Denní menu, 12.7.2018: Vondroušová nevyužila setbol a končí. Rosol utrpěl debakl od kvalifikanta

- Radek Štohl

Lukáš Rosol a Václav Šafránek na Challengeru v Bastadu postup do semifinále nevybojovali a oba se s turnajem loučí. Wimbledon se ve čtvrtek pro české fanoušky lehce stáhl do ústraní, do akce zamířili pouze tři čeští junioři ve čtyřhře. Markéta Vondroušová na ITF v Maďarsku nepotvrdila roli favoritky a prohrála v osmifinále.

NA ROZJEZD

11:00

ROSOL NA SKALP JEDNIČKY PROTI KVALIFIKANTOVI NENAVÁZAL: Lukáš Rosol v Bastadu skončil ve čtvrtfinále dvouhry. Zkušený tenista na challengerovém turnaji nenavázal na středeční skalp nasazené jedničky a proti Filipu Horanskému snadno prohrál 3:6, 1:6. Rosol začal strádati v sedmé hře, ve které poprvé přišel o podání. Zachránit situaci mohl za stavu 3:5 na returnu, když odvrátil tři setboly protihráče v řadě, na více se ovšem nevzmohl. Českému hráči navíc ve druhém setu nevyšel čtvrtý a šestý gem, v obou případech nabídl soupeři brejk. – LUKÁŠ ROSOL (263.) – Filip Horanský (SVK, 287.), 3:6, 1:6

HLAVNÍ CHOD

11:00

VONDROUŠOVÁ S JASTREMSKOU NEVYUŽILA SETBOL: Markétě Vondroušové (106.) k nabytí sebevědomí nepomůže ani podnik na ITF v Budapešti. Sedmá nasazená tenistka turnaje zde v osmifinále padla s Dajanou Jastremskou (127.) po sadách 6:7(6), 2:6. Vondroušová přitom do zápasu vstoupila skvěle, ihned v prvním gemu vzala soupeřce podání. Osmá hra ale mladé Češce nevyšla, ztratila podání a o prvním setu tak rozhodl tiebreak. Ve zkrácené hře nejprve otočila z 1:4 na 5:4, za stavu 6:5 ale neproměnila setbol. Do druhého dějství lépe vstoupila Jastremská, ta vedla 4:0 a o výhru se již připravit nenechala. – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (106.) – Dajana Jastremská (UKR, 127.), 6:7(6), 2:6

A KDO NEMÁ DOST...

12:00

JEBAVÝ VE ČTYŘHŘE ZTRATIL VEDENÍ A KONČÍ: Roman Jebavý a jeho deblový parťák Andres Molteni na challengerovém podniku v Braunschweigu překvapivě skončili ve čtvrtfinále. Druhý nasazený pár v utkání o semifinálovou účast padl s dvojicí Balaji, Vardhan 7:6(7), 4:6, 8:10. Jebavý s Moltenim po vítězném prvním setu ve druhé sadě ztratili podání za stavu 1:1. V páté hře měli čtyři brejkboly za sebou na druhý brejk v utkání, ani jednu příležitost ovšem nevyužili. V závěrečném setu se indický pár dostal k vedení 5:1, tuto ztrátu favorité již nedotáhli. – Balaji, Vardhan (oba IND) – JEBAVÝ, Molteni (ARG), 6:7(7), 6:4, 10:8

Martincová v druhém čtvrtečním utkání neuspěla
Po výhře v utkání 1. kola nad Chilankou Danielou Seguelovou, se Tereza Martincová v podvečerních hodinách postavila k druhému střetnutí, v němž vyzvala v německém Versmoldu domácí Annu Zajaovou. Po téměř dvouhodinovém zápolení však česká hráčka prohrála 2:6, 6:4, 2:6.

V Německu dohrála i Muchová
Osmifinále turnaje ve Versmoldu se stalo konečnou stanicí také pro Karolínu Muchovou. Česká tenistka nestačila na domácí Lauru Siegemundovou, s níž prohrála ve třech setech 7:5, 2:6, 4:6.

Šafránek se do semifinále v Bastadu nepodívá
Václav Šafránek (252.) na challengeru ve švédském Bastadu končí ve čtvrtfinále. Nad síly českého tenisty byl Španěl Pedro Martinez, s nímž Šafránek prohrál ve dvou setech 5:7, 2:6.

Smitková i kvůli 14 dvojchybám vypadla
Tereza Smitková (168.). na ITF v německém Versmoldu skončila v prvním kole dvouhry. Čtvrtá nasazená v něm nestačila na talentovanou Anastasii Potapovovou (219.), se sedmnáctiletou hráčkou prohrála 4:6, 6:4, 6:7(5). Obě tenistky během zápasu desetkrát ztratily podání, Smitková dokonce čtrnáctkrát vytvořila dvojchybu.

G. Pantůčková nadělila kanára
Gabriela Pantůčková (612.) na ITF ve srbské Prokuplji velmi snadno postoupila do čtvrtfinále dvouhry. Pantůčková ve čtvrtečním zápase smetla Mihaelu Djakovičovou (1156.) 6:3, 6:0 a během úvodních dvou kol tak celkem přišla jenom o sedm gemů.

Zarycká ve čtvrtfinále neztratila set
Anastasia Zarycká (315.) na turnaji kategorie ITF v Turíně postoupila už do semifinále. Dvacetiletá hráčka ve čtvrtfinále přehrála Ninu Potočnikovou (416.) 6:1, 7:5.

Wimbledon, Londýn (GBR, 15 982 000 £, tráva)
2. kolo čtyřhry juniorů
FOREJTEK, SVRČINA – Nakašima, Zink (oba USA) 7:6(4), 4:6, 3:6
Mu (CHN), Martins (GBR) – Mejia (COL), ŠTYLER 3:6, 6:3, 6:8

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Challenger tour

Sparkassen Open 2018, Braunschweig (muži, GER, 127 000 EUR, antuka)
Čtvrtfinále čtyřhry
Balaji, Vardhan (oba IND) – JEBAVÝ, Molteni (ARG) 6:7(7), 6:4, 10:8

Bastad Challenger (muži, SWE, 43 000 EUR, antuka)
Čtvrtfinále dvouhry
LUKÁŠ ROSOL (263.) – Filip Horanský (SVK, 287.) 3:6, 1:6
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (252.) – Pedro Martinez (ESP, 251.) 5:7, 2:6

Hemery, Tatlot (oba FRA) – KOLÁŘ, Oliveira (POR) 1:4 skreč Hemery/Tatlot

ITF/Futures

Hungarian Pro Circuit Ladies Open, Budapešť (ženy, HUN, 100 000 USD, antuka)
Osmifinále  dvouhry
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (106.) – Dajana Jastremská (UKR, 127.) 6:7(6), 2:6

Reinert Open, Versmold (ženy, GER, 60 000 USD, antuka)
Anastasia Potapovová (RUS, 219.) – TEREZA SMITKOVÁ (168.) 6:4, 4:6, 7:6(5)
TEREZA MARTINCOVÁ (163.) – Daniela Seguelová (CHI, 213.) 6:7(4), 6:4, 4:0 skreč Seguelová
2. kolo dvouhry
KAROLÍNA MUCHOVÁ (223.) – Laura Siegemundová (GER, 322.) 7:5, 2:6, 4:6
TEREZA MARTINCOVÁ (163.) – Anna Zajaová (GER, 240.) 2:6, 6:4, 2:6

Hogenkampová (NED), MUCHOVÁ – Ruefferová (GER), Vrljičová (CRO) odloženo
DETIUCOVÁ, Jančuková (UKR) – Laineová (FIN), Schollová (USA) 3:6, 3:6

11°Trofeo Ma-Bo, Turín (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Nina Potočniková (SLO, 416.) – Anastasia Zarycká (315.) 1:6, 5:7

Semifinále čtyřhry
Marcinkevičová (LAT), ZARYCKÁ – Caregarová, Di Sarraová (obě ITA) 3:6, 6:3, 7:10

Brno Open (muži, CZE, 15 000 USD, antuka)
MAREK JALOVIEC (325.) – JAN MERTL (553.) 5:7, 2:6
TADEÁŠ PAROULEK (912.) – PATRIK RIKL (547.) 5:7, 0:6
TOMÁŠ JIROUŠEK (-) – DOMINIK KELLOVSKÝ (839.) 6:3, 7:6(1)

NOUZA, ŠKOCH – MICHNEV, NEJEDLÝ 6:3, 1:6, 10:7
JALOVIEC, KOPŘIVA – Polášek (SVK), RIKL 4:6, 6:7(7)

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

18.Sparkasse ITF/ÖTV Future Circuit pres. by VW Autohaus Strasser, Kramsach (muži, AUT F2, 15 000 USD, antuka)
Dischinger, Silva (oba BRA) – DUDA, Kirkin (TUR) 6:2, 4:6, 6:10