Denní menu, 1.8.2018: Bouzková v USA otočila zápas, v Liberci dohráli dva Češi. Končí i Voráčová

Marie Bouzková otočila zápas úvodního kola v americkém Lexingtonu, kde je čtvrtou nasazenou. Renata Voráčová si deblové semifinále ve Washingtonu nezahraje. Na challengeru Svijany Open v Liberci končí dva čeští zástupci. Šafránek i Šátral schytali kanára a končí před branami čtvrtfinále.

11:00

ŠAFRÁNEK A ŠÁTRAL KONČÍ V OSMIFINÁLE: Liberecký challenger Svijany Open pokračoval ve středu osmifinálovými zápasy. Na severu Čech se představili ve dvouhře Jan Šátral a Václav Šafránek, avšak ani jeden z nich se mezi nejlepší osmičku neprobojoval. V turnaji čtyřhry končí také dva ryze české páry, do čtvrtfinále prošel jen Patrik Rikl po boku Slováka Poláška.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

19:30

BOUZKOVÁ MUSELA OTÁČET: Marie Bouzková (172.) postoupila na šedesátitisícovém turnaji v Lexingtonu do osmifinále, duel proti domácí kvalifikantce Sanaz Marandové (490.) však musela po prohraném úvodním setu otáčet. Američanka povolila nasazené čtyřce v prvním setu tři gemy, poté už ale přišly chvíle Bouzkové, která vyhrála 3:6, 6:2 a 6:4. – Marie Bouzková (172.) x Sanaz Marandová (USA, 490.) 3:6, 6:2, 6:4

*01:30

VORÁČOVÁ PADLA V SUPERTIEBREAKU: Renata Voráčová si deblové finále ve Washingtonu nezahraje. Češka spolu s Japonkou Aojamaovou prohrála čtvrtfinále s americkými soupeřkami Ahnovou a Davisovou nejtěsnějším možným rozdílem až v supertiebreaku, a sice 7:5, 4:6 a 9:11. – Ahnová, Davisová (obě USA) x Aojamaová (JPN), Voráčová 5:7, 6:4, 11:9

Smitková opět bez ztráty setu (6:4, 7:6(4))
Tereza Smitková (176.) na ITF ve Wokingu postoupila do čtvrtfinále dvouhry. Nasazená jednička ani ve svém druhém utkání na podniku nepřišla o jediný set, v osmifinále si poradila s Lucií Bronzettiovou (557.) 6:4, 7:6(4).

G. Pantůčková utrpěla debakl (1:6, 1:6)
Gabriela Pantůčková (496.) v německém Bad Saulgau prohrála v prvním kole dvouhry. Úspěšná tenistka z kvalifikace v hlavní soutěži nestačila na další kvalifikantku, kterou byla Carolina Meligeni Rodriguesová Alvesová (486.). Pantůčková i kvůli šesti ztraceným podáním s Brazilkou padla dvakrát 1:6.

Horáčková po kvalifikaci končí (2:6, 3:6)
Gabriela Horáčková (682.) po úspěšné kvalifikaci v Bad Saulgau skončila v prvním kole hlavní soutěže. Sedmadvacetiletá Češka v něm schytala Sofii Šapatavovou (483.), se kterou prohrála 2:6, 3:6.

Krstev obrat v Piešťanech nedokonal (4:6, 6:2, 4:6)
Ondřej Krstev (1138.) se s účinkováním ve dvouhře v Piešťanech rozloučil v prvním kole. Mladý Čech na úvod slovenské akce vyzval domácího Patrika Nému (611.), proti čtvrtému nasazenému však prohrál 4:6, 6:2, 4:6, ačkoliv měl v posledním gemu zápasu při podání svého soupeř ještě brejkbol.

Konečný senzačně končí (7:6(4), 6:7(5) a 1:6)
Michal Konečný (569.) na Futures v Dublinu nečekaně vypadl v prvním kole dvouhry. Osmadvacetiletý Čech, který na podniku vykonával pozici nejvýše postaveného hráče turnaje, prohrál s Joshua Parisem (1176.) 7:6(4), 6:7(5), 1:6. Konečný ve druhém setu sice nechal protihráče jít do vedení 5:3, v poslední chvíli ale srovnal a v tiebreaku měl navrch, když vedl 5:2 a byl tak dva míčky od postupu.

Kolodziejová nestačila na nasazenou jedničku (6:7(2), 3:6)
Miriam Kolodziejová (294.) končí na turnaji v německém Bad Saulgau v prvním kole. Jednadvacetiletá česká tenistka schytala nasazenou jedničku Antonii Lottnerovou (152.), se kterou však statečně držela krok. Kolodziejová prohrála po bezmála dvou hodinách po setech 6:7(2) a 3:6.

Citi Open, Washington (ženy, 1 890 165 USD, tvrdý povrch)
Ahnová, Davisová (obě USA) – Aojamaová (JPN), VORÁČOVÁ 5:7, 6:4, 11:9

Challenger tour

Svijany Open 2018, Liberec (muži, CZE, 43 000 EUR, antuka)

MAJŠAJDR, ZAHRÁDKA – Martínez, Vega Hernandez (oba ESP) 5:7, 3:6

Kentucky Bank Tennis Championships, Lexington (ženy, USA, 60 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (172.) – Sanaz Marandová (USA, 490.) 3:6, 6:2, 6:4

AIG Irish Open, Dublin (muži, 25 000 USD, koberec)
MICHAL KONEČNÝ (569.) – Joshua Paris (GBR, 1176.) 7:6(4), 6:7(5), 1:6

Knoll Open 2018, Bad Saulgau (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
GABRIELA PANTŮČKOVÁ (496.) – Carolina Meligeni Rodriguesová Alvesová (BRA, 486.) 1:6, 1:6
Antonia Lottnerová (GER, 152.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (294.) 7:6(2), 6:3
Sofia Šapatavová (GEO, 483.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (682.) 6:2, 6:3

Boskovičová (CRO), Ch. Schollová (USA) – KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ 2:6, 6:2, 10:7

GB Pro Series Foxhills, Woking (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
TEREZA SMITKOVÁ (176.) – Lucia Bronzettiová (ITA, 557.) 6:4, 7:6(4)

SMITKOVÁ, Vrljičová (CRO) – Barnettová, Lumsdenová (obě GBR) 6:2, 4:6, 11:9

Slovak F2, Piešťany (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)
Patrik Néma (SVK, 611.) – ONDŘEJ KRSTEV (1138.) 6:4, 2:6, 6:4