Denní menu, 3.7.2018: Veselý zvládl vstup do Wimbledonu, Rosol pokračuje na vítězné vlně

Úterní program se bude opět točil zejména kolem Wimbledonu, do něhož vstoupila i Petra Kvitová či jediný český muž v soutěži Jiří Veselý. Na challengeru v italském Recanati se Lukáš Rosol úspěšně popasoval s žebříčkově lépe postaveným soupeřem.

NA ROZJEZD

10:00

POKRAČUJE TURNAJ V ÚSTÍ: Druhý hrací den hlavní soutěže futuru v Ústí nad Orlicí přinesl zbývající zápasy úvodního kola dvouhry. Do něj během úterý naskočilo 14 domácích tenistů, ze kterých se hned devíti podařilo projít do osmifinále.

Více se turnaji v Jablonci věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

12:30

VESELÝ VE WIMBLEDONU POKRAČUJE: Druhý hrací den slavného Wimbledonu přinesl zbývající zápasy prvního kola mužské i ženské dvouhry. Na dvorce se tak dostal i zbývající kvartet českých tenistů, kteří si letos v All England Clubu zahrají. Svou premiéru v letošním ročníku má za sebou jediný český singlista Jiří Veselý, který si ve čtyřech setech poradil s Němcem Florianem Mayerem. Do hry se dostaly také Petra Kvitová, Markéta Vondroušová a Denisa Allertová, které však všechny v úvodním kole prohrály.

Wimbledonu se věnujeme v samostatném článku.

A KDO NEMÁ DOST...

10:30

ROSOL POKRAČUJE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ: Šestou výhru v řadě vybojoval Lukáš Rosol, jemuž se podařilo po zisku titulu v Pardubicích úspěšně zahájit také challenger v italském Recanati. Český tenista se v prvním kole utkal s Kolumbijcem Danielem Elahim Galanem, kterého porazil 6:2, 6:4. Rosolovi se podařilo v utkání odvrátit oba brejkboly soupeře a sám zvládl využít hned 3 z 8 šancí – Lukáš Rosol (263.) x Daniel Elahi Galan (COL, 219) 6:2, 6:4

Zarycká se v Římě kvalifikovala
Bez větších obtíží zvládla kvalifikaci na turnaji ITF v Římě Anastasia Zarycká (315.), jež se v úterý probojovala do hlavní soutěže. Ve finálovém kole si poradila s kvalifikační šestkou Jekatěrinou Jašinovou (446.), jíž přehrála za pouhých 65 minut 6:2, 6:4.

Duda uhrál jen tři hry
Turnaj v rakouském Telfsu skončil pro Filipa Dudu (897.), který v utkání s druhým nasazeným Riccardem Bellottim (451.) uhrál jen tři hry. Český tenista prohrál s favoritem turnaje po 56 minutách 1:6, 2:6.