Denní menu, 15.10.2018: Rosol si vybojoval souboj s ruskou hvězdou, uspěl také Veselý

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Lukáš Rosol pokračuje v Moskvě na vítězné vlně, když si po vítězství nad Italem Berrettinim připsal třetí výhru v řadě. Uspěl také Jiří Veselý, který je v Antverpách v osmifinále. V Lucemburku si o postup do hlavní soutěže proti sobě zahrály Kristýna Plíšková s Terezou Smitkovou. Z vítězství dvakrát 6:2 se radovala prvně jmenovaná.

11:30

ČESKÉ DERBY OVLÁDLA KR. PLÍŠKOVÁ: Finálové kolo kvalifikace halového podniku v Lucemburku proti sobě svedlo dvě české hráčky. Souboj mezi Kristýnou Plíškovou (97.) a Terezou Smitkovou (137.) vyzněl jednoznačně pro prvně jmenovanou favoritku, která své krajance povolila v obou dějstvích shodně jen dva uhrané gemy. Plíšková nečelila za celý zápas jedinému brejkbolu, když po prvním servisu vyhrála hned 23 z celkových 25 výměn. – Kristýna Plíšková (97.) x Tereza Smitková (137.) 6:2, 6:2

15:45

ROSOL SI V MOSKVĚ VYŠLÁPL NA FAVORIZOVANÉHO BERRETTINA: Lukáš Rosol po pěti měsísích slaví vítězství v hlavní soutěži turnaje ATP! Český reprezentant si v pondělním duelu prvního kola Kremlin Cupu v Moskvě vyšlápl na Itala Mattea Berrettiniho, kterého porazil za necelé dvě hodiny po setech 6:3, 4:6 a 6:4. Třiatřicetiletý tenista tak obhájí loňskou osmifinálovou účast a může se navíc těšit na souboj s domácí hvězdou! V boji o čtvrtfinále totiž narazí na nasazenou trojku Karena Chačanova. – Lukáš Rosol (172.) x Matteo Berrettini (ITA, 52.) 6:3, 4:6, 6:4

17:15

VESELÝ VYZVE ANTUKÁŘE MUNARA: Jiří Veselý úspěšně zvládl vstup do turnaje v belgických Antverpách. Pětadvacetiletý tenista si na úvod turnaje poradil se španělským antukářem Jaume Munarem, kterého porazil za hodinu a půl hry po setech dvakrát 6:4. Veselý si v utkání vypracoval hned osm brejkbolů, využil pouze dva, ale i to stačilo na postup do osmifinále, ve kterém vyzve Francouze Gasqueta, nasazenou čtyřku. – Jaume Munar (ESP, 80.) x Jiří Veselý (93.) 4:6, 4:6

Jebavý končí v Moskvě v prvním kole
Halový turnaj v ruské metropoli skončil pro deblistu Romana Jebavého hned v úvodním kole. Český tenista startoval v Moskvě po boku Slováka Martina Kližana, s nímž v pondělí nestačil na druhé nasazené Američany Krajicka s Ramem. Favorité střetnutí vyhráli bez ztráty servisu 6:4 a 6:3.

Voráčová dohrála v prvním kole
Renata Voráčová se loučí s turnajem v Lucemburku hned v prvním kole. Zkušená česká deblistka nestačila se Slovinkou Jakupovicovou na belgickou dvojici Minnenová, Van Uytvancková. Voráčová s Jakupovicovou měly ve druhém setu mečbol, avšak ten nevyužily a prohrály po více než dvouhodinovém boji po setech 7:6 (7), 6:7(2) a 5:10.

Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 856 445 USD, tvrdý povrch – hala)
LUKÁŠ ROSOL (172.) – Matteo Berrettini (ITA, 52.) 6:3, 4:6, 6:4

JEBAVÝ, Kližan (SVK) – Krajicek, R. Ram (oba USA) 4:6, 3:6

European Open, Antverpy (muži, BEL, 612 755 EUR, tvrdý povrch – hala)
Jaume Munar (ESP, 80.) – JIŘÍ VESELÝ (93.) 4:6, 4:6

BGL BNP Paribas Luxembourg Open (ženy, LUX, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (97.) – TEREZA SMITKOVÁ (137.) 6:2, 6:2

Minnenová, Van Uytvancková (obě BEL) – Jakupovičová (SLO), VORÁČOVÁ 6:7(7), 7:6(2), 10:5

14éme Open Engie de Touraine, Joue-Les-Tours (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JESIKA MALEČKOVÁ (286.) – Lou Brouleauová (FRA, 652.) 6:0, 6:4
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (264.) – Julie Gervaisová (FRA, 466.) 4:6, 7:4, 1:6

Internacionales de Andalucía Femeninos Memorial Nadia MechaalaSevilla (ženy, 25 000 USD, antuka)
Romy Kölzerová (GER, 445.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (668.) 2:6, 7:6(5), 3:6

Egypt Men's Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
ALESSANDRO RICCI (-) – Yacoub Makzoume (SYR, -) 6:3, 6:2

Soho Square Egypt F22 Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Olivia Elliottová (GBR, -) – IVANA ŠEBESTOVÁ (-) 3:6, 6:4, 3:6

Magic Hotel Tour, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Vittoria Pastorinová (ITA, -) – NIKOLA TOMANOVÁ (-) 1:6, 0:6
KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) – Elena Di Battistová (ITA, -) 6:2, 6:1