Denní menu, 11.3.2018: Neporazitelnost Kvitové skončila, Vondroušová s Plíškovou jsou v osmifinále

Petra Kvitová nestačila v boji o postup do osmifinále turnaje v Indian Wells na šestnáctiletou Amandu Anisimovou, se kterou prohrála ve dvou setech. Markéta Vondroušová potvrdila roli favoritky v souboji s Arynou Sabalenkovou, osmifinále si v Kalifornii zahraje také Karolína Plíšková, která zvládla třísetovou bitvu s Číňankou Čang. Dařilo se i deblistce Sestini Hlaváčkové, Krejčíková se Siniakovou naopak končí.

19:00

VONDROUŠOVÁ PROLÉTLA DO OSMIFINÁLE: Česká tenistka Markéta Vondroušová dokázala potvrdit roli mírné favoritky v utkání s Arynou Sabalenkovou a v Indian Wells si zahraje osmifinále! Mladá Češka za celé utkání přišla jen jednou o podání a za pouhých 62 minut zvítězila hladce 6:2, 6:2. Ve druhém setu navíc vyhrála pět gemů v řadě. – Markéta Vondroušová (54.) x Aryna Sabalenková (BLR, 63.) 6:2, 6:2

20:30

PLÍŠKOVÁ ZVLÁDLA TŘÍSETOVOU BITVU: Přetěžké utkání má za sebou v Indian Wells Karolína Plíšková (5.). Ta se v duelu třetího kola utkala s Číňankou Šuaj Čang (33.), proti níž získala úvodní set 7:5, druhý ale stejným poměrem ztratila. V rozhodujícím dějství si nakonec počínala přeci jen lépe česká favoritka, která ve třetí sadě neztratila servis, zatímco soupeřce jej dokázala ukořistit ve dvou případech, a po vítězství 7:5, 5:7 a 6:3 si Plíšková zahraje osmifinále.

V tom bude moci pomstít krajanku Kvitovou (9.) – soupeřkou české jedničky totiž bude teprve šestnáctiletý domácí "zázrak" Amanda Anisimová (149.), jež dosud za tři zápasy na turnaji neztratila ani sadu. – Karolína Plíšková (5.) x Šuaj Čang (CHN, 33.) 7:5, 5:7, 6:3

19:00

KVITOVÉ NEPORAZITELNOST JE U KONCE: Petra Kvitová vstupovala do zápasu s mladičkou Amandou Anisimovou s bilancí čtrnácti výher v řadě a cílila pomalu na svůj osobní rekord. Jenže na něj nakonec nedosáhne. S šestnáctiletou hráčkou, která hraje v Indian Wells životní turnaj, prohrála ve dvou setech 2:6, 4:6 a nepomohl jí ani rychlý brejk na začátku druhé sady. Od stavu 3:1 prohrála čtyři gemy v řadě, a ač se v deváté hře vrátila dalším brejkem do zápasu, následně čistou hrou opět podání prohrála a tím i celý zápas. – Petra Kvitová (9.) x Amanda Anisimová (149.) 2:6, 4:6

Sestini Hlaváčková postoupila do deblového čtvrtfinále
Nová spolupráce Andrey Sestini Hlaváčkové s Monicou Niculescuovou klape nadále na podtrženou jedničku. Obě jmenované jsou na podniku v Indian Wells už v deblovém čtvrtfinále. Naposledy pátý nejvýše nasazený pár zdolal ve dvou sadách japonsko-čínské duo Šuko Aojamaová, Čao-süan Jang 6:2 a 7:5. O semifinále si vítězky zahrají proti nasazeným čtyřkám – Mladenovicové z Francie a Maďarce Babosové, po jejímž boku startovala Češka v loňské sezóně.

Detiucová slaví druhý titul v sezoně
Česká tenistka Anastasia Detiucová (597.) zvládla v řeckém Irakliu finálový zápas proti mírně favorizované Maďarce Anně Bondarové (519.) ve velkém stylu. Proti čtvrté nasazené za celý zápas ztratila jen jednou podání a naopak sama soupeřce prorazila servis čtyřikrát. Za hodinu a 19 minut se devatenáctiletá hráčka mohla radovat z vítězství 6:3, 6:2 a zisku druhého letošního titulu.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 648 508 USD, tvrdý povrch)