Denní menu, 15.7.2018: Pantůčková slaví druhý titul v řadě! Kolář prolétl do finále kvalifikace

Poslední den Wimbledonu je tady! V rámci nedělního programu se představil také Ondřej Štyler, který ale druhý grandslamový titul v řadě nevybojoval. Zdeněk Kolář má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace turnaje ve švédském Bastadu, když Španěla Muňoz-De La Navu porazil hladce ve dvou setech. Druhý titul v řadě slaví Gabriela Pantůčková, která znovu ovládla turnaj v srbském Prokuplje.

10:00

SEDM ČEŠEK BOJOVALO O POSTUP V KVALIFIKACI V OLOMOUCI: Druhým dnem pokračovala v Olomouci kvalifikace turnaje ITS Cup s dotací 80 tisíc dolarů. V rámci nedělního programu se představilo sedm českých tenistek. Postup do finálového kola, v němž se bude hrát o místa v hlavní soutěži, nakonec vybojovaly Anastasia Detiuc a Petra Krejsová, jež po obdrženém kanáru předvedla povedený obrat.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

15:30

ŠTYLER DRUHÝ JUNIORSKÝ GRANSLAMOVÝ TITUL V ŘADĚ NEZÍSKAL: Kolumbijsko-česká dvojice Nicolas Mejia a Ondřej Štyler své putování Wimbledonem až k titulu nedotáhla. Štyler, který se radoval z juniorského triumfu v Paříži, spolu se svým parťákem nestačili ve finále v Londýně na Yankiho Erela a Otto Virtanena, s nimiž po necelé hodině a půl prohráli 6:7(5), 4:6. – Mejia (COL), Štyler – Erel, Virtanen (TUR/FIN) 6:7(5), 4:6

10:30

KOLÁŘ POSTUPUJE V BASTADU DO FINÁLE KVALIFIKACE: Zdeněk Kolář absolvuje ve švédském Bastadu druhý turnaj v řadě. Český tenista nejprve zápolil na místním challengeru, nyní naskočil do kvalifiace turnaje ATP. Kolář zvládl úspěšně úvodní duel, když porazil Španěla Muňoz-De La Navu za pouhých 53 minut po setech dvakrát 6:2 a slaví postup do finále kvalifikace. V pondělním duelu závěrečného kvalifikačního kola narazí Kolář na lepšího z dvojice Hemery/Molleker. – Daniel Muňoz-De La Nava (ESP, 294.) x Zdeněk Kolář (223.) 2:6, 2:6

Šátral v Scheveningenu končí v kvalifikaci
Druhé kolo kvalifikace nedokázal překonat v nizozemském Scheveningenu Jan Šátral (460.), nad jehož síly byl domácí Gijs Brouwer (457.). Sedmadvacetiletý Čech prohrál s rodákem z amerického Houstonu, který hraje v nizozemských barvách, za 93 minut 4:6, 3:6.

Pantůčková slaví druhý titul v řadě
Gabriela Pantůčková (617.) má v posledních dvou týdnech skvělou formu! Třiadvacetiletá tenistka si podruhé v řadě podmanila turnaj v srbském Prokuplje. Pantůčková si v nedělním finálovém souboji poradila hladce s Chorvatkou Leou Boskovičovou (592.), nasazenou jedničkou, kterou porazila za 73 minut po setech 6:3, 6:0. Česká tenistka slaví celkově třináctý titul ve dvouhře na okruhu ITF.

Wimbledon, Londýn (GBR, 15 982 000 £, tráva)