Denní menu, 30.12.2017: Češi se v kvalifikacích neprosadili

Začátek nové sezony se českým tenistkám příliš nedaří. Po vyřazení Barbory Štefkové v úvodním kole kvalifikace v Aucklandu se nepodařil vstup do kvalifikace ani Tereze Martincové a Barboře Krejčíkové v čínském Šen-čenu. Obě nasazené hráčky končí už v prvním kole. Vstup do nové sezony se nepovedl ani Václavu Šafránkovi, který prohrál v prvním kvalifikačním kole v Dauhá.

04:00

MARTINCOVÁ ZAHÁJILA SEZONU PORÁŽKOU: Česká tenistka Tereza Martincová zahájila novou sezonu na turnaji v čínském Šen-čenu, kde v prvním kole prohrála s domácí Ťing-ťing Lu 6:7(2), 4:6. Sedmou nasazenou nepodrželo v utkání podání, o které přišla hned pětkrát. V prvním setu se sice dokázala dostat ze stavu 2:5, ale ve vybojovaném tiebreaku od stavu 2:1 prohrála šest míčků v řadě. Ve druhém setu dvakrát napravila ztrátu servisu, ale na brejk z devátého gemu už odpověď nenašla. - Tereza Martincová (143.) x Ťing-ťing Lu (CHN, 163.) 6:7(2), 4:6

06:00

KREJČÍKOVÁ KONČÍ V ČÍNSKÉ KVALIFIKACI: První kolo kvalifikace se stalo konečnou stanicí druhé nasazené Barbory Krejčíkové, která po více než dvouhodinové bitvě nestačila na tureckou hráčku Caglu Buyukakcayovou, s níž prohrála 6:7(1), 5:7. Krejčíková v obou sadách musela dotahovat náskok soupeřky, která první brejk vybojovala ve čtvrté hře úvodního dějství. První sadu sice Krejčíková dotáhla do zkrácené hry, ve které ale zcela propadla a prohrála 1:7. Ve druhém setu se Krejčíkové podařilo dvakrát dotáhnou po ztrátách podání, ale v jedenáctém gemu přišel rozhodující brejk Buyukakcayové. - Barbora Krejčíková (127.) x Cagla Buyukakcayová (TUR, 158.) 6:7(1), 5:7

10:30

ŠAFRÁNEK V DAUHÁ NEUSPĚL: Mizérii českých tenistů v úvodních kolech kvalifikace nedokázal napravit ani Václav Šafránek, který v katarském Dauhá prohrál s Italem Stefanem Travagliou po dramatické bitvě 6:7(6), 6:7(4). Šafránek ve druhém setu vedl sice už 4:0, ale vedení s dvěma brejky neudržel a prohrál pět gemů v řadě. Když následně v jedenáctém gemu nevyužil tři brejkboly, o osudu druhé sady rozhodl opět tiebreak, který český tenista znovu prohrál. - Václav Šafránek (228.) x Stefano Travaglia (ITA, 134.) 6:7(6), 6:7(4)

Shenzhen Open, Šen-čen (ženy, CHN, 750 000 USD, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (143.) – Ťing-ťing Lu (CHN, 163.) 6:7(2), 4:6
BARBORA KREJČÍKOVÁ (127.) – Cagla Buyukakcayová (TUR, 158.) 6:7(1), 5:7

Qatar ExxonMobil Open, Dauhá (muži, QAT, 1 286 675 USD, tvrdý povrch)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (228.) – Stefano Travaglia (134.) 6:7(6), 6:7(4)