ITS Cup: Detiuc prolétla do hlavní soutěže, Krejsová se zaskočit nenechala

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Anastasia Detiuc a Petra Krejsová bez problémů postoupily do hlavní soutěže v Olomouci. Detiuc proti rakouské soupeřce ztratila pouhé čtyři gemy, Krejsová si poté musela zahrát tiebreak, ani osmadvacetiletá tenistka však ve finálovém utkání nepřišla o set. ITS Cup je antukový podnik dotován 80 tisíci americkými v OMEGA centru sportu a zdraví.

Detiuc se kvalifikovala
Bez ztráty jediného setu prošla kvalifikací osmdesátitisícového turnaje v Olomouci Anastasia Detiuc (500.). Devatenáctiletá Češka si v pondělním finálovém kole poradila hladce s Rakušankou Piou Königovou (652.), kterou porazila dvakrát 6:2.

Krejsová v kvalifikaci napodobila Detiucovou
Stoprocentní úspěšnost zažily české tenistky během pondělní kvalifikace na podnik ITF v Olomouci. Po suverénním vítězství Anastasie Detiucové se do hlavní soutěže dostala také Petra Krejsová (491.), třetí nasazená ve finále porazila Anitu Husaričovou (-) 6:3, 7:6(5).

ANASTASIA DETIUC (500.) – Pia Königová (AUT, 652.) 6:2, 6:2
Maria Marfutinová (RUS, 477.) – Katerina Filip (SWE, 1000.) 6:1, 6:1
PETRA KREJSOVÁ (491.) – Anita Husaričová (BIH, -) 6:3, 7:6(5)
Ioana Loredana Roscaová (ROU, 680.) – Victoria Munteanová (FRA, 612.) 6:3, 0:6, 6:4