Denní menu, 13.6.2018: Allertová favorizovanou soupeřku nezaskočila, Veselý udolal kvalifikanta

Denisa Allertová končí na trávě v Nottinghamu v osmifinále, když ve dvou setech nestačila na Japonku Ósakaovou. Do čtvrtfinále naopak postupuje Jiří Veselý, který si na antukovém challengeru v Itálii poradil ve třech setech s domácím kvalifikantem Gaiem. Adam Pavlásek odvrátil v duelu proti Andujarovi mečbol, pak mu Španěl vzdal a český tenista postoupil do čtvrtfinále.

11:00

ČTVEŘICE ČEŠEK JE V PŘEROVĚ VE ČTVRTFINÁLE: Během středečního programu Zubr Cupu se dohrály zbývající duely osmifinále dvouhry. Do čtvrtečních čtvrtfinálových soubojů postupuje také hned čtveřice českých tenistek. Sestry Pantůčkovy doplnily Kateřiny Vaňková s Dianou Šumovou. Do semifinále čtyřhry postupuje pětice domácích tenistek.

Více se turnaji v Přerově věnujeme v samostatném článku.

17:30

ALLERTOVÁ NESTAČILA NA SVĚTOVOU OSMNÁCTKU: Denisa Allertová druhou letošní výhru na trávě nepřidala. Česká tenistka nestačila ve středečním osmifinálovém utkání na Japonku Naomi Ósakaovou, která zvítězila za 64 minut po setech 6:3, 6:2. Allertová si v souboji s favorizovanou soupeřkou nevybojovala jediný brejkbol s turnajem se tak loučí v osmifinále. – Naomi Ósakaová (JPN, 18.) – Denisa Allertová (101.) 6:3, 6:2

13:30

VESELÝ POSTUPUJE PO SKALPU KVALIFIKANTA DO ČTVRTFINÁLE:
Jiří Veselý postupuje na challengeru v italské Caltanissettě do čtvrtfinále. Nasazená trojka se však na postup pořádně nadřela, když domácího kvalifikanta Federica Gaia porazila až po dvouhodinovém boji po setech 4:6, 6:2, 6:4. Veselý měl problémy dovést utkání do vítězného konce, když využil při vlastním podání až v pořádí pátý mečbol. Čtyřiadvacetiletý tenista narazí ve čtvrtfinálovém souboji na lepšího z dvojice Novak/Caruso. – Jiří Veselý (106.) – Federico Gaio (ITA, 283.) 4:6, 6:2, 6:4

Kilnarová na triumf ve Starých Splavech nenavázala (4:6, 2:6)
Monika Kilnarová (347.) končí na turnaji v italské Padově hned v úvodním kole. Osmnáctiletá vítězka posledního domácího podniku ve Starých Splavech podlehla ve dvou setech Chorvatce Tereze Mrdežaové (244.). Na brejk z úvodního gemu dokázala reagovat v šesté hře, poté ale Češka ztratila servis podruhé a tím výsledkem 4:6 i první set. V tom druhém už Kilnarová s o devět let starší protivnicí uhrála už jen dva gemy.

Zarycká v Padově postupuje (7:5, 7:6)
Do pětadvacetitisícového turnaje v Padově naopak vstoupila dobře Anastasia Zarycká (305.), která na úvod přehrála domácí držitelku divoké karty Michele Alexandru Zmauovou (537.) 7:5 a 7:6(4). Se stejnou soupeřkou se v odpoledních hodinách Zarycká utká i ve čtvrtfinále deblu. Češka v Itálii nastupuje v páru s Ipek Soyluovou z Turecka.

Michnev padl ve třech setech (2:6, 6:2, 1:6)
Jako na houpačce bylo osmifinálové utkání Petra Michneva (601.) na turnaji v Gyule. Český tenista uhrál v prvním setu Pascalem Brunnerem (519.) jen dva gemy, aby mu pak ve druhém dějství povolil rovněž stejnou porci. Třetí set už byl ovšem zase jasnou záležitostí Rakušana, který tak za necelé dvě hodiny zvítězil 6:2, 2:6 a 6:1.

Kopřiva zaskočil favorita kanárem (6:3, 6:0)
Cenný skalp si na turnaji v maďarském městě Gyula připsal Vít Kopřiva (556.). Dvacetiletý Čech vyřadil v osmifinále dvouhry Američana Sekou Bangouru (391.). Nasazenou čtyřku porazil za hodinu a 14 minut jasně 6:3 a 6:0.

Bayerlová v Mariboru postupuje (6:0, 3:6, 6:4)
Michaela Bayerlová (645.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje ve slovinském Mariboru. Devatenáctiletá tenistka si na úvod turnaje poradila s Adrijanou Lekajovou z Kosova po setech 6:0, 3:6 a 6:4. Česká hráčka si připsala již šestou výhru v řadě, v minulém týdnu totiž ovládla turnaj bosenské Banja Luce.

Smitková znovu prohrála (2:6, 5:7)
Tereza Smitková se v posledních týdnech výsledkově trápí. Třiadvacetiletá tenistka si připsala třetí porážku v řadě, když na turnaji v britském Mancehsteru prohrála na travnatém povrchu s Američankou Marií Sanchézovou (254.), které podlehla za 75 minut po setech 2:6, 5:7.

Bouzková je ve druhém kole (7:6(7), 6:1
Marie Bouzková (172.) postupuje na trávě v Manchesteru do druhého kola! Devatenáctiletá tenistka si na úvod turnaje poradila s domácí osmnáctiletou tenistkou Emily Appletonovou, startující na divokou kartu, po setech 7:6(7) a 6:1.

Nature Valley Open, Nottingham (GBR, 250 000 GBP, tráva)
Naomi Ósakaová (JPN, 18.) – DENISA ALLERTOVÁ (101.) 6:3, 6:2

Challenger tour

Citta Di Caltanissetta, Caltanissetta (ITA, 127 000 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (106.) – Federico Gaio (ITA, 283.) 4:6, 6:2, 6:4

Rola (SLO), VESELÝ – R. Gonzales (PHL), Reese (USA) 6:3, 3:6, 10:2

Open Sopra Steria de Lyon (muži, FRA, 64 000 EUR, antuka)
ADAM PAVLÁSEK (147.) – Pablo Andujar-Alba (ESP, 129.) 7:6(5), 0:4, 6:5 (30:0) – skreč Andujar

Fuzion Manchester Trophy (ženy, GBR, 100 000 USD, tráva)
TEREZA SMITKOVÁ (239.) – Maria Sanchézová (USA, 254.) 2:6, 5:7
MARIE BOUZKOVÁ (172.) – Emily Appletonová (GBR, 613.) 7:6(7), 6:1

Gyula Open, Gyula (muži, HUN, 25 000 USD, antuka)
Pascal Brunner (AUT, 519.) – PETR MICHNEV (601.) 6:2, 2:6, 6:1
Sekou Bangoura (USA, 391.) – VÍT KOPŘIVA (556.) 3:6, 0:6