno. Zápas jsem ale dohrál a zvítězil jsem, takže je to dobré.

Jak těžké bylo dohrát zápas s takovým zraněním?

Bylo to nepříjemné. Nikdy předtím jsem nehrál zápas zraněný. Snažil jsem se příliš nechybovat a rychle ukončit výměny. Dělal jsem, co jsem mohl.

Už jste někdy odehrál zápas dlouhý 3 hodiny 45 minut?

Ano, už jsem odehrál zápas, který trval 4 hodiny a 50 minut, hrálo se na tvrdém povrchu. Bylo to opravdu dlouhé a obtížné.

Byl to nejtěžší zápas Vaší kariéry?

To asi ano. Ve finále juniorského Roland Garros jsem ale odvrátil ve tři mečboly, to byl také těžký zápas. Ale ten dnešní byl  asi nejobtížnější.

Myslíte si, že budete moci nastoupit v 1. kole?

Ano, myslím si, že to bude v pořádku.

S Carlosem už jste jeden zápas v loňském roce odehrál. Pamatujete si na něj?

Ano, pamatuji si na to, ale bylo to za trochu jiných podmínek. Kurt tehdy byl o trochu kluzčí. On tehdy zahrál velice dobře a já jsem opravdu šťastný, že se mi odveta vydařila.

Odehrál jste už mnoho turnajů futures, ale většinu z nich na tvrdém povrchu...

Mám ale raději antuku.

V tomto roce jste vyhrál juniorské French Open a probojoval jste se do druhého kola kvalifikace seniorského Roland Garros. Považujete to za Vaše největší úspěchy?

Určitě ano. Když jsem vyhrál první kolo kvalifikace na Roland Garros, věděl jsem, že už ta sezóna bude výborná. Moje hra navíc byla velice dobrá.

Proč jste si vybral tento turnaj?

Je to výborný turnaj. Je to můj pátý nebo šestý challenger. Dostal jsem možnost si tu zahrát a tak jsem tady.

Je to poprvé, co jste na Slovensku?

Už jsem tu jednou hrál před třemi lety na juniorském turnaji ITF.

Dnes máte osmnácté narozeniny. Jak budete slavit?

Vyhrál jsem dnešní zápas a to je ten nejlepší dárek. Mé narozeniny budeme oslavovat dnes večer.

Jaký je Váš další cíl tady v Trnavě?

Už jsem si tu vylepšil své maximum, dosáhl jsem na hlavní soutěž na challengeru. Poté si dám týden přestávku a budu hrát na turnajích futures a challengeres.