Challenger v Popradu: Kolář přešel přes nasazenou jedničku, Pavlásek nadělil kanára

- Filip Lefenda

Celkem tři čeští tenisté budou hrát ve středu o čtvrtfinále popradského challengeru. Zdeněk Kolář zvládl projít do čtvrtfinále turnaje i díky skreči nasazené jedničky Geralda Melzera. Postup mezi osm nejlepších vybojoval rovněž Adam Pavlásek, jenž domácímu Andreji Glvačovi povolil jen dva gemy. Debakl naopak utržil Václav Šafránek.

Kolářovi skrečovala turnajová jednička (6:4 skreč)
Zdeněk Kolář (235.) si na challengeru v Popradu zahraje o semifinále. Český hráč vyhrál v souboji s nejvýše nasazeným Geraldem Melzerem (108.) první set 6:4, poté se favorizovaný Rakušan rozhodl zápas pro zdravotní problémy skrečovat.

Pavlásek deklasoval domácího hráče
Adam Pavlásek (142.) na turnaji v Popradu doslova prolétl do čtvrtfinále. Český tenista ve druhém kole narazil na domácího Andreje Glvače (1595.), jehož porazil za pouhých 54 minut 6:2, 6:0. Od stavu 3:2 zazářil sérií devíti vyhraných gemů v řadě.

Šafránek utržil těžký debakl
Na osmifinále turnaje v Popradu rozhodně nebude v dobrém vzpomínat Václav Šafránek (253.). Tomu se v utkání proti šestému nasazenému Attilovi Balaszovi (206.) podařilo za celý zápas udržet jen jednou podání a vzhledem k tomu, že na returnu se neprosadil, utržil výrazný debakl 1:6, 0:6, který se rodil pouhých 54 minut.

Poljak dohrál v prvním kole čtyřhry, Rikl ve čtvrtfinále
Jako šťastný poražený se do hlavní soutěže čtyřhry dostal na poslední chvíli David Poljak, který ale společně se Španělem Gutierrezem nestačili na Caciče s Margarolim a prohráli 1:6, 6:3, 7:10.

S turnajem se ve čtvrtfinále čtyřhry loučí také Patrik Rikl.

19.6.
Challenger v Popradu: Šafránek odvrátil tři mečboly, Nejedlý na turnajovou jedničku nevyzrál