Futures Valašské Meziříčí: Michnev na úvod nezaváhal, postupuje i dalších šest Čechů

- Filip Lefenda

Ve středu bude na halovém podniku ve Valašském Meziříčí uzavřeno úvodní kolo hlavní soutěže. Svůj duel už má za sebou nejvýše nasazený Petr Michnev. Spolu s ním si postup do osmifinále zajistili také krajané Marek Gengel, Dominik Kellovský, Vít Kopřiva, David Poljak a Petrové Hájek s Nouzou.

Hájek povolil Riccimu jen tři gemy
Středeční program na turnaji ve Valašském Meziříčí zahájila bitva dvou českých kvalifikantů. Dvacetiletý Petr Hájek (1008.) v ní až překvapivě snadno zdolal o rok mladšího Alessandra Ricciho (1370.) 6:2 a 6:1. Druhý jmenovaný si v celém utkání uhrál jen jednou svůj servis, to vítěz z fungujícího podání naopak těžil, když po prvním servisu prohrál jen dva míče z celkových devatenácti.

Gengel naděloval kanára
Dalším českým osmifinalistou se na halovém turnaji ve Valašském Meziříčí stal Marek Gengel (648.). Ten si v utkání proti Britovi Williamu Flavellovi, který není umístěn v žebříčku, počínal suverénně, když zvítězil 6:3 a 6:0. Český hráč nabídl v zápase soupeři kvarteto brejkových možností, všechny ale posléze odvrátil.

Poljakovi stačilo na postup 54 minut
Pouhých 54 minut trvalo utkání mezi Davidem Poljakem (689.) a Michelem Dornbuschenm (-) z Německa na halovém podniku ve Valašském Meziříčí. Český favorit si s hráčem, který do hlavní soutěže pronikl z kvalifikace, poradil dvakrát 6:2, přičemž mu za celé utkání nenabídl jediný brejkbol.

Nasazená jednička Michnev postupuje
Petr Michnev (358.) rozehrál turnaj ve Valašském Meziříčí na výbornou. Nejvýše nasazený hráč zdolal bez ztráty podání francouzského kvalifikanta Victora Ouvrarda (1354.) po setech 6:2, 6:3 a může se těšit na osmifinále. V tom jej ve čtvrtek čeká další Francouz Dan Added (1090.).

Nouza bez problémů postupuje
Početné pole českých osmifinalistů na turnaji ve Valašském Meziříčí rozšířil i Petr Nouza (811.). Ten si v duelu s Italem Andresem Gabrielem Ciurlettim (1397.) počínal neohroženě, když zvítězil dvakrát 6:2. Český hráč si na příjmu vypracoval celkem třináct brejkbolů, z nichž přetavil v zisk soupeřova podání pětici. Sám na servisu zaváhal pouze jednou.

Kellovský slaví postup do druhého kola
Na domácím turnaji ve Valašském Meziříčí se Dominik Kellovský (798.) probojoval do osmifinále, když v utkání prvního kola porazil slovenského kvalifikanta Marka Semjana (1159.) 6:3, 7:6(7). Ve druhém setu český tenista přitom nezačal vůbec dobře a prohrával 1:3, okamžitým rebrejkem se ale vrátil do hry a v pozdějším tiebreaku po odvrácení tří setbolů ukončil i dramatickou koncovku.

Kopřiva nedal německému kvalifikantovi šanci
Pouhých 67 minut trvalo utkání třetího nasazeného Víta Kopřivy (505.) s německým kvalifikantem Robertem Strombachsem (-). Vítězně z něho vyšel český tenista, který vyhrál hladce 6:3, 6:1 a postoupil do osmifinále.