Futures Milovice: Favorité na úvod nezaváhali, naopak končí juniorský talent

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Po dvou dnech kvalifikačního zápolení se v Milovicích naplno rozjela hlavní soutěž. První nasazený Marek Jaloviec, který v neděli triumfoval na turnaji v Opavě, se na úvod trápil s Davidem Poljakem, toho udolal až ve třech sadách. Na kurtu se déle zdržel i Michnev, ten po dvou těsných sadách zdolal Brita Hoyta. Naopak třetí nejvýše postavený hráč turnaje Jan Šátral smetl šestnáctiletého Forejtka. V turnaji již skončil aktuálně třiadvacátý hráč juniorského žebříčku, Michael Vrbenský.

Duda neproměnil brejkboly a končí
Devatenáctiletý Filip Duda (942.) ve dvouhře na turnaji v Milovicích dohrál. Domácí hráč nestačil na osmého nasazeného Němce Elmara Ejupovice (504.), s nímž prohrál dvakrát 4:6. Duda v utkání neproměnil ani jednu ze čtyř nabídnutých brejkových příležitostí.

Prvním českým postupujícím Řeháček
Po úspěšné kvalifikaci pokračuje v Milovicích Marek Řeháček (1322.) vítězně i v hlavní soutěži. V té na úvod středečního programu zaskočil sedmého nasazeného Igora Smilanského (510.) z Izraele, kterého porazil 7:5 a 6:4. Rozhodující moment prvního setu přišel za stavu 5:5, kdy se Řeháček poprvé zmocnil servisu soupeře, aby sadu následně dopodával. Ve druhém dějství učinil definitivní krok k vítězství v sedmé hře, kdy prolomil protivníkovo podání podruhé. Sám Řeháček přitom oběma brejkbolům, jímž čelil, odolal.

Gengel nestačil na švýcarského kvalifikanta
Dvouhra skončila pro Marka Gengela (654.) v Milovicích překvapivě už v prvním kole. Český hráč v něm nestačil na švýcarského kvalifikanta Marka Osmakcice (1476.), s nímž prohrál 3:6, 7:6(2) a 3:6. Gengelovi příliš nechodil první servis, jeho úspěšnost činila rovných 50 procent.

Jelínek uhrál jen dvě hry
Jiří Jelínek, startující na turnaji na divokou kartu, nezvládl utkání prvního kola a s Pascalem Brunnerem prohrál 0:6, 2:6. Sedmnáctiletý český tenista vyhrál úvodní hru zápasu hned na začátku druhé sady, ve třetí hře ale znovu ztratil servis. Jelikož se to opakovalo také o čtyři gemy později, favorizovaný Brunner postoupil do osmifinále za necelou hodinu hry.

Šátral ztratil s Forejtkem jen dva gemy
Jeden z favoritů turnaje v Milovicích Jan Šátral (373.) zahájil svou pouť pohodovou výhrou. Soupeřem v rámci úvodního kola byl exreprezentantovi teprve šestnáctiletý talent Jonáš Forejtek (-), který zkušenějšímu protivníkovi ukořistil dva gemy. Duel skončil vítězstvím Šátrala v poměru 6:2, 6:0.

Nouza postupuje bez ztráty podání
Petr Nouza (872.) zahájil turnaj v Milovicích ve velkém stylu. Devatenáctiletý tenista si bez ztráty servisu poradil s žebříčkové lépe postaveným soupeřem. Protivníkem mu byl Němec Christoph Negritu (659.), jenž se na returnu nedostal k jedinému brejkbolu. Duel skončil dvakrát 6:3.

Jaloviec otočil zápas s Poljakem
Marek Jaloviec měl na úvod podniku v Milovicích problémy. Vítěz turnaje Futures v Opavě musel v prvním kole otáčet utkání s Davidem Poljakem, kterého porazil až za téměř dvě a půl hodiny po setech 5:7, 6:3, 6:3.

Konečný měl problémy s hráčem startujícím na divokou kartu
Michal Konečný, čtvrtý nasazený na turnaji Futures v Milovicích, se na postup do osmifinále nečekaně nadřel. Osmadvacetiletý tenista v prvním kole porazil Tomáše Macháče startujícího na divokou kartu po dvouhodinovém zápase 2:6, 6:4, 6:3. Konečný po špatném vstupu do utkání zabral ve druhém dějství a rychle si připsal brejk. Za stavu 5:3 sice set nedopodával, následně ale vzal soupeři servis a v závěrečné sadě mu k postupu stačil už jediný brejk.

Vocel ztratil proti Vrbenskému jen čtyři hry
Matěj Vocel prolétl do osmifinále v Milovicích, kde porazil Michaela Vrbenského po setech 6:1, 6:3. Vocel během celého utkání neztratil ani jednou vlastní podání, naopak soupeře hned čtyřikrát brejkl. Dvacetiletý hráč tak díky vítězství potřetí v řadě postoupil přes první kolo.

Staněk nestačil na Fonia
Robin Staněk skončil v Milovicích hned v prvním kole, když si na něj vyšlápl Giovanni Fonio, který dvaadvacetiletého tenistu porazil 6:3, 6:4. Staněk si za šestašedesát minut prohrál dvakrát v zápase servis, naopak jeho soupeř byl na podání stoprocentní.

Michnev na úvod Milovic neztratil set
Petr Michnev zvládl na turnaji v Milovicích první kolo. Český tenista na úvod podniku porazil Brita Evana Hoytay, se kterým si poradil 7:6(4), 6:4. Michnev za osmdesát minut hry neztratil ani jednou v zápase podání, jediného brejku se dočkal v desátém gemu druhého setu.

Panák v duelu kvalifikantů neuspěl
Yvo Panák se do osmifinále zdejšího turnaje nepodívá. Úspěšný kvalifikant narazil v prvním kole na dalšího hráče z kvalifikace Petera Hellera, se kterým prohrál 3:6, 2:6. Panák jedinou menší šanci v zápase měl v prvním setu, když v sedmé hře rebrejkl soupeře, na obrat v sadě ani utkání to však nakonec nestačilo.

FILIP DUDA (942.) – Elmar Ejupovic (GER, 504.) 4:6, 4:6
Igor Smilansky (ISR, 510.) – MAREK ŘEHÁČEK (1322.) 5:7, 4:6
MAREK GENGEL (654.) – Marko Osmakcic (SUI, 1476.) 3:6, 7:6(2), 3:6
MAREK JALOVIEC (283.) – DAVID POLJAK (693.) 5:7, 6:3, 6:3
JONÁŠ FOREJTEK (-) – JAN ŠÁTRAL (373.) 2:6, 0:6
PETR NOUZA (872.) – Christoph Negritu (GER, 659.) 6:3, 6:3
MICHAEL VRBENSKÝ (1144.) – MATĚJ VOCEL (986.) 1:6, 3:6
MICHAL KONEČNÝ (407.) – TOMÁŠ MACHÁČ (-) 2:6, 6:4, 6:3