Hektické dny Kvitové. Po rychlém přesunu vítězí i v Eastbourne

Jsou to náročné dny dvojnásobné grandslamové šampionky Petry Kvitové. Příprava na slavný turnaj v All England Clubu jí jde přímo fantasticky a tak nemá příliš času na odpočinek a po rychlém přesunu do Eastbourne musela už v úterý na kurt. S Katerinou Bondarenkovou se ale příliš nezdržovala a prošla do osmifinále po výhře 7:5, 6:3.

Kvitová ještě v neděli bojovala ve finále v Birminghamu, které skončilo pozdě odpoledne. V pondělí se musela rychle přesouvat do Eastbourne, aby stihla svůj start na závěrečném přípravném turnaji.

A návrat po dvou letech do této destinace, kde v roce 2011 prošla až do finále, byl vítězný. S Ukrajinkou Bondarenkovou strávila na dvorci jen 78 minut, a i když dvakrát přišla o podání, výraznější komplikace nepřipustila.

V prvním setu neudržela vedení a povolila soupeřce srovnat na 5:5. Hned vzápětí se ale dostala k dalšímu brejku a první sadu dovedla do vítězného konce. V té druhé pak sice prohrávala 1:3, ale šňůrou pěti her v řadě skóre otočila a zápas zakončila.

Kvitové se tak podařilo vyhrát šesté utkání v řadě a navázat na své úspěchy z Birminghamu.