Denní menu, 11.8.2018: Peschkeová do finále nepostoupila, Šátral otočil proti Djokovičovi

Květa Peschkeová se společně s Nicole Melicharovou do finále turnaje v Montrealu bohužel nepodívají. Česko-americká dvojice nestačila ve dvou setech na pár Bartyová, Schuursová. Jana Šátrala čekalo v kvalifikaci challengeru v Cordenonsu zajímavé střetnutí s Markem Djokovičem, mladším bratrem srbského grandslamového šampiona. Po prohraném prvním setu převzal český tenista otěže zápasu a postoupil.

04:00

ŠTEFKOVÁ TITUL NEOSLAVILA: Své první finále od června 2016 má za sebou Barbora Štefková (455.), které se nepodařilo navázat na vynikající výkony z předchozích kol. Na turnaji ITF v thajském Nonthaburi prošla Štefková do finále bez ztráty setu, ale v souboji o titul s Číňankou Wang Siju (384.) se česká tenistka nedokázala zhostit role favoritky. Češka prohrála za 106 minut hry 3:6, 5:7. – Barbora Štefková (455.) x Wang Siju (CHN, 384.) 3:6, 5:7

20:30

PESCHKEOVÁ SE DO FINÁLE NEPODÍVÁ: Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou se do finále turnaje v kanadském Montrealu neprobojovaly. Česko-americká dvojice nestačila v semifinálovém střetnutí na pár Bartyová, Schuursová, když prohrály za 80 minut ve dvou setech. Australsko-nizozemská dvojice si tak připsala již druhý letošní skalp tohoto páru. – Bartyová (AUS), Schuursová (NED) x Melicharová (USA), Peschkeová 7:5, 6:3

12:30

ŠÁTRAL OTOČIL S DJOKOVIČEM: Pikantní souboj v kvalifikaci challengeru v Cordenonsu odehrál Jan Šátral. Český tenista se v úvodním kole bojů o hlavní soutěž utkal se srbským hráčem Markem Djokovičem, mladším bratrem bývalé světové jedničky. S ním Šátral sice prohrál první set, ale od druhého dějství byl jednoznačným pánem dvorce, soupeři povolil jen jeden gem a vyhrál 3:6, 6:1, 6:0. – Marko Djokovič (SRB, -) x Jan Šátral (405.) 6:3, 1:6, 0:6

Nouza bez boje prošel do finále v Bratislavě
Petr Nouza (859.) si zahraje své premiérové finále mezi dospělými. Devatenáctiletý český tenista se na turnaji v Bratislavě prezentoval skvělými výkony a bez ztráty setu prošel až do semifinále. V něm měl nastoupit proti Britovi Paulu Jubbovi (842.), který se ale z podniku odhlásil a Nouza se tak bez boje dostal do nedělního souboje o titul.

Michnev se Štěpánkem titul nezískali
Petr Michnev a Antonín Štěpánek nezvládli finálové utkání na turnaji v Bratislavě a na titul nedosáhli. Čtvrtí nasazení Češi prohráli s turnajovými dvojkami Danylem Kaleničenkem a Filipem Poláškem hladce 3:6, 2:6.

Kolodziejová si zahraje v Koksijde finále
Miriam Kolodziejová v belgickém Koksijde vybojovala postup do finále! V souboji s osmou nasazenou Maďarkou Annou Bondarovou sice byla favoritkou, ale nakonec o vítězství bojovala dlouhých 136 minut. Po nich ale slavila vítězství 6:4, 3:6, 6:4 a své čtvrté letošní finále.

Rogers Cup, Montreal (ženy, CAN, 2 820 000 USD, tvrdý povrch)
Bartyová (AUS), Schuursová (NED) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 7:5, 6:3

Challenger Acqua Dolomia Tennis Cup, Cordenons (muži, ITA, 64 000 EUR, antuka)
Marko Djokovič (SRB, -) – JAN ŠÁTRAL (405.) 6:3, 1:6, 0:6