Denní menu, 8.2.2018: Pavlásek proti Pospisilovi neuspěl, Smitková porazila nasazenou jedničku

- Petr Sumbal

Adam Pavlásek se Zdeňkem Kolářem na challengeru v Budapešti dohráli. Prvně jmenovaný prohrál s Kanaďanem Pospisilem, druhý pak ke svému utkání vůbec nenastoupil. Tereza Smitková zdolala na turnaji ve Velké Británii nasazenou jedničku. Další české hráčky se představily zejména na halovém podniku v Trnavě.

11:00

V TRNAVĚ SE BOJOVALO O ČTVRTFINÁLE: Podnik v Trnavě nabídl ve čtvrtek mimo jiné české derby mezi loňskou vítězkou Pernillou Mendesovou a talentovanou Monikou Kilnarovou. Do čtvrtfinále nakonec po obratu postoupila prvně jmenovaná. Turnaj naopak skončil pro nejvýše nasazenou Anastasii Zaryckou, která senzačně vypadla s domácí Jaruškovou.

Více se turnaji v Trnavě věnujeme v samostatném článku.

11:00

SMITKOVÁ ZNOVU DOKÁZALA PORAZIT SCHOOFSOVOU: Tereza Smitková (256.) si zřejmě našla novou oblíbenou soupeřku. Stejně jako před týdnem v Glasgow si i v Loughborough poradila s Nizozemkou Bibiane Schoofsovou (180.). Tentokrát turnajovou jedničku porazila 7:5, 6:1 a zajistila si tím postup do čtvrtfinále. První set byl vyrovnaný. Smitková se sice hned ujala vedení 3:0, ale soupeřka rychle srovnala. Rozhodovalo se v závěru, kdy získala důležitý brejk Češka. Druhá sada už byla jednoznačnou záležitostí, Schoofsová si ani jednou neudržela své podání. – Tereza Smitková (256.) x Bibiane Schoofsová (180.) 7:5, 6:1

16:00

PAVLÁSEK NA POSPISILA NEVYZRÁL: Pouť Adama Pavláska (216.) challengerem v Budapešti skončila v osmifinále. V něm český hráč narazil na nasazenou dvojku z Kanady Vaska Pospisila (85.) a vyhlášený ranař svou roli favorita splnil.

Pospisil neztratil za celé utkání ani jednou servis, v každém z obou setů mu tak stačilo uspět jedinkrát na příjmu. V první sadě to bylo v poslední desáté hře, po níž slavil vítězství 6:4, ve druhém dějství pak kanadský servisman povolil Pavláskovi o gem méně. – Adam Pavlásek (215.) x Vasek Pospisil (85.) 4:6, 3:6

Kolář nenastoupil k utkání s Ymerem
Pouť českého tenisty Zdeňka Koláře (221.) challengerem v Budapešti končí ve druhém kole, poté co Kolář ani nenastoupil do zápasu proti Švédovi Eliasu Ymerovi (135.).

Malečková prodloužila letošní neporazitelnost
Před týdnem ovládla Jesika Malečková (324.) bez ztráty setu turnaj ve Stuttgartu a třiadvacetileté Češce se daří i v britském Loughborough. Malečková si v dnešním osmifinále vyšlápla na nasazenou dvojku Valentini Grammatikopoulouvou (186.), druhou nejlepší řeckou tenistku zdolala opět ve dvou sadách 7:6(4) a 6:3.

Pospíšil po boji postupuje v Egyptě
Jaroslav Pospíšil (686.) v Šarm aš-šajchu postoupil do čtvrtfinále a stal se po Poljakovi druhým Čechem mezi nejlepší osmičkou. Ve druhém kole Pospíšil porazil po setech 7:6(3), 2:6 a 6:2 Francouze Toma Jombyho. První set si oba tenisté drželi podání a rozhodlo se až v tiebreaku, který Pospíšil vyhrál. Ve druhé sadě českému hráči utekl začátek a už se do ní nedokázal zpátky dostat, třetí set si už ale pohlídal a mohl oslavit postup.

Poljak v Šarm aš-šajchu postupuje
David Poljak (757.) zvládl v Egyptě druhé kolo a postoupil mezi nejlepší osmičku. Porazit dokázal Vladislava Dubinského (-) po jednoznačném průběhu 6:1, 6:3. Poljak se ani jednou nenechal připravit o podání a svého soupeře vyřídil za hodinu a tři minuty.

Konečný si na Džerbě zahraje čtvrtfinále
Také druhé utkání sedmý nasazený Michal Konečný (451.) na turnaji na Džerbě zvládl. Tentokrát porazil kvalifikanta Huga Schotta z Francie (1533.) hladce 6:3, 6:1. Základem Konečného úspěchu bylo podání, na které se mohl celý zápas opřít a dokonce nečelil jedinému brejkbolu.

Gengel v Egyptě končí ve druhém kole
Marek Gengel (636.) dokázal na egyptském turnaji kategorie ITF vyhrát jen jeden zápas, ve druhém kole nestačil na nasazenou dvojku Gianluigiho Quinziho (306.) z Itálie. Prohrál s ním 3:6, 5:7 a za celý zápas se probojoval jen k jednomu brejkbolu, který však nevyužil. Sám ztratil podání v každém setu jednou.

Hungarian Challenger Open, Budapešť (muži, HUN, 64 000 EUR, hala)
ZDENĚK KOLÁŘ (223.) – Elias Ymer (SWE, 138.) [4] postup bez boje
ADAM PAVLÁSEK (216.) – Vasek Pospisil (CAN, 85.) [2] 4:6, 3:6

Empire Women's Indoor 2018, Trnava (ženy, SVK, 15 000 USD, hala)
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (615.) – Anastasia Detiucová (MDA, 687.) 4:6, 7:6(2), 3:6
Vivien Juhászová (SVK, 395.) [4] – JOHANA MARKOVÁ (714.) 2:6, 3:3 skreč Juhászová
PERNILLA MENDESOVÁ (822.) [Q] – MONIKA KILNAROVÁ (428.) [5] 2:6, 6:1, 6:3
ANASTASIA ZARYCKÁ (316.) [1] – Timea Jarušková (SVK, -) [Q] 4:6, 2:6

DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) – HRABALOVÁ, TOMANOVÁ 7:5, 2:6, 11:9
Detiucová (MDA), MARKOVÁ – M. Kolbová, N. Kolbová (obě UKR) [4] 6:4, 6:3

GB Pro Series Loughborough (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
TEREZA SMITKOVÁ (256.)
 – Bibiane Schoofsová (NED, 182.) [1] 7:5, 6:1
JESIKA MALEČKOVÁ (324.) – Valentini Grammatikopoulouvá (GRE, 186.) [2] 7:6(4), 6:3

Glušková (ISR), Grammatikopoulouvá (GRE) [3] – Škamlová (SVK), SMITKOVÁ 4:6, 2:6

3. Tennis Pro Open Aargau, Oberentfelden (muži, SUI F1, 25 000 USD, hala)
19:00 Bossel (SUI), Olivetti (FRA) – MERTL, VRBENSKÝ

Jerba Open 2018, Džerba (muži, TUN F5, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAL KONEČNÝ (475.) [7] – Hugo Schott (FRA, 1527.) [Q] 6:3, 6:1

Hovhannisyan (USA), KONEČNÝ – Guerrieri, Leonardi (oba ITA) 7:6(6), 6:3