Denní menu, 1. 2. 2018: Siniaková i Kvitová jsou v Petrohradu ve čtvrtfinále

- Petr Sumbal

Dvě české tenistky zůstávají součástí turnaje v Petrohradu. Kateřina Siniaková dokázala v relativně vyrovnaném boji porazit domácí Jekatěrinu Makarovovou 7:6(7) a 7:5 a míří tak do čtvrtfinále. Petra Kvitová zase zvládla třísetový zápas proti Rumunce Beguové po setech 6:3, 1:6 a 6:1. V Glasgow proběhl československý souboj mezi Terezou Smitkovou a Chantal Škamlovou, který jednoznačně vyhrála česká tenistka. Egyptský Šarm aš-Šajch nabídl dokonce české derby, ze kterého vyšel lépe Marek Gengel. Jeho soupeř Tomáš Papík po první sadě ze zápasu odstoupil.

11:00

ČESKOSLOVENSKÝ SOUBOJ PRO SMITKOVOU: O postup do čtvrtfinále na ITF turnaji v Glasgow se strhl československý souboj mezi Terezou Smitkovou a Slovenkou Chantal Škamlovou. Cesta turnajem ve skotském městě pokračuje pro českou tenistku, která dokázala porazit svoji soupeřku, která se v žebříčku nachází jen o šest pozic před Smitkovou, ve dvou setech 6:1 a 6:4. Přitom Slovenka měla hned sedm brejkbolů, ze kterých ovšem dokázala proměnit jediný. To se také promítlo do samotného výsledku utkání. – Chantal Škamlová (SVK, 231.) x Tereza Smitková (237.) – 1:6, 4:6

14:00

SINIAKOVÁ PŘEKONALA RUSKOU PŘEKÁŽKU: V boji o proniknutí do nejlepší osmičky petrohradského turnaje čekala Kateřinu Siniakovou Jekatěrina Makarovová. Od začátku byl zápas vyrovnaný a první set se tak musel rozhodnout v tiebreaku. Ten byl zdánlivě pro Siniakovou již ztracen, protože ruská tenistka vedla už 6:3. Jenže zdání klame a soustředěným výkonem dokázala vypjatý konec zvládnout. Zkrácenou hru vyhrála 9:7. Ve druhém setu byla jednadvacetiletá Češka až do sedmého gemu v nevýhodě ztraceného podání, ale předvedla výbornou koncovku setu. Vyhrála ho 7:5 a ve čtvrtfinále se tak může těšit na loňskou šampionku z ruského přístavního města Kristinu Mladenovičovou. – Kateřina Siniaková (52.) x Jekatěrina Makarovová (RUS, 35.) – 7:6(7), 7:5

18:00

KVITOVÁ POTVRDILA ROLI FAVORITKY: Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou po hladké výhře nad domácí Vesninovou čekala v osmifinále Rumunka Beguová. Ta do zápasu proti Kvitové nešla s dobrými vzpomínkami. S rodačkou z Bílovce totiž neuhrála ve dvou dosavadních zápasech ani set. Nastavený trend pokračoval jen z poloviny. Soupeřka Kvitové sice mohla mít radost z jednoho získaného setu, ale to bylo vše. Česká tenistka dominovala především v úvodu duelu a na jeho samotném konci. První sadu vyhrála 6:3, druhou prohrála 1:6 a třetí stejným poměrem získala. V boji o semifinále Kvitovou čeká Jelena Ostapenková.  – Petra Kvitová (29.) x Irina Beguová (ROU, 37.) – 6:3, 1:6, 6:1

Parloulek v Tunisku končí v osmifinále
Tadeáš Paroulek (1140.) na Džerbě vyhrál jen jeden zápas, na Francouze Geoffreyho Blancaneauxe (288.) už nestačil. Prohrál s ním hladce 1:6, 2:6. Paroulek nedokázal hře svého soupeře přijít na kloub a když už si vybojoval dva brejkboly, tak je nevyužil. Sám naopak podání ztratil čtyřikrát.

Konečný je na Džerbě po boji ve čtvrtfinále
Jinému českému hráči Michalu Konečnému se ba tuniské Džerbě vedlo lépe. Konečný (433.) si poradil v roli turnajové pětky s Američanem Moushegem Hovhannisyanem (1171.). Na postup se však celkem nadřel, vyhrál po setech 6:1, 4:6, 6:2.

Krstev nepřekvapil, na Džerbě favorita neporazil
Ondřej Krstev (1174.) končí na turnaji ITF na Džerbě v osmifinále. V boji o nejlepší osmičku podlehl nasazené dvojce Robertu Ortegu-Olmedovi po setech 2:6, 4:6. Český hráč si vybojoval za celý zápas jen dva brejkboly a ani jeden z nich nevyužil. Pro jeho španělského soupeře vždy rozhodly lepší koncovky setů.

Nejedlý slaví v Turecku postup
Pavel Nejedlý (755.) postoupil v turecké Antalyi do čtvrtfinále, poté co porazil nasazenou sedmičku Pascala Brunnera (484.) 6:1, 7:6(4). Českému tenistovi hodně pomohlo, že využil všechny čtyři nabízené brejkboly, i díky tomu celkem snadno získal první set. Druhá sada už byla mnohem vyrovnanější. Nejedlý nejprve zápas nedopodával za stavu 5:4, ale pak svého rakouského soupeře udolal v tiebreaku.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 799 000 USD, tvrdý povrch)

KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) – Jekatěrina Makarovová (RUS, 35.) 7:6(7), 7:5
PETRA KVITOVÁ (29.) – JIrina Beguová (ROU, 37.) 6:3, 1:6, 6:1

Caterpillar Burnie International (ženy, AUS, 60 000 USD, tvrdý povrch)
KREJČÍKOVÁ, Stojanovičová (SRB) [1.] – Kingová (USA), Robsonová (GBR) [3.] 3:6, 6:2, 7:10

GB Pro-Series Scottish Championships, Glasgow (ženy, GBR, 25 000 USD, hala)
TEREZA SMITKOVÁ (256.) – Chantal Škamlová (SVK, 229.) 6:1, 6:4

Lukašová (CRO), Tinjičová (BIH) – KREJSOVÁ, Ch. Škamlová (SVK) [2.] 4:6, 4:6

Soho Square Egypt men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F3, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Ehara Hirojasu (JPN, 376.) [4.] – VÍT KOPŘIVA (576.) 7:6(8), 3:6, 7:5
MAREK GENGEL (636.) – TOMÁŠ PAPÍK (524.) 6:4 skreč
DAVID POLJAK (757.) [WC] – Gianluigu Quinzi (ITA, 306) [2.] 7:6(5), 4:2 skreč