Denní menu, 30.7.2017: Siniaková slaví titul v Bastadu, Krejčíková na titul ze čtyřhry nedosáhla

Na tenisové výsluní se dere další česká tenistka! Kateřina Siniaková porazila ve finálovém střetnutí v Bastadu Caroline Wozniackou, světovou šestku, a slaví zisk svého druhého titulu na okruhu WTA v kariéře! Ve čtyřhře se předtím na kurtu od půl dvanácté objevila Barbora Krejčíková, ta však druhý deblový titul nevybojovala. V Praze slaví titul Markéta Vondroušová, která ve finále singlu porazila Karolínu Muchovou ve dvou setech.

11:30

KREJČÍKOVÁ DRUHÝ DEBLOVÝ TITUL NEVYBOJOVALA: Barbora Krejčíková si společně s Marií Irigoyenovou titul ze čtyřhry z Bastadu neodvezou. Ve finále sice čtvrté nasazené duo vyhrálo proti dvojici Lemoineová, Rusová první sadu v poměru 6:3, druhou sadu však prohrálo stejným poměrem. Česko-argentinský pár navíc ani nevstoupil dobře do super tiebreaku a ačkoliv v něm za stavu 5:9 získal ještě tři míčky za sebou, nakonec tuto loterii prohrál 8:10. Po téměř hodině a čtvrt tak trofej získal nenasazený debl Lemoineová, Rusová. - Krejčíková, Irigoyenová (ARG.)[4] - Lemoineová, Rusová (obě NED.) - 6:3, 3:6, 8:10

17:00

SINIAKOVÁ SLAVÍ V BASTADU DRUHÝ TITUL V KARIÉŘE: Skělého úspěchu dosáhla na turnaji ve švédském Bastadu Kateřina Siniaková! Jednadvacetiletá tenistka porazila ve finálovém střetnutí Caroline Wozniackou, světovou šestku, ve dvou setech a slaví zisk druhého titulu na okruhu WTA v kariéře. Siniaková se prezentovala precizní obranou, kterou dělala své soupeřce problémy. Češka měla v utkání problémy s proměnováním brejkbolových příležitostí. Z šestnácti využila pouze pět, i to však nakonec stačilo k vítězství. Díky tomuto vítězství se Siniaková posune na žebříčku WTA z 56. místa na 39. pozici. - Kateřina Siniaková (56.) [7] x Caroline Wozniacká (DEN, 6.) [1] - 6:3, 6:4

11:00

KILNAROVÁ SLAVÍ PRVNÍ TITUL: Monika Kilnarová dovršila na turnaji v Tampere velmi vydařený týden, když ve finále po třech a půl hodinách porazila nasazenou jedničku Marii Benoitovou 7:6 (5), 6:7 (5), 6:4. Kilnarová před tímto zápasem ztratila včetně kvalifikace pouhých sedm gemů, v prvním setu však rychle prohrávala 1:4. Průběh této sady dokázala otočit a ve zkrácené hře si zajistila zisk úvodního setu. Ve druhém dějství vedla Češka 4:2, toto vedení ovšem neudržela. Soupeřka za stavu 5:4 nepodávala set do vítězného konce a jelikož při jejím podání nevyužila sedmnáctiletá hráčka za stavu 6:5 tři mečboly, dospěl set do tiebreaku, v něm tentokrát neuspěla. V závěrečném setu ale Benoitovou brejkla na začátku dějství dvakrát, zatímco první nasazené se to povedlo jen jednou. Pátá nasazená si tento set již ujít nenechala a může tak slavit premiérový titul mezi ženami ve dvouhře. - Monika Kilnarová (591.)[5] - Marie Benoitová (432.)[1] - 7:6 (5), 6:7 (5), 6:4

ERICSSON OPEN, Bastad (ženy, SWE, 250 000 $, antuka)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (56.)[7] -  CAROLINE WOZNIACKÁ (DEN, 6.)[1] 6:3, 6:4

Irigoyenová (ARG.), KREJČÍKOVÁ[4] - Lemoineová, Rusová (obě NED.) 6:3, 3:6, 8:10

Svijany Open 2017, Liberec (muži, CZE, 43 000 EUR + H, antuka)