Denní menu, 21.9.2017: Strýcová v boji o čtvrtfinále přemohla Kontaovou, Siniaková končí

- Jiří Vachtl

Čtvrteční menu nabízí bohatý tenisový program. Na turnaji v japonském Tokiu se představila Barbora Strýcová, která ve vyrovnaném souboji o čtvrtfinále nakonec přemohla nasazenou Britku Kontaovou. Její krajanka Kateřina Siniaková naopak nestačila na favorizovanou Dominiku Cibulkovou. V ruském Petrohradu Roman Jebavý vybojoval s Matwe Middelkoopem postup do semifinále. Jan Šátral sice na challengeru v Sibiu rozehrál velmi dobře zápas proti Italovi Napolitanovi, ale za stavu 6:3, 3:2 bylo utkání kvůli dešti přerušeno a nakonec odloženo na pátek.

NA ROZJEZD

08:00

STRÝCOVÁ VYŘADILA KONTAOVOU: Barbora Strýcová má za sebou v japonském Tokiu dva vítězné tiebreaky, po kterých slavila postup přes Slovenku Magdalénu Rybárikovou. Zkušenou českou tenistku čekala v dnešním osmifinále Britka Johanna Kontaová, která na turnaji plní roli čtvrté nasazené tenistky. Strýcová do utkání nevstoupila příliš povedeně, když si hned ve druhém gemu prohrála své podání a rychle ztrácela 1:3 a 2:4. Nakonec se jí však povedlo dotáhnout na stav 5:5, při kterém nasazené Britce vzala podání a první sadu tak nakonec získala 7:5. Ve druhém setu česká tenistka opět dotahovala a Kontaová šla za stavu 5:3 dokonce podávat na zisk sady. To se jí však nepodařilo, protože Strýcová dotáhla set až do tiebreaku, ve kterém následně triumfovala poměrem 7:5. Česká tenistka tak po výsledku 7:5, 7:6(5) postupuje v Tokiu do čtvrtfinále, ve kterém ji čeká Anastasija Pavljučenkovová. Triumfem nad Kontaovou navíc zaznamenala svoji první letošní výhru nad hráčkou TOP 10. – Barbora Strýcová (25.) x Johanna Kontaová (7.), 7:5, 7:6(5)

HLAVNÍ CHOD

12:00

SINIAKOVÁ NA CIBULKOVOU NEVYZRÁLA: Česká tenistka Kateřina Siniaková se loučí s turnajem v japonském Tokiu v osmifinále. V něm byla nad její síly pátá nasazená Slovenka Dominika Cibulková, se kterou Siniaková prohrála dvakrát 2:6. Češka, jež si v úvodním kole poradila s jinou Slovenkou Janou Čepelovou, v utkání druhého kola čelila hned 11 brejkbolům, ze kterých dokázala odvrátit pouze šest. Sama si na returnu vypracovala jediný brejkbol, který na začátku druhého setu proměnila a srovnala jím na 1:1. Další šance ale nevybojovala. -  Kateřina Siniaková (50.) x Dominika Cibulková (9.) 2:6, 2:6

A KDO NEMÁ DOST...

10:00

ŠÁTRALŮV DUEL PŘERUŠIL DÉŠŤ, DOHRÁVAT SE BUDE V PÁTEK: Jan Šátral přerušil v rumunském Sibiu sérii čtyř porážek na turnajích kategorie challenger v řadě, když si v úterý poradil s Chorvatem Serdarušičem. Dnes na českého daviscupového reprezentanta čekala těžší zkouška – Ital Stefano Napolitano, který v úvodním kole vyřadil osmého nasazeného Japonce Taro Daniela. Šátral se však favorizovaného soupeře nezalekl a do osmifinálového utkání vstoupil skvěle. Český tenista získal úvodní sadu poměrem 6:3. Následně pokračoval v povedeném výkonu i ve druhé sadě, když hned v jejím úvodu sebral Italovi podání čistou hrou. Za stavu 6:3, 3:2 pro Šátrala však muselo být utkání přerušeno pro déšť. – Jan Šátral (243.) x Stefano Napolitano (176.) 6:3, 3:2 odloženo na 22.9.

Voráčová postoupila v Tokiu do semifinále čtyřhry
Renata Voráčová s Japonkou Ninomijaovou sehrála čtvrtfinálový duel turnaje WTA v Tokiu. Česko-japonská dvojice neměla proti páru Rosolská, Spearsová příliš povedený vstup do utkání, když rychle prohrávala 2:4 a 4:5. Za tohoto stavu musely dokonce odvracet dva setboly soupeřek. To se však Voráčové s Ninomijaovou povedlo a nakonec ziskem tří her v řadě otočily první set na 7:5. Druhý set však ztratily za necelou půl hodinu 1:6 a rozhodnout tak musel až závěrečný supertiebreak. Ten si už česko-japonská dvojice uniknout nenechala a po výsledku 7:5, 1:6, 10:5 tak slaví postup do semifinále turnaje. V něm narazí na lepší z párů Naraová, Ozakiová – Gavrilová, Kasatkinová.

Kr. Plíšková v Soulu neuspěla
Kristýna Plíšková si po neúspěšném singlovém vystoupení, kdy v jihokorejském Soulu vypadla v úvodním kole, příliš nevylepšila náladu ani ve čtyřhře. Po boku Rumunky Beguové dnes ve čtvrtfinálovém utkání podlehly thajské dvojici Kumkhumová, Pliphuechová 4:6, 2:6.

Malečková prolétla v Podgorici do čtvrtfinále
Jesika Malečková (286.) zvládla svůj dnešní osmifinálový zápas v Černé Hoře skvěle. Chorvatské kvalifikantce Ani Mijačikaové (577.) nedala sebemenší šanci a po hladké výhře 6:2, 6:1 prošla do čtvrtfinále. V něm se česká tenistka střetne s vítězkou utkání mezi turnajovou jedničkou Tamarou Zidansekovou (198.) a Bosenkou Dea Herdzelasovou (349.).

Toray Pan Pacific Open, Tokio (ženy, JPN, 890 100 USD, tvrdý povrch)

BARBORA STRÝCOVÁ (25.) – Johanna Kontaová (GBR, 7.) [4] 7:5, 7:6(5)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (50.) – Dominika Cibulková (SVK, 9.) [5] 2:6, 2:6

Čtvrtfinále čtyřhry
Rosolská (POL), Spearsová (USA) - Ninomijaová (JPN), VORÁČOVÁ 5:7, 6:1, 5:10

KEB Hana Bank Incheon Airport Korea Open 2017, Soul (ženy, KOR, 250 000 USD, tvrdý povrch)

Kumkhumová, Pliphuechová (obě THA) – Beguová (ROU), KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ [2] 6:4, 6:2

St. Petersburg Open (muži, RUS, 1 064 715 USD, tvrdý povrch – hala)

JEBAVÝ, Middelkoop (NED) – Inglot (GBR), Nestor (CAN) [3] 6:7(10), 7:5, 10:4

CHALLENGER TOUR

Sibiu Open (muži, ROU, 43 000 EUR + H, antuka)

JAN ŠÁTRAL (243.) – Stefano Napolitano (ITA, 176.) 6:3, 3:2 přerušeno a odloženo na 22.9.