Denní menu, 20.5.2018: Veselý titul nezískal, Hlaváčková se Strýcovou neuspěly. Návrat Šafářové se odkládá

Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou si v Římě zahrály o první společný titul, ve finále ale neuhrály ani set, ačkoliv v tom druhém vedly už 4:0. Do finále došel na challengeru v Heilbronnu také Jiří Veselý, nad jehož síly ale byl domácí Molleker. V Turecku získala premiérovou letošní trofej ve dvouhře Magdaléna Pantůčková. Po nemoci se na soutěžní dvorce vrací po čtvrt roce Lucie Šafářová, která si však na první kolo ve Štrasburku bude muset počkat do pondělí.

19:30

ŠAFÁŘOVÁ SE NÁVRATU NEDOČKALA: Přesně po třech měsících měla odehrát soutěžní utkání Lucie Šafářová, proti nakonec ale bylo počasí, které její duel odložilo na pondělí. Češka se na kurtech neukázala od 20. února, kdy prohrála v Dubaji. Následně se Šafářová potýkala s vleklou nemocí a její návrat se dlouho odkládal. Ve Štrasburku obdržela jednatřicetiletá hráčka od francouzských organizátorů divokou kartu, a tak ji čeká v pondělí úvodní kolo. V tom se střetne poprvé v kariéře s Ruskou Marinou Mělnikovovou. – Marina Mělnikovová (RUS, 304.) – Lucie Šafářová (53.), vzájemná bilance 0:0

11:30

SESTINI HLAVÁČKOVÁ SE STRÝCOVOU NA TITUL NEDOSÁHLY: Oslavy se nekonají. Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová v Římě první společný titul nezískaly. V prvním setu, jenž skončil 3:6 ve prospěch Ashleigh Bartyové s Demi Schuursovou, se zrodil jediný brejk, a sice v osmém gemu při podání Sestini Hlaváčkové. Ve druhém setu ale Češky zabraly a za stavu 4:0 vše nasvědčovalo tomu, že si v poklidu vynutí rozhodující supertiebreak. Poté ale nasazené dvojky prohrály hned šest her v řadě a tím i celé finálové utkání.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Bartyová (AUS), Schuursová (NED) – Sestini Hlaváčková, Strýcová 6:3, 6:4

15:00

VESELÝ ZTRATIL FINÁLE V HEILBRONNU: Jiří Veselý (81.) si na první letošní trofej bude muset ještě počkat. Ve finále challengeru v německém Heilbronnu byl sice obřím favoritem v souboji s domácím Rudolfem Mollekerem (497.), ale svou pozici uhájit nedokázal. V téměř dvouhodinovém klání se mu nepodařilo od druhé sady najít recept na Němcovu hru a smolně prohrál 6:4, 4:6, 5:7. – Rudolf Molleker (GER, 497.) – Jiří Veselý (81.) 4:6, 6:4, 7:5

Rosol si poprvé v sezoně zahraje hlavní soutěž na turnaji ATP
Byla to tvrdá, téměř tříhodinová bitva, kterou musel ve finále kvalifikace v Ženevě absolvovat Lukáš Rosol (284.). Na konci utkání však mohl být spokojenějším hráčem, když se mu podařilo udolat Němce Jeremyho Jahna (389.) po setech 6:7(13), 6:3, 7:5. Rosol měl v prvním setu hned čtyři setboly v tiebreaku, ale žádný se mu nepodařilo využít a musel náročný zápas otáčet.

To se mu dlouho dařilo bez větších obtíží, ve třetí sadě se však strhlo pořádné drama. Český tenista prohrával 0:2, ale pěti gemy v řadě se dostal k možnosti zápas doservírovat. Za stavu 5:2 však přišel dvakrát o podání a nechal soupeře srovnat na 5:5. Koncovku český tenista ale zvládl lépe, v 11. hře proměnil šestý vypracovaný brejkbol a po doservírování postoupil na ženevský turnaj.

Magdaléna Pantůčková slaví titul!
Magdaléna Pantůčková (651.) si na turnaji v turecké Antalyi došla pro první letošní singlový titul! Devatenáctiletá Češka zdolala ve finále antukového podniku s dotací 15 tisíc amerických dolarů Miriam Bolkvadzeovou (525.) z Gruzie ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Malečková ve finále kvalifikace neuspěla
Jesika Malečková (315.) si hlavní soutěž na antukovém podniku WTA v Norimberku nezahraje. Česká hráčka neuspěla v nedělním finále kvalifikace, v němž podlehla čtvrté nasazené Maďarce Fanny Stollarové (223.). V prvním setu vedla Malečková 4:2, poté ale prohrála čtyři gemy v řadě. Ve druhém dějství už se Češka zmohla jen na jediný gem.

V Norimberku se nekvalifikovala ani Smitková
Po krajance Jesice Malečkové neuspěla ve finále kvalifikace na turnaji v Norimberku ani Tereza Smitková (231.). Pátá nasazená Češka vedla v první sadě 3:0, nakonec ji ale prohrála skrze tiebreak 3:7. Také do druhého dějství vstoupila lépe Smitková, stav 2:0 se ale o několik minut později proměnil v konečných 3:6.

Zarycká se v Norimberku rovněž neprosadila
Anastasia Zarycká (299.) napodobila ve finále kvalifikace v německém Norimberku své krajanky a rovněž se nedokázala v utkání o postup do hlavní soutěže prosadit. Zarycká v dramatické třísetové bitvě prohrála 7:6(9), 3:6, 4:6 s domácí Annou Zajovou (248.), proti níž si ještě ve druhém setu dokázala vypracovat dva brejkboly, ale po jejich neproměnění se už k další příležitosti nedostala. V rozhodující sadě pak přišla o své podání v devátém gemu.

Voráčová ve Štrasburku neuspěla
Už v prvním kole končí turnaj ve Štrasburku pro deblistku Renatu Voráčovou. Ta po boku Japonky Aojamaové nestačila v neděli na další tenistku ze země vycházejícího slunce Ninomijaovou a Rusku Sizikovovou. Druhé jmenované vyhrály 7:6(5) a 6:2.

Nejedlý neudržel vedení, v Ustroni končí v semifinále
Pavel Nejedlý (678.) měl v polské Ustroni na dosah první finále od loňského listopadu, ale i před vyhraný první set nakonec favorita nepřekvapil. S domácím Pawlem Ciasem (442.), který plní na turnaji ITF roli nasazené dvojky, prohrál po více než dvou a půl hodinách 7:5, 4:6, 1:6.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 351 720 USD, antuka)
Bartyová (AUS), Schuursová (NED) – SESTINI HLAVÁČKOVÁ, STRÝCOVÁ 6:3, 6:4

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.