Futures Slovenská Ľupča: Do finále kvalifikace postoupili Krstev, Krček, Gengel a Hájek

- Petr Šístek

Nedělní sedmero českých postupujících v pondělním programu doplní i Ondřej Krstev, který měl v úvodním kole jakožto nasazená jednička kvalifikace volný los.

Na úvod dne byli úspěšní Ondřej Krstev i Marek Gengel, kteří své soupeře přehráli hladce ve dvou setech. Na úspěchy svých krajanů nedokázal navázat Dominik Reček, který podlehl domácímu Ivanu Košecovi. Tomáš Musil měl pak ve velmi vyrovnaném utkání s Matejem Maruščákem velkou smůlu, když si za stavu 4:5 a 15:0 ve třetím setu zvrtl kotník a zápas následně brzy prohrál.

Náročný duel odehrál s pátým nasazeným Rusem Bobrovem Jiří Vachtl, který nedokázal přetavit vzepětí z druhého setu, který vyhrál 7:5 a ve vypjaté koncovce v tiebreaku rozhodujícího dějství prohrál 7:9.

Pěkný obrat v ryze českém souboji předvedl Pavel Krček proti Lukáši Vejvarovi. Po výhře v prvním setu sice Vejvara prohrával 0:3, ale otočil na 5:3 a mířil za třetím setem, jenže Krček se vzmohl na odpor, rebrejknul a dotáhl sadu do tiebreaku, v němž opět dokázal soupeře přehrát a postoupit do finále kvalifikace.

Slovak F3, Slovenská Lupča (muži, antuka, 10 000 USD, 2. kolo kvalifikace)

Jakub Novák (SVK) – MAREK GENGEL 3:6, 1:6

Bogdan Bobrov (RUS) – JIŘÍ VACHTL 6:4, 5:7, 7:6 (7)

Jimmy Dougherty (AUS) – Patryk Janik (POL) 6:2, 6:0

PETR HÁJEK – Nikolas Lahky (SVK) 6:2, 6:4

Michal Selecký (SVK) – Samuel Hodor (SVK) 3:0 skreč Hodor

Tommaso Lago (ITA) – Adam Kulich (SVK) 6:4, 6:2

Miroslav Kleman (SVK) – Matúš Král (SVK) 6:2, 2:6, 6:7 (5)

Ivan Košec (SVK) – DOMINIK REČEK 6:4, 7:5

PAVEL KRČEK – LUKÁŠ VEJVARA 7:6 (3), 7:6 (2)

7. 8. Futures Slovenská Ľupča: Z dvanácti Čechů postoupilo do druhého kola sedm, Ignatik asi nepřijede