Denní menu, 11.11.2018: Češky vyhrály Fed Cup! Rosol v Bratislavě neuspěl

Lukáš Rosol na challengeru v Bratislavě prohrál finálový zápas s Kazachem Bublikem. České tenistky ve finále Fed Cupu dokázaly po výhře Kateřiny Siniakové nad Sofií Keninovou získat po roční odmlce další titul!

11:00

FOREJTEK NA PRVNÍ TITUL NEDOSÁHL: Své první finále mezi dospělými má za sebou Jonáš Forejtek. Na turnaji ve Valašském Meziříčí se však premiérové trofeje nedostal. Česká divoká karta podlehla polskému tenistovi Karolovi Drziewieckimu po setech 3:6, 4:6.

Více se turnaji ve Valašském Meziříčí věnujeme v samostatném článku.

12:10

ČEŠKY ZÍSKALY ŠESTOU FEDCUPOVOU TROFEJ ZA POSLEDNÍCH OSM LET: Český fedcupový tým slaví šestý titul za posledních osm let! Výhru 3:0 na zápasy zařídila svým nedělním vítězstvím Kateřina Siniaková, jež na dvorci se Sofií Keninovou zápolila 225 minut a vyhrála po nervydrásající bitvě 7:5, 5:7, 7:5!

Více se finále Fed Cupu věnujeme v samostatném článku.

17:00

ROSOL V BRATISLAVĚ ÚTOČÍ NA TITUL:  Lukáš Rosol (164.) titul na challengeru v Bratislavě nevybojoval. Ač do finále vstupoval v roli favorita, navíc ve výborné formě, nestačil na Kazacha Alexandra Bublika (253.). Český tenista prohrál 4:6, 4:6 a na letní titul z challengeru v Praze nenavázal. – Lukáš Rosol (164.) x Alexandr Bublik (KAZ, 253.) 4:6, 4:6

Martincová postupuje v kvalifikaci
Turnaj WTA 125k Series v Tchaj-peji má za sebou úvodní kvalifikační kolo, do kterého naskočila i česká tenistka Tereza Martincová (212.). Čtyřiadvacetiletá hráčka zvládla souboj s Číňankou Kaj-lin Čang (260.), kterou porazila dvakrát 6:4 a o postup do hlavní soutěže si v neděli zahraje proti domácí Ya-Hsuan Lee (272.).

Kopřiva si o titul nezahraje
Vít Kopřiva (516.) v semifinálovém utkání v řeckém Irakliu neuspěl. Nasazená trojka nestačila na turnajovou jedničku Baptiste Crepatteho (370.). Kopřiva v utkání, jež trvalo dvě a půl hodiny, prohrál 4:6, 6:1, 4:6. V rozhodujícím setu se sice dostal do vedení 3:1, ale následně prohrál čtyři gemy v řadě a s výsledkem už nedokázal nic udělat.

Fed Cup, Praha (ženy, CZE, tvrdý povrch – hala)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (31.) – Sofia Keninová (USA, 52.) 7:5, 5:7, 7:5