Futures Valašské Meziříčí: Krstev, Vocel a Vrbenský postupují, Duda padl po velkém boji

Třetím hracím dnem pokračuje halový turnaj ve Valašském Meziříčí, ve kterém se naplno rozbíhají hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry. Čeští tenisté se i přes nepříznivě vyhlížející los dokázali prosadit a do druhého kola prošli Ondřej Krstev a Michael Vrbenský. Roli favorita potvrdil Matěj Vocel, který doplnil své postupující krajany. Blízko vítězství byl i Filip Duda, který ale nevyužil mečbol. Na turnaji skončil hned v prvním kole také Brit Marcus Willis, který oslnil tenisovou veřejnost v posledních dvou letech ve Wimbledonu. Na českém území se mu ale tolik nedařilo.

Duda promarnil mečbol a končí v prvním kole
Filip Duda (934.) byl nesmírně blízko postupu do druhého kola halového turnaje ve Valašském Meziříčí. Devatenáctiletý tenista sehrál s Rusem Pavlem Kotovem (528.), nasazenou pětkou, nesmírně vyrovnaný souboj, který trval přes dvě a půl hodiny. Duda si vypracoval v rozhodujícím setu za stavu 6:5 dokonce mečbol, avšak ten nedokázal využít. Český tenista nakonec prohrál po setech 3:6, 7:5, 6:7(3) a s turnajem se loučí.

Krstev po skreči soupeře postupuje
Prvním českým tenistou, který si na halovém turnaji ve Valašském Meziříčí zajistil postup do druhého kola, se stal Ondřej Krstev (1121.). Dvacetiletý tenista si zajistil postup v souboji s Polákem Piotrem Matuszewskim (850.) poté, co jeho soupeř za stavu 6:1, 4:3 utkání ze zdravotních důvodů skrečoval.

Paroulek kvůli nachlazení skrečoval
Tadeáš Paroulek (1140.), který na turnaji ve Valašském Meziříčí startoval na základě divoké karty, se do druhého kola nepodívá. V souboji s francouzským kvalifikantem Danem Addedem (1090.) za stavu 6:7(7), 1:4 vzdal kvůli nachlazení.

Vrbenský si poradil s osmým nasazeným
Sedmnáctiletý talent Michael Vrbenský (1061.) vstoupil do turnaje ve Valašském Meziříčí vítězně. Český tenista, který startuje na divokou kartu, v úvodním kole zvládl náročný souboj s osmým nasazeným Němcem Rudolfem Mollekerem (600.), jehož porazil 7:6(0), 6:1. Vrbenský sice první set nedoservíroval a za stavu 6:5 přišel o podání, ale po jasně vyhrané zkrácené hře uchopil otěže zápasu pevně do svých rukou.

Vocel zvládl bitvu s Panfilem a postupuje
Matěj Vocel (894.) se pořádně nadřel na postup do druhého kola ve Valašském Meziříčí, když polského tenistu Grzegorze Panfila (1113.) porazil až po více než dvou hodinách hry 6:3, 4:6, 6:1. Český tenista ve druhém setu neproměnil hned sedm brejkbolů a naopak v pátém gemu poprvé v utkání přišel o svůj servis. Zatímco ve druhé sadě se Vocelovi na returnu nedařilo, v rozhodujícím dějství si to vynahradil a po dvou úspěšných brejcích zlomil Panfilův odpor.

Soukup s Valou senzačně zvítězili
Divoké karty do soutěže čtyřhry obdrželi na turnaj ve Valašském Meziříčí, mimo jiné, také členové domácího klubu TK DEZA Lukáš Soukup a Daniel Vala, kteří se v úvodním kole střetli s nizozemskými favority Nielsem Lootsmou a Bartem van Leijsenem. V bouřlivé atmosféře, při níž čeští fanoušci hnali za úspěchem místní tenisty, se pětatřicetiletý Soukup a o deset let mladší Vala prokousali k senzačnímu vítězství 7:5, 3:6, 10:7.

Další rozhovory

Pavel Kotov (RUS, 528.) [5]
– FILIP DUDA (934.) 6:3, 5:7, 7:6(3)
Yanais Laurent (FRA, 670.) – Marcus Willis (GBR, 507.) [2] 7:5, 7:6(3)
Dan Added (FRA, 1094.) [Q] – TADEÁŠ PAROULEK (1140.) [WC] 7:6(7), 4:1 skreč Paroulek
Ilja Vučič (SRB, 968.) – Niels Lootsma (NED, 568.) [6] 2:6, 1:6
ONDŘEJ KRSTEV (1121.) [Q] – Piotr Matuszewski (POL, 850.) 6:1, 4:3, skreč Matuszewski
MICHAEL VRBENSKÝ (1061.) [WC] – Rudolf Molleker (GER, 600.) [8] 7:6(0), 6:1
Grzegorz Panfil (POL, 1137.) [LL] – MATĚJ VOCEL (935.) 3:6, 6:4, 1:6
Danylo Kaleničenko (UKR, 549.) [7] – Marcin Gawron (POL, 862.) 6:3, 6:2

DUDA, Laurent (FRA) – Chaldějev, Kotov (oba RUS) 6:3, 6:4
Flawell (GBR), KUČERA – Terczynski, Willis (POL/GBR) [3] 2:6, 1:6
HÁJEK, KOPŘIVA – Ciurletti, Ouvrard (ITA/FRA) 6:3, 7:6(6)
SOUKUP, VALA [WC] – Lootsma, van Leijsen (oba NED) 7:5, 3:6, 10:7