Denní menu, 15.5.2018: Berdych prohrál počtvrté v řadě, Veselý postupuje v Heilbronnu

Během úterního tenisového programu šli do akce především čeští muži. Tomáš Berdych nezvládl ani své třetí představení na antuce a v Římě si připsal už čtvrtou porážku v řadě. Dařilo se naopak Jiřímu Veselému v německém Heilbronnu a výtečný zápas odehrál Zdeněk Kolář ve francouzském Bordeaux.

10:00

V PRAZE POSTOUPIL JEN STANĚK: Čtvrtým hracím dnem pokračoval v areálu TJ Spoje úvodní český turnaj ITF pod názvem RPM Prague Open. V úterý byly na programu úvodní duely hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry. V singlu zasáhlo do hry hned osm českých tenistů, kterým se ale jejich vstup do turnaje hrubě nevyvedl. Z osmičky domácích hráčů postoupil do osmifinále pouze Robin Staněk, který v ryze českém souboji vyřadil Tomáše Macháče.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

16:00

BERDYCH PROHRÁL POČTVRTÉ V ŘADĚ: Trápení Tomáše Berdycha (17.) na antuce nebere konce. Po vyřazení ve třetím kole betonového podniku v Miami utržil český tenista třetí porážku také na antukových dvorcích. V italském Římě byl nad jeho síly kanadský mladík Denis Shapovalov (29.), proti kterému Berdych neudržel nadějné vedení po prvním setu a prohrál za více než dvě hodiny 6:1, 3:6, 6:7(5). – Denis Shapovalov (CAN, 29.) x Tomáš Berdych (17.) 1:6, 6:3, 7:6(5)

15:00

VESELÝ ZAHÁJIL TURNAJ V HEILBRONNU: Česká tenisová dvojka Jiří Veselý (81.) má za sebou suverénní vstup do challengeru v německém Heilbronnu. Druhý nasazený hráč podniku dotovaného 85 000 eury si hladce poradil s domácím Marvinem Möllerem (566.), který obdržel od organizátorů divokou kartu. Čtyřiadvacetiletý Veselý porazil svého soka za 63 minut hry po setech 6:2, 6:2. Marvin Möller (GER, 566.) x Jiří Veselý (81.) 2:6, 2:6

Kolář v Bordeaux smetl bývalou světovou jednatřicítku
Výborný vstup do turnaje ve francouzském Bordeaux prožil Zdeněk Kolář (234.), který byl v úvodním kole antukového podniku výrazným outsiderem v souboji s bývalým 31. hráčem světa Sergijem Stachovským (130.). Ukrajinec startoval ve Francii na divokou kartu a získal pro první kolo schůdný los, se kterým si ale poradit nedokázal a naopak Kolář mnohem zkušenějšího soupeře zaskočil precizním výkonem, při kterém ani jednou neztratil servis a vyhrál 6:3, 6:1.

Jaloviec potvrdil pozici favorita
Marek Jaloviec (318.) úspěšně vstoupil do turnaje v polské Ustroni. Nasazená jednička místního turnaje ITF si poradila v zápase prvního kola s teprve osmnáctiletým Slovákem Martinem Fekiacem (1678.), kterého porazila za 77 minut po setech 6:3, 6:4.

Šafránek vydřel postup v Maďarsku
Václav Šafránek (263.) se na turnaji v maďarském Zalaegerszegu pořádně natrápil na postup do osmifinále. V souboji se slovenským kvalifikantem Matějem Maruščákem (-) musel jít až do třetího setu, ve kterém prohrával 3:4 se ztrátou brejku. Nakonec se českému favoritovi podařilo třemi gemy v řadě duel otočit a vyhrát 7:5, 1:6, 6:4.

Internazionali BNL d'Italia (muži, ITA, 3 351 720 USD, antuka)
Denis Shapovalov (CAN, 29.) – TOMÁŠ BERDYCH (17.) [15] 1:6, 6:3, 7:6(5)

Internazionali BNL d'Italia (ŽENY, ITA, 3 351 720 USD, antuka)
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [6] – Keysová, V.Williamsová (obě USA) 6:2, 1:6, 8:10

Neckar Cup, Heilbron (muži, GER, 85 000 USD + H, antuka)
Marvin Möller (GER, 566.) [WC] – JIŘÍ VESELÝ (81.) [2] 2:6, 2:6

Molchanov, Zelenay (UKR/SVK) [4] – JEBAVÝ, Mergea (ROU) 6:7(5), 6:4, 10:4

Samarkand Challenger (muži, UZB, 75 000 USD, antuka)
Roman Safjullin (RUS, 385.) – MAREK GENGEL (728.) 6:2, 3:6, 6:3

GENGEL, Lamasine (FRA) – Myneni, Prashanth (oba IND) [3]  odloženo

Lisboa Belem Open (muži, POR, 43 000 EUR, antuka)
Edoardo Eremin (ITA, 487.) [Q] – LUKÁŠ ROSOL (284.) 5:7, 6:3, 4:6

Primrose Bordeaux (muži, FRA, 106 000 EUR + H, antuka)
Sergej Stachovskij (UKR, 130.) [WC] – ZDENĚK KOLÁŘ (234.) 3:6, 1:6

EMPIRE Slovak Open 2018, Trnava (ženy, SVK, 100 000 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (161.) [Q] – Antonia Lottnerová (GER, 147.) odloženo

RPM Prague Open (muži, CZE F1, 15 000 USD, antuka)

Fanselow, Storck (oba GER) – BUGAR, ŠPRLÁK PUK [WC] 7:6(3), 6:7(3), 11:9
Torebko, Vanneste (GER/BEL) [1] – LANGMAJER, PECHALA 6:2, 2:1 skreč Langmajer, Pechala
Groen, Sant'Anna (NED/BRA) – Lootsma (NED), VOCEL [2] 4:6, 2:6

Více se turnaji věnujeme v samostaném článku.

Zalaergerszeg Open (muži, HUN, 15 000 USD, antuka)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (263.) [1] – Matěj Maruščák (SVK, -) [Q] 7:5, 1:6, 6:4