Denní menu, 8.6.2017: Allertová zvládla v Marseille roli favoritky, v Surbitonu postoupila také Muchová, Martincová končí

Karolína Plíšková světovou jedničkou nebude, od této pozice jí dělil jediný set. Náš tenis však měl své reprezentanty také na dalších turnajích po celé Evropě. V Marseille se představila Denisa Allertová, která zvládla svůj zápas ve třech setech. O postup do čtvrtfinále budou v britském Surbitonu usilovala marně Tereza Martincová, která prohrála téměř po třech hodinách hry. O postup do čtvrtfinále na stejném podniku ještě bojovala Karolína Muchová, ta v zápase hráček z kvalifikace uspěla ve dvou sadách.

13:30

VESELÝ NEZTRATIL ZNOVU SET: Jiří Veselý, druhý nejvýše nasazený muž challengeru v Prostějově, prožívá zatím úspěšný turnaj. Český tenista, který neztratil v úvodních dvou zápasech ani jeden set, si ve čtvrtek poradil s Vladimirem Ignatikem 7:6 (3) 6:1. Druhý nasazený musel v prvním setu odvrátit úspěšně jeden brejkbol, po kterém ve zkrácené hře uspěl bez větších problémů. Druhý set nabídl jednoznačnou převahu domácího hráče. Ten hned třikrát vzal soupeři podání a za 97 minut slavil postup do semifinále. V něm vyzve 113. borce světového žebříčku, Tennyse Sandgrena. – Uladzimir Ignatik (BLR, 149.) x Jiří Veselý (57.) - vzájemné zápasy 0:4

Turnaji UniCredit Czech Open 2017 se podrobně věnujeme v samostatném článku.

16:30

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ SE JEDNIČKOU NESTANE: Karolína Plíšková měla šanci se stát světovou jedničkou, po semifinálové prohře se Simonou Halepovou však na tento post může na chvíli zapomenout. V prvních dvou setech rozhodl o vítězství jediný brejk. Ve třetím setu se Halepová dostala k vedení 4:1, ale výhodu brejku ztratila. Soupeřka mohla při vlastním podání srovnat na 4:4, ztraceným servisem však nabídla Rumunce rozhodující brejk, který rozhodl o celém utkání. - Simona Halepová (4.) x Karolína Plíšková (3.) - 6:4 3:6 6:3

Dění na Roland Garros se podrobně věnujeme v samostatném článku.

13:10

ALLERTOVÁ ZVLÁDLA TŘÍSETOVOU BITVU: Denisa Allertová, druhá nasazená hráčka stotisícového turnaje v Marseille, ve čtvrtek zvládla také zápas na podniku, když na ní nestačila domácí Amandine Hesseová. Allertová francouzské tenistce vrátitila pět let startou porážky, kdy Hesseová zvítězila na turnaji ve švýcarském Caslanu ve dvou setech. Tenistky si za celý zápas ztratily hned devatenáctkrát podání. Rozhodujícím okamžikem byl brejk v deváté hře třetího setu, kdy Češka vzala soupeřce podání. Tento počin následně povrdila a postoupila mezi nejlepších osm tenistek. – Amandine Hesseová (FRA, 215.) - Denisa Allertová (104.) [2] - 2:6 6:3 4:6

Martincová po téměř třech hodinách padla v těsné bitvě

Tereza Martincová v osmifinále Surbitonu nestačila na Naomi Broadyovou 7:5 6:7 (9) 6:7 (4). Česká tenistka v prvním setu vybojovala brejk za stavu 5:5, který jí stačil k výhře v úvodní sadě. Ve druhém dvaadvacetiletá hráčka měla zkraje dějství o brejk navíc, ten však brzy ztratila a o osudu tak rozhodl vyrovnaný tie-break. V závěrečné sadě nejprve Martincová rychle ztrácela, okamžitě soupeřku rebrejkla a znovu rozhodla zkrácená hra. Ta byla znovu úspěšná pro domácí tenistku.

Muchová vyhrála i v pátém zápase na trávě, postoupila do čtvrtfinále

Karolína Muchová se účastního stejného turnaje jako Tereza Martincová. V Britském Surbitonu se dokázala 275. hráčka světa probojovat do čtvrtfinále, když uspěla s Danielle Daovou. Američanka vstoupila do zápasu lépe a vedla 2:0, soupeřka v šesté hře vyrovnala na 3:3. Do konce setu žádná tenistka podání neztratila a ve zkrácené hře uspěla Muchová. Ve druhé sadě znovu vedla Daová 2:0, česká hráčka ovšem vyhrála pět her v řadě a podávala na vítězství v zápase. V té chvíli zápas ještě nedopodávala, v následujícím gemu soupeřku brejkla a získala utkání ve svůj prospěch. O semifinále se dvacetiletá tenistka střetne s Harriet Dartovou (299.).

French Open (32 017 500 EUR, antuka)

Semifinále ženské dvouhry
Simona Halepová (ROU, 4.) [3] - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) [2] 6:4 3:6 6:3

Osmifinále čtyřhry juniorů
Crawford, Kypson (oba USA) – Rodionov (AUT), VRBENSKÝ [4] 4:6, 3:6

Více se Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, 127 000 EUR, antuka)

Uladzimir Ignatik (BLR, 149.) - JIŘÍ VESELÝ (57.) [2] 6:7 (3) 1:6

Marrero, Paes (ESP/IND) [1] - JEBAVÝ, Podlipnik-Castillo (CHI)[3] 3:6 4:6

Více se dění v Prostějově věnujeme v samostatném článku.

Bol Open (ženy, 125 000 USD, antuka, čtvrtfinále čtyřhry)
Čchuang (TPE), VORÁČOVÁ [1]
- Egučiová, Paironeová (JPN, ITA) 6:4 6:4

Open Féminin de Marseille Trophée les Terrasses du Port (ženy, 100 000 USD, antuka, osmifinále dvouhry)
Amandine Hesseová (FRA, 215.) - DENISA ALLERTOVÁ (104.) [2] 2:6 6:3 4:6

Aegon Surbiton Trophy (ženy, 100 000 USD, tráva, osmifinále dvouhry)
TEREZA MARTINCOVÁ (145.) - Naomi Broadyová (GBR, 123.) [8] 7:5 6:7 (9) 6:7 (4)
16:00 Danielle Laová (USA, 249.) [Q] - KAROLÍNA MUCHOVÁ (275.)[Q] 6:7 (6) 2:6

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, 25 000 USD, antuka, 2. kolo dvouhry)

KATEŘINA VAŇKOVÁ (739.) [Q] - Tayisiya Mordergerová (GER, 437.) 0:3 - skreč Vaňková
Chantal Škamlová (SVK, 422.) - PETRA KREJSOVÁ (280.) [4] 6:1, 4:6, 6:2
ANASTASIA ZARYCKÁ (393.) - Anastasia Grymalská (ITA, 343.) [7] 6:3, 6:3

Juhaszová, Terzijská (SVK, BUL) - Suková (USA), VAŇKOVÁ 6:2 3:6 4:10
T.Mordergerová, Y.Mordergerová (obě GER) - HRABALOVÁ, TOMANOVÁ 6:7 (3) 6:4 10:7
Andreiová (ROU), ZARYCKÁ - Scholsenová, Stokkeová (BEL/NOR) [4] 3:6 6:3 10:5
Anas. Pribylová, Anna Pribylová (obě RUS) - Ozgenová, Vrjličová (TUR, CRO) 4:6 1:6

Podrobně se turnaji ve Starých Splavech věnujeme v tomto článku.

FIGUEIRA DA FOZ LADIES OPEN 2017 (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále čtyřhry)
17:00 Bonaventurová, Jaksičová (BEL/SRB) [1] - Bentesová de Oliveirová Pintová (POR), ŠVECOVÁ postup bez boje

Kiseljak Open 2017 (BIH F3, muži, 15 000 USD, antuka, 2. kolo dvouhry)
LUKÁŠ VEJVARA (1644.) [Q] - Jevgenij Karlovskij (RUS, 450.) [4] 6:2 1:6 2:6

Banjaluka Ladies Open 2017 (ženy, 15 000 USD, antuka, 2. kolo dvouhry)
Bianka Bekefiová (HUN, 783.) – MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (517.)[2] 6:3 6:3