Denní menu, 13.8.2018: Mizérie pokračuje, Siniaková neudržela vedení s kvalifikantkou. Strýcovou dorazil kanár

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Kateřina Siniaková ani Barbora Strýcová v Cincinnati nezvládly první kolo dvouhry. Strýcová proti favorizované Kontaveitové získala jen tři hry, Siniaková v zápase proti tenistce z kvalifikace nevyužila náskok setu a brejku.

12:00

ŠÁTRAL VE FINÁLE KVALIFIKACE NEUSPĚL: Jan Šátral (408.) si hlavní soutěž antukového challengeru v italském městě Cordenons nezahraje. Český tenista po dvou vítězstvích v kvalifikaci neuspěl v rozhodujícím duelu proti nejvýše nasazenému Maďarovi Matemu Valkuszovi (367.), s nímž uhrál jen čtyři gemy a prohrál dvakrát 2:6. Šátral nedokázal soupeře připravit ani jednou o podání. – Mate Valkusz (HUN, 367.) x Jan Šátral (408.) 6:2, 6:2

17:00

STRÝCOVÁ SCHYTALA KANÁRA: Souboj Barbory Strýcové s Estonkou Anett Kontaveitovou nepřinesl české hráčce vůbec žádnou radost. Strýcová od stavu 3:3 v prvním setu prohrála hned devět gemů v řadě a za pouhých 74 minut podlehla estonské tenistce 3:6, 0:6. – Anett Kontaveitová (EST, 30.) x Barbora Strýcová (21.) 6:3, 6:0

23:00

SINIAKOVÁ NEVYZRÁLA ANI NA SOUPEŘKU Z KVALIFIKACE: Kateřina Siniaková se ve dvouhře trápí. Česká tenistka se nedočkala výhry ani ve čtvrtém zápase po sobě, v Cincinnati prohrála s Rebeccou Petersonovou 6:2, 4:6, 1:6. Siniaková po úvodním setu měla ve druhém setu náskok brejku, za stavu 3:2 ale neudržela podání. Češka od dané chvíle uhrála jenom dva gemy, naopak tenistka z kvalifikace se může radovat z postupu do druhého kola. – Rebecca Petersonová (SWE, 72.) x Kateřina Siniaková (52.), 2:6, 6:4, 6:1

Reček končí v Koksijde v prvním kole (1:6, 6:7)
Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci končí Dominik Reček (-) v belgickém Koksijde v úvodním kole hlavní soutěže. Soupeřem byl českému hráči domácí tenista Benjamin Dhoe (1130.), jenž potvrdil roli favorita a zvítězil 6:1 a 7:6(4).

Marková postupuje v kvalifikací (7:5, 6:1)
Další úspěšný kvalifikační zápas má za sebou na německém turnaji ITF Johana Marková, jež zvládla za 84 minut hry porazit uzbeckou tenistku Albinu Chabibulinovou po setech 7:5, 6:1.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 5 669 360 USD, tvrdý povrch)
Anett Kontaveitová (EST, 30.) – BARBORA STRÝCOVÁ (21.) 6:3, 6:0
Rebecca Petersonová (SWE, 72.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) 2:6, 6:4, 6:1