Denní menu, 1.4.2018: Krejčíková se Siniakovou ve finále neuspěly, Kilnarová má další titul

Barbora Krejčíková se společně s Kateřinou Siniakovou v neděli titul z turnaje WTA Premier Mandatory nevybojovaly. Ve finále nestačily na australsko-americký pár Bartyovou, Vandewegheovou. Hned v neděli ráno si pro třetí titul v kariéře ve dvouhře došla Monika Kilnarová, která ve finále porazila Lisu Sabinovou dvakrát 6:3. Marie Bouzková na turnaji WTA v Monterrey prolétla do finále kvalifikace.

08:30

KILNAROVÁ DOSÁHLA NA PRVNÍ LETOŠNÍ TROFEJ: Monika Kilnarová se na ITF v řeckém Irakliu dočkala prvního letošního titulu ve dvouhře a celkově třetího v kariéře. Česká tenistka ve finále porazila Lisu Sabinovou, se kterou si poradila dvakrát 6:3 a během celého týdne tak nepřišla o jediný set. Osmnáctiletá hráčka po pohlídané první sadě ve druhém setu zpočátku ztrácela, když dvakrát přišla o vlastní servis, od stavu 1:2 ale získala čtyři hry v řadě a titul si už ujít nenechala. – MONIKA KILNAROVÁ (405.) x Lisa Sabinová (SWI, 459.) - 6:3, 6:3

21:00

KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU TITUL NEZÍSKALY: O největší trofej kariéry si v Miami zahrály české tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Ve finále čtyřhry se jim ale nepodařilo navázat na předchozí výsledky z turnaje a v souboji s Ashleigh Bartyovou a CoCo Vandewegheovou utrpěly nepříjemný debakl 2:6, 1:6. První dva gemy na servisu sice dokázaly Češky úspěšně odpodávat, ale od šesté hry ztratily hned pětkrát v řadě své podání a málo platný byl i dobrý vstup do druhého setu, kdy hned v prvním gemu vybojovaly svůj první brejk. – BARBORA KREJČÍKOVÁ, KATEŘINA SINIAKOVÁ - Ashleigh Bartyová (AUS), Coco Vandewegheová (USA) 2:6, 1:6

21:30

BOUZKOVÁ PROLÉTLA DO FINÁLE KVALIFIKACE: Maria Bouzková v kvalifikaci na turnaji v Monterrey zvládla i druhý zápas. V souboji se Španělkou Alionou Boisovou Zadoinovovou vyhrála hladce za 64 minut 6:1, 6:2 a vybojovala postup do finálového kola. V něm se o postup do hlavní soutěže utká s izraelskou tenistkou Deniz Chazanjukovou, které se podařilo přehrát Američanku Jamie Löbovou. – Marie Bouzková (181.) x Aliona Bolsová Zadoinová (ESP, 406.) 6:1, 6:2

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ - Bartyová (AUS), Vandewegheová (USA) 2:6, 1:6

Albierto GNP Seguros, Monterrey (ženy, MEX, 250 000 USD, tvrdý povrch)