Denní menu, 19.7.2018: Jebavý s Veselým jsou v semifinále! Bouzková rozdrtila Kazašku

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Roman Jebavý a Jiří Veselý na ATP v Umagu dokázali vybojovat semifinále čtyřhry. Na Hané se se podařilo Karolíně Muchové postoupit mezi osm nejlepších. Další úspěšný zápas má za sebou Marie Bouzková, jež se na ITF v Astaně probojovala do čtvrtfinále singlu.

NA ROZJEZD

07:00

BOUZKOVÁ PŘIŠLA O TŘI GEMY: Marie Bouzková na podniku ITF v Astaně postoupila do šestého čtvrtfinále dvouhry v letošním roce. Druhá nasazená si v osmifinálovém duelu jednoznačně poradila s Annou Danilinaovou, domácí tenistku startující na divokou kartu zdemolovala 6:2, 6:1. Bouzková během čtyřiašedesáti minut jednou přišla o vlastní podání, protihráčce ho naopak sebrala pětkrát. Největší potíže měla nadějná Češka v úvodu, ve kterém nechala soupeřku dojít si ve třetím gemu pro brejk, který okamžitě stáhla a od té chvíle vyhrála osm her za sebou. –  Anna Danilinaová (KAZ, 452.) – MARIE BOUZKOVÁ (167.), 2:6, 1:6

HLAVNÍ CHOD

17:00

JEBAVÝ S VESELÝM POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE:Roman Jebavý s Jiřím Veselým zvládli i druhý zápas v chorvatském Umagu, kde vybojovali postup do semifinále. Český pár porazil ve čtvrtfinálovém střetnutí dvojici Denyse Molčanova a Igora Zelenaye 6:3, 7:5. Ve druhém setu přitom Jebavý s Veselým prohrávali 2:5, ale dokázali pěti gemy v řadě skóre otočit a zápas zakončit. –  Molčanov (UKR), Zelenay (SVK) – JEBAVÝ, VESELÝ 3:6, 5:7

A KDO NEMÁ DOST...

11:00

V OLOMOUCI DOHRÁLA NASAZENÁ JEDNIČKA: Osmifinálový program olomouckého ITS Cupu nepřinesl příliš radosti českým barvám. Karolína Muchová sice dokázala přehrát osmou nasazenou Slovenku Hončovou a postoupila do čtvrtfinále, ale na turnaji končí naopak nasazená jednička Kateřina Siniaková. Ze hry jsou i Lucie Hradecká či Anastasia Detiuc.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Vrbenský podruhé v semifinále
Michael Vrbenský (757.) se ve Welsu podruhé v letošním roce probojoval do semifinále dvouhry. Nadějný Čech ve čtvrtfinále neztratil set, když mu cestu nezkřížil ani Jorge Brian Panta Herreros (896.). Vrbenský tenistu z Peru přehrál dvakrát 6:3.

Konečný třetí letošní semifinále neuhrál
Michal Konečný (578.) v rakouském Welsu nepostoupil do semifinále, které mohlo být jeho třetím v probíhajícím roce. Konečný ve čtvrtfinále nastoupil proti třetímu nasazenému Alexanderu Lazovovi (483.), se kterým prohrál 3:6, 4:6. Čech dvakrát v zápase přišel o servis, vždy to bylo ke konci sady.

Vlkovská začala stahovat pozdě
Veronika Vlkovská (1216.) ve Vídni dohrála ve čtvrtfinále. Česká tenistka v něm prohrála s Lenkou Juríkovou (872.) 2:6, 4:6. Vlkovská po ztraceném prvním setu ve druhé sadě prohrávala 1:5 a i když soupeřce dvakrát sebrala podání a snížila na 4:5, na obrat to nakonec nestačilo.

Plava Laguna Croatia Open Umag (muži, CRO, 501 345 EUR, antuka)