Denní menu, 4.7.2018: Rosol si prohrál zápas, dvě Češky ve třetím kole Wimbledonu

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Do třetího hracího dne na Wimbledonu nastoupily jen dvě české singlistky, obě však nezaváhaly. Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková musí na své duely počkat do čtvrtka. Postup do dalšího kola ve čtyřhře vybojovala trojice Květa Peschkeová, Roman Jebavý a Lucie Hradecká. Lukáš Rosol šňůru na sedm výher za sebou nepřidal, proti osmému nasazenému neudržel vedení.

10:00

ČVRTFINÁLE V ÚSTÍ NEZMEŠKÁ ŠEST ČECHŮ: Rieter Open v Ústí nad Orlicí ve čtvrtečním čtvrtfinále nabídne duely, ve kterém se představí hned šest domácích tenistů. O velké překvapení se ve středečním osmifinále postaral hráč z kvalifikace Tomáš Macháč, ten porazil nasazenou dvojku, Jan Mertl poté třetího nejvýše postaveného tenistu celého podniku Pavla Kotova.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

12:30

PLÍŠKOVÁ A ŠAFÁŘOVÁ POSTUPUJÍ, DALŠÍ ČEŠKY VE ČTVRTEK: Karolína Plíšková a Lucie Šafářová ve středu zvládly svá utkání ve Wimbledonu a postoupily do třetího kola ženské dvouhry. Plíšková poprvé v kariéře v Londýně zvítězila ve druhém kole, když ji nestačila Azarenková. Také Šafářová nepřišla o set, zkušená hráčka si poradila s bývalou druhou hráčkou světa A. Radwaňskou.
Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková si na svůj duel musí ještě den počkat, na obě tenistky se nedostalo převážně kvůli velmi dlouhému programu na obou kurtech.
Květa Peschkeová, Roman Jebavý a Lucie Hradecká ve čtyřhře vyhráli úvodní zápasy.

19:00

ROSOL SLIBNÉ PŘÍLEŽITOSTI NEVYUŽIL, SÉRIE TAK KONČÍ: Lukáš Rosol sedmé utkání za sebou nevyhraje. Zkušený tenista na Challengeru v Recanatě prohrál s Hiroki Morijou 6:4, 4:6, 2:6. Rosol proti osmému nasazenému tenistovi měl set a brejk k dobru, Morija ovšem ve druhém dějství rychle srovnal a na závěr sady podruhé v utkání vzal českému tenistovi servis. Ve třetím setu nedávný vítěz z Pardubic po brejku opětovně vedl 2:1 na gemy. Soupeř ho ale dokázal rebrejknout a v důležitém a dlouhém šestém gemu po třetím využitém brejkbolu zvýšit vedení na 4:2. Rosol již zareagovat nedokázal, naopak potřetí v setu ještě prohrál servis.– Lukáš Rosol (263.) – Hiroki Morija (JPN, 213.), 6:4, 4:6, 2:6

Martincová s kvalifikantkou nezaváhala
Tereza Martincová (163.) v probíhajícím týdnu plní roli nejvýše nasazené hráčky na podniku ITF v Aschaffenburgu. V Německu na úvod nedovolila žádné překvapení, proti tenistce z kvalifikace Juliji Lysé (697.) vyhrála 6:1, 7:5.

Kilnarová potvrdila roli nasazené osmičky (6:4, 6:4)
Monika Kilnarová (285.) na ITF v německém Aschaffenburgu postoupila do osmifinále dvouhry. Mladá česká hráčka na úvod podniku přehrála Dalmu Galfiovou (343.) dvakrát 6:4, Kilnarová v zápase třikrát vzala soupeřce podání, sama ho ztratila jen jednou zkraje prvního setu.

Zarycká slaví cenný skalp (6:4, 6:1)
Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci postupuje Anastasia Zarycká (315.) na šedesátitisícovém turnaji v Římě i v hlavní soutěži. V té dvacetiletá Češka na úvod zdolala domácí nasazenou pětku Deborah Chiesaovou (148.), když ztratila jen jednou v utkání podání a zvítězila tak 6:4 a 6:1.

Nouza nevyužil setboly (6:7, 4:6)
Petr Nouza (741.) na turnaji v rakouském Telfsu dohrál. Český hráč vedl v osmifinále proti Bogdanu Bobrovovi (759.) z Ruska v první sadě 5:3, postupně ale nevyužil šest setbolů a ztratil dějství v tiebreaku. Ve druhém setu nechytl Nouza začátek a prohrál tak s o rok starším protivníkem 6:7(4) a 4:6.

Pro Hájka dvouhra v Belgii skončila (4:6, 4:6)
Petr Hájek (914.) nestačil v úvodním kole dvouhry na patnáctitisícovém turnaji v belgickém městě Lasne na Francouze Thomase Setodjiho (938.), s nímž prohrál dvakrát 4:6. Jednadvacetiletého Čecha čeká odpoledne ještě čtvrtfinále čtyřhry, v níž startuje v páru s Argentincem Egeou.

Horáčková vypadla s kvalifikantkou (6:7, 2:6)
Už v prvním kole skončil pro Gabrielu Horáčkovou (686.) patnáctitisícový podnik v nizozemském Haagu. Češka, která byla na turnaji šestou nejvýše nasazenou, nestačila na Marlies Szupperovou (971.). Rakouské kvalifikantce podlehla 6:7(7) a 2:6.

G. Pantůčková nadělovala kanára (6:0, 6:3)
Gabriela Pantůčková (617.) postoupila dle očekávání ve slovinském Prokuplje do druhého kola. Na úvod si česká favoritka poradila hladce se Slovenkou Barbarou Kotelešovou (-), které dokonce nadělila kanára (6:0, 6:3).

Wimbledon, Londýn (GBR, 15 982 000 £, tráva)