Denní menu, 22.5.2018: České derby v Ženevě pro Rosola, Kr. Plíšková je ve čtvrtfinále

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Ve švýcarské Ženevě se uskutečnilo velké české derby, v němž Lukáš Rosol otočil zápas proti Jiřímu Veselému. V Norimberku navázala Kristýna Plíšková na pondělní skalp světové jedenáctky a postoupila už do čtvrtfinále. V Paříži se naplno rozjíždí kvalifikace letošního ročníku Roland Garros. Postup do druhého kola si už zajistili Kolář s Bouzkovou. Rozehraný zápas Martincové byl naopak přerušen deštěm a dohrávat se bude až ve středu, počkat si musí i Muchová.

12:30

KOLÁŘ S BOUZKOVOU V PAŘÍŽI POSTUPUJÍ, DALŠÍ PROGRAM NARUŠIL DÉŠŤ: Druhým hracím dnem pokračovala v tenisovém areálu Rolanda Garrose v Paříži kvalifikace do hlavní soutěže. Zdeněk Kolář oplatil Britu Broadymu měsíc starou porážku, když vyhrál ve dvou tiebreacích. Do druhého kola kvalifikace postoupila rovněž Marie Bouzková. Duel Terezy Martincové byl za stavu 0:4 ve třetím setu přerušen pro déšť a dohrávat se bude až ve středu. Počkat si na svůj zápas musí i Karolína Muchová.

Více se Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

14:00

ROSOL OTOČIL ČESKÉ DERBY PROTI VESELÉMU: Na antuce v Ženevě se uskutečnilo nesmírně pikantní české derby dvou daviscupových reprezentantů. Lukáš Rosol (286.) v něm nebyl proti Jiřímu Veselému (79.) papírovým favoritem, po prohrané první sadě, v níž uhrál jen dva gemy, se ale výkonnostně zvedl a dotáhl duel skrze dva vyhrané tiebreaky do vítězného konce. Kvalifikant Rosol, jenž proti krajanovi odvracel dva mečboly, zaznamenal své první letošní vítězství na okruhu ATP. V osmifinále se dvaatřicetiletý Čech utká s turnajovou šestkou Stevem Johnsonem (47.).

Více se utkání věnujeme v samostatném článku– Jiří Veselý (79.) x Lukáš Rosol (286.) 6:2, 6:7(6), 6:7(4)

14:30

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ JE V NORIMBERKU VE ČTVRTFINÁLE: Kristýna Plíšková (70.) na antukovém podniku v Norimberku postupuje. Po skalpu nasazené dvojky Julie Görgesové (11.) zdolala šestadvacetiletá Češka i Španělku Laru Arruabarrenaovou-Vecinovou (95.), s níž neztratila ani set. V prvním setu nepustila Plíšková ani jednou podání, zatímco sama na returnu dvakrát loupila a získala tak sadu poměrem 6:3. Druhá sada už byla vyrovnanější. Česká hráčka v ní nabrala hned zkraje manko dvou her, rychle se ale dotáhla, aby zápas ukořistila v samotné koncovce. Španělka měla za stavu 5:6 podání, při němž odvrátila celkem sedm mečbolů, ten osmý už ale Plíšková využila a po výsledku 6:3 a 7:5 si tak v Německu zahraje o semifinále. – Lara Arruabarrenová-Vecinová (ESP, 95.) x Kristýna Plíšková (70.) 3:6, 5:7

Peschkeová ovládla supertiebreak
Velkými favoritkami byly při svém úvodním vystoupení na podniku v Norimberku členky nejvýše nasazeného deblového páru Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou. Česka s Američankou však první sadu proti páru Podoroská, Zajaová překvapivě prohrály 2:6. Následně se prvně jmenované zvedly, když braly druhou sadu stejným poměrem a vynutily si závěrečný supertiebreak. V tom už povolily Peschkeová s Melicharovou protivnicím jen jeden uhraný míč a zaslouženě postoupily do čtvrtfinále. V tom je čeká Ruska Fominová se Slovenkou Hončovou.

Nejedlý postupuje do druhého kola
Pavel Nejedlý (671.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v polské Ustroni. Pětadvacetiletý tenista porazil v úterním dopoledním duelu domácího kvalifikanta Dominika Nazaruka (1451.), přes kterého postoupil po výsledku 6:2, 6:1.

Jaloviec končí v prvním kole
Marek Jaloviec (324.) končí na challengeru v britském Loughborough již v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý tenista nestačil v úterním zápase na Němce Tima Puetze (303.), kterému podlehl na halovém turnaji za 77 minut po setech 6:7(4), 1:6.

Sisková prolétla do druhého kola
Anna Sisková (1068.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v tuniském Hammemetu. Teprve šestnáctiletá tenistka si v úterním zápase prvního kola poradila s Američankou Britany Collensovou, kterou porazila za pouhých 56 minut po setech 6:0, 6:1.

Marková měla na lopatě nasazenou jedničku
Těžké utkání má za sebou na turnaji v Antalyi devatenáctiletá Johana Marková (691.). Ta se na úvod hlavní soutěže střetla s o rok mladší nasazenou jedničkou Marynou Černyšovovou (442.)., proti níž vedla v rozhodujícím setu 5:3, nakonec ale Marková s Ukrajinkou prohrála 6:2, 2:6 a 6:7(7).

Roland Garros, Paříž (muži, FRA, 39 200 000 EUR, antuka)
Liam Broady (GBR, 166.) – ZDENĚK KOLÁŘ (230.) 6:7(8), 6:7(4)

Roland Garros, Paříž (ženy, FRA, 39 200 000 EUR, antuka)
MARIE BOUZKOVÁ (171.) – Tessah Andrianjafitrimová (FRA, 330.) [WC] 6:4, 6:2
TEREZA MARTINCOVÁ (152.) – Ysaline Bonaventurová (BEL, 132.) 6:1, 6:7(4), 0:4 dohrávat se bude 23.05.
Rebecca Šrámková (SVK, 346.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (207.) odloženo na 23.05.

Nürnberger Versicherungscup, Norimberk (ženy, GER, 250 000 USD, antuka)
Lara Arruabarrenová-Vecinová (ESP, 95.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (70.) 3:6, 5:7

Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ [1] – Podoroská, Zajaová (ARG/GER) 2:6, 6:2, 10:1