ITF

Empire Women's Indoor 2018: Mendesová otočila duel s Kilnarovou, Zarycká překvapivě končí

- Petr Sumbal, Filip Lefenda

Podnik v Trnavě nabídl ve čtvrtek mimo jiné české derby mezi loňskou vítězkou Pernillou Mendesovou a talentovanou Monikou Kilnarovou. Do čtvrtfinále nakonec po obratu postoupila prvně jmenovaná. Turnaj naopak skončil pro nejvýše nasazenou Anastasii Zaryckou, která senzačně vypadla s domácí Jaruškovou.

Pantůčková v Trnavě končí na raketě Detiucové
Magdalena Pantůčková (616.) na turnaji ITF v Trnavě končí ve druhém kole. V tom nestačila na hráčku s českým občanstvím Anastasii Detiucovou (702.), které podlehla po setech 4:6, 7:6(2) a 3:6. Zápas trval bez 13 minut tři hodiny a Detiucová se při něm nechávala ošetřovat. Přesto dokázala vyhrát. Ve druhém setu ještě nedokázala zápas Detiucová doservírovat a ztratila sadu v tiebreaku. Rohodující set už si ale teniska reprezentující Moldavsko ujít nenechala.

Marková je po skreči soupeřky ve čtvrtfinále
Osmnáctiletá Johana Marková (714.) postoupila na halovém turnaji v Trnavě mezi osm nejlepších. Talentovaná Češka ve čtvrtek vyhrála proti čtvrté nasazené Slovence Vivien Juhászové (395.) úvodní set 6:2, ve druhém jí pak protivnice duel za stavu 3:3 vzdala.

Kvalifikantka Mendesová otočila duel s Kilnarovou
Jedno ryze české osmifiále bylo ve čtvrtek k vidění na halovém podniku v Trnavě. Úspěšná kvalifikantka Pernilla Mendesová (822.) v něm vyzvala pátou nasazenou krajanku Moniku Kilnarovou (428.).

Do utkání vstoupila lépe favoritka, která v prvním setu povolila soupeřce pouze dva gemy, poté se ale misky vah překlopily na stranu obhájkyně titulu Mendesové. Druhý set vyhrála Češka, která si v utkání pomohla i patnácti esy, 6:1, třetí pak 6:3.

Nejvýše nasazená Zarycká překvapivě končí
Anastasia Zarycká (316.) v Trnavě roli nejvýše nasazené tenistky nesplnila. Češka se s turnajem loučí už v osmifinále, když ve čtvrtek nečekaně nestačila na domácí Timeu Jaruškovou. Slovenka, která nefiguruje na žebříčku WTA, vyhrála za hodinu a půl hladce 6:4 a 6:2.

Videa po deblech

Jelena Rybakinová (RUS, 268.) [7] – Maria Marfulinová (RUS, 507.) 6:1, 6:4
Joanna Zawadzká (POL, 1217.) [LL] – Agnes Buktaová (HUN, 348.) [3] 2:6, 0:6
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (615.) – Anastasia Detiucová (MDA, 687.) 4:6, 7:6(2), 3:6
Nina Stankovská (SVK, -) [WC] – Vivian Heisenová (GER, 338.) 1:6, 4:6
Tereza Mihalíková (SVK, 444.) – Sofia Lansereová (RUS, 760.) 2:6, 6:2, 3:6
Vivien Juhászová (SVK, 395.) [4] – JOHANA MARKOVÁ (714.) 2:6, 3:3 skreč Juhászova
PERNILLA MENDESOVÁ (822.) [Q] – MONIKA KILNAROVÁ (428.) [5] 2:6, 6:1, 6:3
ANASTASIA ZARYCKÁ (316.) [1] – Timea Jarušková (SVK, -) [Q] 4:6, 2:6

Jablonovská (SVK), PIraženková (BLR) [3] – Czarniková, Kuczerová (obě POL) 3:6, 6:1, 7:10
Kužmová, Stankovská (obě SVK) [WC] – Heisenová (GER), Marfulinová (RUS) [2] 2:6, 6:4, 9:11
DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) – HRABALOVÁ, TOMANOVÁ 7:5, 2:6, 11:9
Detiucová (MDA), MARKOVÁ – M. Kolbová, N. Kolbová (obě UKR) [4] 6:4, 6:3

Turnaj v Trnavě den po dni

7. 2. 2018: Empire Women's Indoor 2018: Jednička Zarycká vybojovala postup, stejně tak mladší Pantůčková

6 .2. 2018: Empire Women's Indoor 2018: Marková a Mendesová hladce postupují, dále jde i Kilnarová

5. 2. 2018: Empire Women's Indoor 2018: Žovincová končí v prvním kole. Trojice Češek slaví postup z kvalifikace

4. 2. 2018: Empire Women's Indoor 2018: Do finále kvalifikace postoupilo osm Češek

3. 2. 2018: Empire Women's Indoor 2018: Prvním kolem kvalifikace prošlo devět Češek