Denní menu, 2.2.2018: Kvitová smetla Ostapenkovou, Siniaková nestačila na Mladenovicovou

Hned dvě české tenistky čekal v pátek na turnaji v Petrohradu čtvrtfinálový duel. Kateřina Siniaková na Kristinu Mladenovicovou bohužel nestačila a prohrála ve dvou setech. V odpoledním duelu naopak Petra Kvitová předvedla doslova dominantní výkon a Jelenu Ostapenkovou přejela 6:0, 6:2.

12:45

SINIAKOVÁ KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Cesta Kateřiny Siniakové turnajem v Petrohradě končí ve čtvrtfinále. Jednadvacetiletá tenistka nestačila v pátečním duelu na Kristinu Mladenovicovou z Francie, které podlehla za 79 minut ve dvou setech. Úvodní sada nabídla vyrovnaný průběh a na první brejk se čekalo až do dvanáctého gemu. V něm dokázala Mladenovicová prolomit servis své soupeřky a ujala se vedení v zápase. Do druhého setu sice vstoupila lépe Siniaková, která vedla 2:0, ale od té doby dominovala světová desítka, která dovedla zápas do vítězného konce. – Kristina Mladenovicová (FRA, 10.) x Kateřina Siniaková (52.) 6:4, 6:3

14:30

ROZJETÁ KVITOVÁ SMETLA OSTAPENKOVOU: Česká tenistka Petra Kvitová v ruském Petrohradu prokazuje výbornou formu. Ve čtvrtfinále místního turnaje WTA smetla z dvorce za pouhých 58 minut Jelenu Ostapenkovou 6:0, 6:2. Kvitová šampionce z loňského French Open sice při vlastním podání nabídla hned tři brejkboly, ale všechny odvrátila. Oproti tomu sama využila všech pět příležitostí na zisk soupeřčina servisu. V semifinále si česká hráčka zahraje s Němkou Julií Görgesovou. Petra Kvitová (29.) x Jelena Ostapenková (LAT, 6.) 6:0, 6:2

13:00

SMITKOVÁ DO SEMIFINÁLE NEPOSTOUPILA: Tereza Smitková prožila velmi tuhou tenisovou bitvu se Španělkou Paulou Badosovou Gibertovou, s níž sice už prohrávala ve třetím setu 1:4, ale dokázala rozhodující dějství ještě pořádně zdramatizovat a dokonce se dostala do vedení 6:5. Zápas se jí ale nepodařilo doservírovat a v tiebreaku navíc nevyužila hned tři mečboly. V dramatické koncovce utkání prohrála 11:13 a s turnajem se loučí po prohře 5:7, 6:3, 6:7(11). – Paula Badosová Gilbertová (ESP, 248.) x Tereza Smitková (256.) 7:5, 3:6, 7:6(11)

Konečný vydřel postup do semifinále
Michal Konečný (451.) slaví na turnaji v Tunisku postup do semifinále! Osmadvacetiletý tenista si v pátečním čtvrtfinálovém duelu poradil s nasazenou dvojkou Španělem Roberto Ortegou-Olmedem (303.), kterého porazil po tuhém boji 2:6, 6:3 a 6:4.

Nejedlý na nasazenou jedničku nevyzrál
Cesta Pavla Nejedlého (764.) turnaje v turecké Antalyi končí ve čtvrtfinále. Čtyřiadvacetiletý tenista nestačil v pátečním souboji na nasazenou jedničku Španěla Enrique Lopéze-Peréz (225.). Český tenista prohrál za 84 minut po setech 3:6, 1:6.

Poljak se do semifinále nepodívá
Český tenista David Poljak (757.), který v egyptském Šarm aš-Šajchu startoval díky divoké kartě od pořadatelů, se do semifinále turnaje futures nepodívá. V třísetovém duelu nestačil na osmého nasazeného Ukrajince Vladyslava Manafova (448.) v poměru 2:6, 6:2, 4:6.

Gengel si v Egyptě zahraje semifinále
Marek Gengel (636.) se na turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu probojoval už do semifinále. V pátečním souboji o postup mezi nejlepší čtyřku se mu podařilo porazit za 79 minut hry Španěla Pabla Viveru Gonzaleze (479.), jehož odpor zlomil po vyhraném tiebreaku v první sadě a nakonec vyhrál po setech 7:6(3), 6:1.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 799 000 USD, tvrdý povrch)
Kristina Mladenovicová (FRA, 10.) [4] – KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) 6:4, 6:3
PETRA KVITOVÁ (29.) [WC] – Jelena Ostapenková (LAT, 6.) [2] 6:0, 6:2

GB Pro-Series Scottish Championships, Glasgow (ženy, GBR, 25 000 USD, hala)
Paula Badosová Gibertová (ESP, 248.) – TEREZA SMITKOVÁ (256.) 7:5, 3:6, 7:6(11)

Galfiová, Piterová (HUN/POL)KREJSOVÁ, Ch. Škamlová (SVK) [2.] 6:2, 6:3

Soho Square Egypt men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F3, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Vladyslav Manafov (UKR, 448.) [8] – DAVID POLJAK (757.) [WC]  6:2, 2:6, 6:4
Pablo Vivero Gonzalez (ESP, 476.) – MAREK GENGEL (636.) 6:7(3), 1:6